Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moja okolica Autor: Dagmara Komorowska. KONIN Konin – miasto na prawach powiatu w środkowej Polsce, położone w Dolinie Konińskiej nad rzeką Wartą, we.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moja okolica Autor: Dagmara Komorowska. KONIN Konin – miasto na prawach powiatu w środkowej Polsce, położone w Dolinie Konińskiej nad rzeką Wartą, we."— Zapis prezentacji:

1 Moja okolica Autor: Dagmara Komorowska

2 KONIN Konin – miasto na prawach powiatu w środkowej Polsce, położone w Dolinie Konińskiej nad rzeką Wartą, we wschodniej części województwa wielkopolskiego. Według danych GUS z 2009, miasto posiada 79 622 mieszkańców.

3 Słup Milowy Słup Milowy – najstarszy znak drogowy w Europie Środkowo- Wschodniej. Mieści się przy kościele św. Bartłomieja na konińskiej Starówce. Wskazywał połowę drogi z Kalisza do Kruszwicy. Na 2010 r. zaplanowano jego renowację.

4 Turystyka Konin to miasto atrakcyjne turystycznie z powodu swojego usytuowania w pobliżu jezior polodowcowych. Nad brzegami istnieje dobrze rozwinięta sieć wypożyczalni sprzętu wodnego, restauracji, hoteli i domków letniskowych. Na terenie Konina jest oddanych do użytku kilkanaście kilometrów ścieżek rowerowych, kolejne są w budowie.

5 Licheń Licheń Stary – wieś położona we wschodniej części województwa wielkopolskiego, w powiecie konińskim, w gminie Ślesin, nad jeziorem licheńskim. Miał prawa miejskie w wiekach XV-XVII. Od połowy XIX w. jest ośrodkiem pielgrzymkowym o znaczeniu ogólnopolskim.

6 Bazylika Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej W 2004, po dziesięciu latach prac, oddano do użytku monumentalną pięcionawową bazylikę z centralną kopułą, według projektu Barbary Bieleckiej z Gdyni. Jest to obecnie największa świątynia w Polsce, ósma w Europie i dwunasta na świecie.

7 Okolice Konina W okolicy Konina dominuje krajobraz polodowcowy z licznymi jeziorami, lasami, pagórkami, łąkami. Część terenów jest zajęta przez kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego lub przez hałdy czy jeziora będące efektem działalności górniczej. W okolicy znajduje się kilka rezerwatów przyrody.

8 Gosławice Zamek, wybudowany w latach 1420-1426 przez biskupa poznańskiego Andrzeja Łaskarza. Rezydencję typu dwór obronny zbudowano bez wieży. Pierwotnie zachowały się mury do wysokości I piętra oraz mur zewnętrzny. Po odrestaurowaniu w 1978-1986 siedziba Muzeum Okręgowego.

9 Dziękuję za uwagę Źródła informacji i grafiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Konin www.palasz.konin.pl/photo/konin_00 1.jpg www.palasz.konin.pl/photo/konin_00 1.jpg http://pl.wikipedia.org/wiki/Konin http://pl.wikipedia.org/wiki/Liche%C5%84 _Stary http://pl.wikipedia.org/wiki/Liche%C5%84 _Stary http://www.prawoipolityka.friko.pl/obra zki/turysta-16.jpghttp://www.prawoipolityka.friko.pl/obra zki/turysta-16.jpg


Pobierz ppt "Moja okolica Autor: Dagmara Komorowska. KONIN Konin – miasto na prawach powiatu w środkowej Polsce, położone w Dolinie Konińskiej nad rzeką Wartą, we."

Podobne prezentacje


Reklamy Google