Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sieraków i okolice. STADO OGIERÓW HISTORIA OGIERY ZACHOWAWCZA CHODOWLA KONIKA POLSKIEGO SZKÓŁKA JEŹDZIECKA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sieraków i okolice. STADO OGIERÓW HISTORIA OGIERY ZACHOWAWCZA CHODOWLA KONIKA POLSKIEGO SZKÓŁKA JEŹDZIECKA."— Zapis prezentacji:

1 Sieraków i okolice

2 STADO OGIERÓW HISTORIA OGIERY ZACHOWAWCZA CHODOWLA KONIKA POLSKIEGO SZKÓŁKA JEŹDZIECKA

3 HISTORIA Sierakowskie stado ogierów zostało założone przez Niemców w 1892 roku w celu dostarczenia materiału rozpłodowego dla Wielkiego Księstwa Poznańskiego. Powstało ono na teranie zabudowań wzniesionych w XVI i XVII wieku

4

5 Stado ogierów oprócz wypożyczania Ogierów na punkty rozpłodowe prowadzi również szkółkę i klub jeździecki.

6 ZACHOWAWCZE STADO KONIKA POLSKIEGO

7 OGIERY

8

9 KOŚCIÓŁ

10 ZAMEK OPALIŃSKICH

11 SARKOFAGI OPALIŃSKICH Sarkofag Piotra Opalińskiego ( 1586-1624) jest jednym z najpiękniejszych dzieł epoki. Wykonany jest z cyny, a osiem bocznych medalionów ukazuje czyny zmarłego. W poznańskiej pracowni Jakuba Kanadeja powstał również skromniejszy sarkofag Zofii z Kostków (1591- 1639).

12 Miedziany sarkofag Krzysztofa Opalińskiego( 1611-1655) ozdobiony został pięknym portretem trumiennym, oraz herbami i inskrypcjami. Sarkofag Piotra Adama Opalińskiego(1636- 1682) zwanego "Piesiem" wzorowany na sarkofagach niderlandzkich opatrzony został portretem zmarłego. Wykonany jest ze srebrnej, miejscami złoconej blachy.

13 We wspartym na orlich łapach, opatrzonym licznymi herbami i portretem sarkofagu spoczywa Jan Karol Opaliński. (1642-1695)

14 OKOLICE SIERAKOWA SIERAKOWSKI PARK KROJOBRAZOWY ROŚLINNOŚĆ PTAKI I ZWIERZĘTA UKSZTAŁTOWANIE TERENU

15 HISTORIA Sierakowski Park Krajobrazowy powstał w 1991 roku obejmując powierzchnię 30 413 ha w części zachodniej województwa wielkopolskiego. Jego celem jest ochrona niezwykle interesującego krajobrazu o bogatej rzeźbie z licznymi wzgórzami morenowymi, rynnami jeziornymi, dolinami rzek i wydmami.

16 ROŚLINNOŚĆ

17 PTAKI I ZWIERZĘTA

18

19 UKSZTAŁTOWANIE TERENU Wielką atrakcją Parku są jeziora polodowcowe, których jest 25, nie licząc akwenów małych o powierzchni poniżej 1 ha i stawów rybackich.


Pobierz ppt "Sieraków i okolice. STADO OGIERÓW HISTORIA OGIERY ZACHOWAWCZA CHODOWLA KONIKA POLSKIEGO SZKÓŁKA JEŹDZIECKA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google