Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moja okolica – miasto Konin

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moja okolica – miasto Konin"— Zapis prezentacji:

1 Moja okolica – miasto Konin

2 Spis Treści Rynek w Koninie Prezydent miasta Konin O Koninie
Słup Milowy Współczesne zdjęcia Konia Kościół św. Bartłomieja Kościół św. Andrzeja Starodawne zdjęcia Konia Źródła

3 Rynek w Koninie

4 Prezydent miasta Konin
Urodzony 1 marca 1952 roku w Anielewie. Żonaty, żona Halina, córka Jolanta. Z wykształcenia politolog, absolwent Wydziału Nauk Społecznych UAM w Poznaniu.

5 O Koninie KONIN - miasto nad Wartą, w centralnej części kraju.
Jego śródmieście położone jest w Dolinie Środkowej Wa- rty, a dzielnice północne – na Pojezierzu Mogileńskim. Konin jest ważnym węzłem drogowym .

6 Słup Milowy Najstarszy znak drogowy w Europie Środkowo- Wschodniej. Mieści się przy kościele św. Bartłomieja na konińskiej Starówce. Inskrypcja na nim głosi, że został ufundowany przez komesa Piotra Włostowica w 1151 r.

7 Współczesne zdjęcia Konia
Most Unii Europejskiej w Koninie Nieczynna wieża ciśnień przy dworcu PKP w Koninie (obecnie galeria "Wieża Ciśnień")

8 Kościół św.Bartłomieja
Kościół św.. Bartłomieja gotycki, o układzie bazylikowym, trójnawowy. Pochodzi z XIV w. Od południowej strony kaplice gotycka NMP i renesansowa koninianina Jana Zemełki, w której znajdują się bogato intarsjowane stalle z ornamentami roślinnymi, ptakami i jednorożcami oraz gotycka rzeźba Matki Boskiej z XVI w. W kruchcie bocznej z 1866 r. znajduje się gotycka kropielnica.

9 Kościół św. Andrzeja Kościół wybudowano na początku XV wieku, konsekrowano w 1444 roku.

10 Kościół św. Wojciecha Kościół mieści się w konińskiej dzielnicy Morzysław przy ulicy portowej. Jest to budowla wybudowana w 1905r. – 1914r.

11 Starodawne zdjęcia konia
Konin leży w środkowej części Polski. Tak dawniej jak i dziś okolice miasta są ważnym węzłem komunikacyjnym łączącym północ kraju z południem i wschodnią część z zachodnią. O tym, że zawsze przez Konin przebiegały ważne szlaki handlowe świadczy dumnie wznoszący się w centrum dawnego Konina słup drogowy z XII wieku, wyznaczający niegdyś połowę drogi między Kaliszem a Kruszwicą.                                                                                                                                                               Konin leży w środkowej części Polski. Tak dawniej jak i dziś okolice miasta są ważnym węzłem komunikacyjnym łączącym północ kraju z południem i wschodnią część z zachodnią. O tym, że zawsze przez Konin przebiegały ważne szlaki handlowe świadczy dumnie wznoszący się w centrum dawnego Konina słup drogowy z XII wieku, wyznaczający niegdyś połowę drogi między Kaliszem a Kruszwicą.                                                                                                                                                               Konin leży w środkowej części Polski. Tak dawniej jak i dziś okolice miasta są ważnym węzłem komunikacyjnym łączącym północ kraju z południem i wschodnią część z zachodnią. O tym, że zawsze przez Konin przebiegały ważne szlaki handlowe świadczy dumnie wznoszący się w centrum dawnego Konina słup drogowy z XII wieku, wyznaczający niegdyś połowę drogi między Kaliszem a Kruszwicą. Konin leży w środkowej części Polski. Tak dawniej jak i dziś okolice miasta są ważnym węzłem komunikacyjnym łączącym północ kraju z południem i wschodnią część z zachodnią. O tym, że zawsze przez Konin przebiegały ważne szlaki handlowe świadczy dumnie wznoszący się w centrum dawnego Konina słup drogowy z XII wieku, wyznaczający niegdyś połowę drogi między Kaliszem a Kruszwicą. Starodawne zdjęcia konia

12 Źródła http://www.konin.pl/sp12/konin.html

13 Prezentacje wykonała Natalia Marzec ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Koninie


Pobierz ppt "Moja okolica – miasto Konin"

Podobne prezentacje


Reklamy Google