Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wio(nie)sennie w Michałkowie - - piknik na lotnisku z matematyką w tle.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wio(nie)sennie w Michałkowie - - piknik na lotnisku z matematyką w tle."— Zapis prezentacji:

1 Wio(nie)sennie w Michałkowie - - piknik na lotnisku z matematyką w tle

2 Ile słów potrzebuję, aby napisać ogłoszenie?

3 Słowniczek

4 Poradnik redakcyjny 1. 1. Zacznij od nagłówka. 2. 2. Napisz zwięźle, czego dotyczy ogłoszenie. 3. 3. Określ czas i miejsce. 4. 4. Pamiętaj o danych kontaktowych. Podaj numer telefonu lub e-mail. 5. Podpisz się w imieniu swoim lub organizatorów. 6. Zwróć uwagę na formę graficzną tekstu, wybierz dużą, czytelną czcionkę.

5 Liczymy słowa i wzajemnie się sprawdzamy 1.Policzcie wyrazy w ogłoszeniach. 2. Sprawdźcie nawzajem teksty pod względem poprawności: - językowej, - ortograficznej, - interpunkcyjnej. 3. Wybierzcie najlepsze ogłoszenie.

6 Bawimy się O ile mniej, o ile więcej słów ma moje, Twoje ogłoszenie?

7 Odwrócona lekcja, tym razem w roli grafików Zabawcie się w grupach w plakacistów i zaprojektujcie afisze, na których umieścicie ogłoszenie o planowanym polonistycznym pikniku na lotnisku z matematyką w tle. Pamiętajcie, że hasło brzmi: Wio(nie)sennie w Michałkowie, toteż Wasze plakaty powinny być twórcze niczym wiosna. Na wykonanie zadania macie cały tydzień. Możecie skorzystać, np. z narzędzia http://www.ceo.org.pl/pl/au/news/glogster-przepis-na-plakat Powodzenia! Zabawcie się w grupach w plakacistów i zaprojektujcie afisze, na których umieścicie ogłoszenie o planowanym polonistycznym pikniku na lotnisku z matematyką w tle. Pamiętajcie, że hasło brzmi: Wio(nie)sennie w Michałkowie, toteż Wasze plakaty powinny być twórcze niczym wiosna. Na wykonanie zadania macie cały tydzień. Możecie skorzystać, np. z narzędzia http://www.ceo.org.pl/pl/au/news/glogster-przepis-na-plakat Powodzenia!


Pobierz ppt "Wio(nie)sennie w Michałkowie - - piknik na lotnisku z matematyką w tle."

Podobne prezentacje


Reklamy Google