Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LOGO www.themegallery.com Graniastosłupy Ten WebQuest przeznaczony jest dla uczniów klas VI szkoły podstawowej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LOGO www.themegallery.com Graniastosłupy Ten WebQuest przeznaczony jest dla uczniów klas VI szkoły podstawowej."— Zapis prezentacji:

1 LOGO Graniastosłupy Ten WebQuest przeznaczony jest dla uczniów klas VI szkoły podstawowej

2 Zadanie 2 Proces 3 Źródła 4 Ewaluacja 5 Wprowadzenie 1 Spis treści Konkluzja 6

3 Wprowadzenie Graniastosłupy No właśnie... Jakie bryły już znacie? Jakie znacie graniastosłupy? To nimi dzisiaj zainteresujemy się w sposób szczególny. Chciałabym, abyście poszukali wiadomości o graniastosłupach. O rodzajach graniastosłupów i cechach, które je wyróżniają. Prawie wszystkie informacje potrzebne do wykonania zadania znajdziecie w podręczniku do matematyki. Jednak możecie swoją pracę urozmaicić ciekawostkami znalezionymi w Internecie.

4 Zadanie Waszym zadaniem będzie: zebranie wszystkich informacji o jednym z graniastosłupów; opracowanie zdobytych informacji i przedstawienie ich w postaci prezentacji w Power Point. Na opracowanie materiału macie 2 godziny lekcyjne

5 Proces Będziecie pracować w pięciu grupach. W każdej grupie wybierzcie lidera odpowiedzialnego za przebieg waszej pracy. Liderzy losują jeden rodzaj graniastosłupa z podanych poniżej i o tym graniastosłupie będziecie zdobywać informacje. Prostopadłościan Sześcian Graniastosłup prosty trójkątny Graniastosłup prosty czworokątny o podstawie trapezu Graniastosłup prawidłowy czworokątny Mają to być informacje na temat ścian, krawędzi, wierzchołków, przekątnych w danym graniastosłupie. Pamiętajcie o ilustracji graficznej swojej bryły. Należy również znaleźć wzory na pole i objętość tych graniastosłupów. Istotne, aby były to znane Wam wzory. Ostatni slajd prezentacji ma zawierać spis źródeł informacji, użytych w przygotowaniu pracy. Podzielcie się pracą. Każda osoba w grupie może szukać wiadomości o innym elemencie danej bryły. Wszystkie informacje wykorzystacie tworząc prezentację w Power Point. Oprócz tekstu mają się znaleźć rysunki. Utworzony przez Was dokument ma być spójny, czytelny i estetyczny. Zgodny z regułami tworzenia prezentacji. Lider przedstawia prezentację swojej grupy.

6 Źródło Wykonując zadania możecie korzystać z poniższych źródeł: Podręcznik do matematyki dla klasy szóstej Liczę z Pitagorasem wydawnictwo Adam Podręcznik do matematyki do klasy szóstej Matematyka wokół nas" H. Lewicka wydawnictwo WSiP Podręcznik do matematyki dla klasy szóstej "Matematyka z plusem" Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe upy upy n_(geometria) n_(geometria) oscian oscian niastos%C5%82upy&hl=pl&client= opera&hs=E6J&rls=pl&channel=s uggest&prmd=ivns&sour niastos%C5%82upy&hl=pl&client= opera&hs=E6J&rls=pl&channel=s uggest&prmd=ivns&sour ematyka:Gimnazjum/Graniastosłu py_1 ematyka:Gimnazjum/Graniastosłu py_1 matematyczny.pl/static/st_animacj e_siatki_szescianu.php matematyczny.pl/static/st_animacj e_siatki_szescianu.php

7 Ewaluacja Skala oceniania: bardzo dobry dobry dostateczny dopuszczający niedostateczny WymaganiaPodstawoweRozszerzająceDopełniająceWykraczającePunkty Zawartość prezentacji Power Point mało informacjiwiadomości niepełne z błędami treściowymi wiadomości niepełne, brak błędów treściowych pełny opis, wzory przedstawione na przykładach Estetyka prezentacji nie zachowane zasady estetyki, poważne braki i błędy nieestetyczna, bez rysunków; błędy stylistyczne, ortograficzne dobrze zaprojektowana, czytelna, z rysunkami; bez błędów spójna, bardzo dobrze zaprojektowana, z rysunkami, bez błędów Współpraca w grupie brak współpracy w grupie większość pracy indywidualnej dobra współpraca w grupie, współdziałanie efektywny podział zadań, doskonała współpraca grupy 0 - 4

8 Konkluzja Cała praca wzbogaciła was o cenne praktyczne doświadczenie. Mam nadzieję, że przekonaliście się, iż Internet to nie tylko zabawa, ale także ogromna kopalnia wiedzy. Może również uatrakcyjnić Waszą przygodę z matematyką.

9 LOGO Dziękuję za uwagę Opracowała: mgr Anna Michalska


Pobierz ppt "LOGO www.themegallery.com Graniastosłupy Ten WebQuest przeznaczony jest dla uczniów klas VI szkoły podstawowej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google