Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nad Bugiem Prezentacja niniejsza jest jedynie „zwiastunem” bogatego pokazu, który ze względów technicznych tej witryny nie może być zaprezentowany w całości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nad Bugiem Prezentacja niniejsza jest jedynie „zwiastunem” bogatego pokazu, który ze względów technicznych tej witryny nie może być zaprezentowany w całości."— Zapis prezentacji:

1 Nad Bugiem Prezentacja niniejsza jest jedynie „zwiastunem” bogatego pokazu, który ze względów technicznych tej witryny nie może być zaprezentowany w całości. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: K.Mazurek

2 Nad Bugiem Rzeka Bug w swym środkowym odcinku przepływa przez teren powiatu chełmskiego, stanowiąc granicę państwową pomiędzy Polską a Ukrainą. Jest rzeką nieuregulowaną, toteż w całym swym biegu meandruje tworząc liczne starorzecza, zwane bużyskami. Dolina Bugu jest malowniczym terenem obfitującym w liczne gatunki flory i fauny. W sąsiedztwie Bugu położony jest Strzelecki i Sobiborski Park Krajobrazowy.

3 Sobiborski Park Krajobrazowy
Bug Chełm Strzelecki Park Krajobrazowy

4 Bug jest już jedną z nielicznych w Polsce nieuregulowanych rzek, toteż widok wyłaniających się z wody zatopionych konarów drzew nie jest tu rzadkością.

5 Natura pozostawiona jest tu sama sobie – Bug jest rzeczywiście dziki.

6 Niepodal Bugu położone są parki krajobrazowe – strzelecki i sobiborski
Niepodal Bugu położone są parki krajobrazowe – strzelecki i sobiborski. Zajmują one obszar ponad 20 tysięcy hektarów. Na ich terenie występuje wiele gatunków flory i fauny. Wyróżniają się one specyficzną formą terenu, jak również obecnością wielu okazów zwierząt i roślin występujących pod ochroną.

7 Walory przyrodnicze doliny Bugu sprawiły, iż w okolicy wsi Starosiele utworzono ścieżkę dydaktyczną, gdzie spotkać można rzadkie okazy flory i fauny. Również w tej okolicy powstały oznakowane ścieżki rowerowe, biegnące poprzez malownicze obszary leśne i łąki. Dolina Bugu jest niezwykle atrakcyjną okolicą dla wycieczek szkolnych.


Pobierz ppt "Nad Bugiem Prezentacja niniejsza jest jedynie „zwiastunem” bogatego pokazu, który ze względów technicznych tej witryny nie może być zaprezentowany w całości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google