Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Dagmara Komorowska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Dagmara Komorowska"— Zapis prezentacji:

1 Autor: Dagmara Komorowska
Moja okolica Autor: Dagmara Komorowska

2 KONIN Konin – miasto na prawach powiatu w środkowej Polsce, położone w Dolinie Konińskiej nad rzeką Wartą, we wschodniej części województwa wielkopolskiego. Według danych GUS z 2009, miasto posiada mieszkańców.

3 Słup Milowy Słup Milowy – najstarszy znak drogowy w Europie Środkowo- Wschodniej. Mieści się przy kościele św. Bartłomieja na konińskiej Starówce. Wskazywał połowę drogi z Kalisza do Kruszwicy. Na 2010 r. zaplanowano jego renowację.

4 Turystyka Konin to miasto atrakcyjne turystycznie z powodu swojego usytuowania w pobliżu jezior polodowcowych. Nad brzegami istnieje dobrze rozwinięta sieć wypożyczalni sprzętu wodnego, restauracji, hoteli i domków letniskowych. Na terenie Konina jest oddanych do użytku kilkanaście kilometrów ścieżek rowerowych, kolejne są w budowie.

5 Licheń Licheń Stary – wieś położona we wschodniej części województwa wielkopolskiego, w powiecie konińskim, w gminie Ślesin, nad jeziorem licheńskim. Miał prawa miejskie w wiekach XV-XVII. Od połowy XIX w. jest ośrodkiem pielgrzymkowym o znaczeniu ogólnopolskim.

6 Bazylika Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej
W 2004, po dziesięciu latach prac, oddano do użytku monumentalną pięcionawową bazylikę z centralną kopułą, według projektu Barbary Bieleckiej z Gdyni. Jest to obecnie największa świątynia w Polsce, ósma w Europie i dwunasta na świecie.

7 Okolice Konina W okolicy Konina dominuje krajobraz polodowcowy z licznymi jeziorami, lasami, pagórkami, łąkami. Część terenów jest zajęta przez kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego lub przez hałdy czy jeziora będące efektem działalności górniczej. W okolicy znajduje się kilka rezerwatów przyrody.                     

8 Gosławice Zamek, wybudowany w latach przez biskupa poznańskiego Andrzeja Łaskarza. Rezydencję typu dwór obronny zbudowano bez wieży. Pierwotnie zachowały się mury do wysokości I piętra oraz mur zewnętrzny. Po odrestaurowaniu w siedziba Muzeum Okręgowego.

9 Źródła informacji i grafiki:
Dziękuję za uwagę Źródła informacji i grafiki:        


Pobierz ppt "Autor: Dagmara Komorowska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google