Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYKONAŁ:-MATEUSZ KOSZAŁKA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYKONAŁ:-MATEUSZ KOSZAŁKA"— Zapis prezentacji:

1 WYKONAŁ:-MATEUSZ KOSZAŁKA
INTERNET PRZYJACIEL CZY WRÓG

2 Internet przyjaciel czy wróg?
Jak wiemy Internet jest coraz popularniejszy. Korzystają z niego nie tylko dorośli, ale coraz częściej dzieci i młodzież. Dzięki niemu możemy zdobyć ciekawe informacje na przeróżne tematy, wysyłać i odbierać e oraz ściągać lub grać w gry. Jednak Internet może być również bardzo poważnym zagrożeniem dla młodych ludzi.

3 Pamiętaj o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu:
1. Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem. 2. Nigdy nie podawaj osobom poznanym w internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu informacji. Nie masz pewności, z kim naprawdę rozmawiasz! 3. Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w internecie. Ktoś, kto podaje się za twojego rówieśnika w rzeczywistości może być dużo starszy i mieć wobec ciebie złe zamiary.

4 4. Spotkania z osobami poznanymi w internecie mogą być niebezpieczne
4. Spotkania z osobami poznanymi w internecie mogą być niebezpieczne! Jeżeli planujesz spotkanie z internetowym znajomym pamiętaj, aby zawsze skonsultować to z rodzicami. 5. Uważaj na e otrzymane od nieznanych Ci osób. Nigdy nie otwieraj podejrzanych załączników i nie korzystaj z linków przesłanych przez obcą osobę! Mogą na przykład zawierać wirusy. 6. Pamiętaj, że hasła są tajne i nie powinno się ich podawać nikomu. Dbaj o swoje hasło, jak o największą tajemnicę. Jeżeli musisz w internecie wybrać jakieś hasło, pamiętaj, żeby nie było ono łatwe do odgadnięcia i strzeż go jak oka w głowie.

5 Co zawdzięczamy internetowi?
Wykonał Mateusz Koszałka Co zawdzięczamy internetowi? rozwój zainteresowań i pogłębiania wiedzy poznawanie ciekawych ludzi pomoc w załatwianiu wielu spraw(np. rezerwacja biletów do kina opłacanie rachunków, sprawdzenie planu lekcji) źródło dobrej i wartościowej rozrywki (muzyka,filmy gry) pomoc w nauce przez nieograniczony dostęp do wiedzy z różnych dziedzin porozumiewanie się z ludźmi oddalonymi o tysiące kilometrów od nas( ,skype,gadu-gadu)

6 Jakie zagrożenia niesie za sobą korzystanie z inernetu?
Wykonał Mateusz Koszałka Jakie zagrożenia niesie za sobą korzystanie z inernetu? Nielegalne i szkodliwe treści(np. pornografia dziecięca,reklamy używek np. papierosów,broni) Niebezpieczeństwo w prawdziwym świecie(znajomośc internetowa może być poczatkiem przyjażni ale też może skończyc się spotkaniem z oszustem mordercą) Nękanie w sieci-nieprzyjemne żarty otrzymywane na komunikatorach Uzależnienie od internetu

7 Strony warte obejrzenia
Wykonał Mateusz Koszałka Strony warte obejrzenia Sieciaki Kidprotect dziecko w sieci

8

9 RODZICU zanim pozwolisz dziecku korzystać z internetu bez nadzoru, uzgodnij z nim zestaw zasad, których powinno przestrzegać.! Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, skorzystaj z powyższych wskazówek aby korzystało z internetu bezpiecznie !!!


Pobierz ppt "WYKONAŁ:-MATEUSZ KOSZAŁKA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google