Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moja okolica Rafał Pawlak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moja okolica Rafał Pawlak."— Zapis prezentacji:

1 Moja okolica Rafał Pawlak

2 Trochę o Koninie Konin – miasto na prawach powiatu w środkowej Polsce, położone w Dolinie Konińskiej nad rzeką Wartą, we wschodniej części województwa wielkopolskiego. W latach 1975 – 1998 stolica województwa Konińskiego. Według danych GUS z 2009, miasto posiada mieszkańców.

3 Władza Konina

4 Ciekawostka o słupie Milowym
Został on wzniesiony w 1151r. Znajduje się on na drodze bursztynowej, rozciągającej się od Kruszwicy do Kalisza. Do zabytków został zaliczony 2 września 1953r.

5 Wiadomości o dworku Zofii Urbanowskiej
Jest to dworek słynnej pisarki. Znajduje się on na skrzyżowaniu ulic Urbanowskiej i obrońców Westerplatte. Natomiast został on wybudowany w połowie XIX w. W ostatnich latach został on przebudowany, mieścił się w nim pałac ślubów.

6 Ratusz w Koninie Został wybudowany około 1800r w stylu klasycystycznym. Ratusz położony jest na placu zwanym Małym Rynkiem przy skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Wiosny Ludów. Wpisany do zabytków został 2 września 1953r.

7 Powiat Koniński Powiat koniński - powiat w Polsce (województwo wielkopolskie), przywrócony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Konin. W skład powiatu wchodzą, np. Golina, Kleczew, Sompolno, Ślesin, Kazimierz Biskupi, Kramsk, Skulsk, Stare Miasto, Wierzbinek, Wilczyn, Golina, Kleczew, Rychwał, Sompolno, Ślesin

8 Galeria Konińska

9 Park im. Fryderyka Chopina w Koninie
Znajduje się tam wiele gatunków roślin i zwierząt. Interesujące są znajdujące się tam w stawie dzikie ptaki. Można tam odpocząć od codziennych problemów, posłuchać śpiewu ptaszków.

10 Koniec


Pobierz ppt "Moja okolica Rafał Pawlak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google