Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WRZEŚNIA. Trochę historii... Pierwsze wzmianki o tym wielkopolskim mieście pochodzą z 1256 roku. Jednak ślady działalności człowieka na tym terenie pochodzą

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WRZEŚNIA. Trochę historii... Pierwsze wzmianki o tym wielkopolskim mieście pochodzą z 1256 roku. Jednak ślady działalności człowieka na tym terenie pochodzą"— Zapis prezentacji:

1 WRZEŚNIA

2 Trochę historii... Pierwsze wzmianki o tym wielkopolskim mieście pochodzą z 1256 roku. Jednak ślady działalności człowieka na tym terenie pochodzą już z epoki kamiennej - mezolitu. Prawa miejskie Września otrzymała w 1375 roku.

3 Miejsca warte uwagi We Wrześni znajduje się wiele obiektów, które warto zobaczyć. Miejsca te to np.: Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich ratusz Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa Męczennika Amfiteatr im. Anny Jantar Kościół św. Krzyża pałac na Opieszynie

4 Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich Muzeum zostało założone w 1966 r. w zabytkowym budynku, w którym dawniej znajdowała się Katolicka Szkoła Ludowa. Miejsce upamiętnia strajk dzieci wrzesińskich, Wiosnę Ludów, a także powstanie wielkopolskie.

5 Ratusz Budynek został wzniesiony w pierwszej połowie XX w. Reprezentuje styl neogotycki.

6 Kosciół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława BM Budowla pochodzi z XV w. Została wybudowana w stylu gotyckim. Znajdujący się wewnątrz ołtarz główny reprezentuje styl późnorenesansowy.

7 Amfiteatr im. Anny Jantar Obiekt ten znajduje się w Parku im. Dzieci Wrzesińskich. Jest miejscem wielu koncertów, a także innych wydarzeń kulturalnych.

8 Kościół św. Krzyża Świątynia znajduje się na Lipówce - osiedlu wrzesińskim. Została wzniesiona w 1641 r. w pobliżu źródełka uważanego niegdyś za cudowne. Kościółek jest drewniany, jednonawowy.

9 Pałac na Opieszynie Pałac został wybudowany ok. 1870 roku dla hr. E. Ponińskiego. Powstał w miejscu dawnego barokowego dworu. Wokół znajduje się park założony w połowie XVIII wieku

10 Września to piękne, szybko rozwijające się miasto. Września oferuje swoim mieszkańcom szeroką ofertę edukacyjną (np. kolegium języków obcych). Organizowanych jest tu wiele wydarzeń kulturalnych, np. koncertów i festiwali. Działają tu także liczne kluby sportowe, chóry.


Pobierz ppt "WRZEŚNIA. Trochę historii... Pierwsze wzmianki o tym wielkopolskim mieście pochodzą z 1256 roku. Jednak ślady działalności człowieka na tym terenie pochodzą"

Podobne prezentacje


Reklamy Google