Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TANEW.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TANEW."— Zapis prezentacji:

1 TANEW

2 Tanew - rzeka w południowo-wschodniej Polsce, w dorzeczu Wisły
Tanew - rzeka w południowo-wschodniej Polsce, w dorzeczu Wisły. Tanew wypływa na południowym Roztoczu, z bagien między wsiami Stara Huta i Złomy Ruskie, w okolicy miasteczka Narol w powiecie lubaczowskim województwa podkarpackiego.

3 Tanew płynie na północny wschód i przepływa przez Narol
Tanew płynie na północny wschód i przepływa przez Narol. Następnie opuszcza Roztocze i przecina południową część leśnego kompleksu Puszczy Solskiej. Kilka kilometrów na północ od Tanwi leży letniskowa miejscowość Susiec. Jest to najbardziej malowniczy krajobraz z nietkniętą przez ludzką rękę przyrodą.

4 Odcinek doliny Tanwi w okolicach Suśca jest objęty rezerwatem "Nad Tanwią", chroniącym unikatowe progi skalne (tzw. szumy albo szypoty) w dnie rzeki. Są to odsłonięte uskoki tektoniczne które

5

6

7

8 Susiec jest niezwykle urodziwą miejscowością ze wspaniałym, typowo rolniczym krajobrazem. Można nawet odnieść wrażenie że zatrzymał się tu czas. Działają tu gospodarstwa agroturystyczne i prywatne kwatery noclegowe.

9 Nazwa rzeki o nietypowym dla języków słowiańskich rdzeniu -than- prawdopodobnie pochodzi jeszcze z czasów, gdy na tych terenach mieszkali Goci.

10 Wspaniała i niezwykle bogata dzika przyroda pozostawiona sama sobie, nietknięta ludzką ręką, stwarza wspaniałe miejsce do wypoczynku oraz obcowania z naturą.

11 Wspaniały krajobraz zarówno latem jak i jesienią
Wspaniały krajobraz zarówno latem jak i jesienią. To miejsce przyciąga, kto raz tu był, na pewno wróci w to urocze miejsce.

12

13

14

15 Dziękuję za uwagę Łaba Grzegorz


Pobierz ppt "TANEW."

Podobne prezentacje


Reklamy Google