Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Teren parku leży w dorzeczu Warty i odwadniają go rzeki Warta, Miłosławka i Lutynia. Rzeki te na terasie zalewowej utworzyły liczne, niezwykle malownicze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Teren parku leży w dorzeczu Warty i odwadniają go rzeki Warta, Miłosławka i Lutynia. Rzeki te na terasie zalewowej utworzyły liczne, niezwykle malownicze."— Zapis prezentacji:

1

2 Teren parku leży w dorzeczu Warty i odwadniają go rzeki Warta, Miłosławka i Lutynia. Rzeki te na terasie zalewowej utworzyły liczne, niezwykle malownicze starorzecza. Urozmaicona rzeźba powierzchni Parku jest wynikiem działalności lodowca, który podczas ostatniego zlodowacenia osiągnął tu południowy kraniec swego zasięgu. Z wzniesień wysoko ponad doliną Warty, rozciągają się wspaniałe widoki na odległe lasy, wsie i dwory. W południowej części parku przeważają monokultury sosnowe, wprowadzone na uboższych siedliskach, natomiast leżące w części środkowej i północnej tzw. lasy czeszewskie należą do najpiękniejszych i najbardziej interesujących obszarów leśnych Wielkopolski. W parku, gniazdują m. in. bielik, bocian czarny, kormoran, czapla siwa, żuraw, perkoz rdzawo szyi, gęgawa, dzięcioł średni. Do szczególnej sławy tych ziem przyczynił się pobyt w Śmiełowie Adama Mickiewicza w 1831 roku. To tutaj, urzeczony pięknem tych okolic, Mickiewicz napisał prawdopodobnie pierwsze strofy "Pana Tadeusza". W Śmiełowie znajduje się muzeum tego pisarza.

3 Trasa wycieczki jest zaznaczona czerwoną linią. Początek w Miłosławiu, koniec w pałacu w Śmiełowie.

4 Kościół ewangelicki Pałac Browar Wycieczka zacznie się około godz. 9:00. Zbiórka na rynku w Miłosławiu. W mieście zaplanowane jest zwiedzanie ciekawych zabytków m.in. :

5 Po zakończeniu zwiedzania Miłosławia, czyli około godziny 9:45 przejazd do Mikuszewa odcinkiem o długości 6km. Dojazd na miejsce o około 10:20. Dwór księcia Bernharda w Mikuszewie Po 20 min odpoczynku o godz. 10:40 wyjazd z Mikuszewa. Jezioro na trasie Miłosław-Mikuszewo.

6 Rezerwat Dwunastak został utworzony w 1959 roku w celu ochrony fragmentu grądu niskiego, łęgu i lasu mieszanego o cechach zespołów naturalnych dla potrzeb naukowych i dydaktycznych. Przyjazd na miejsce odcinkiem o długości 3km o godz. 11:00. Pobyt do godz. 11:30.

7 Zasileni nową energią po pobycie w rezerwacie przejazd do Czeszewa. Długość odcinka 2,5km. Dojazd na godz. 11:45. Na miejscu zwiedzanie: K o ś c i ó ł p w. ś w. M i k o ł a j a w C z e s z e w i e Dwór Po zakończeniu zwiedzania o godz 12:15 wyjazd do Dębna. Przejazd przez Orzechowo. W Orzechowie o 12:30 posiłek.

8 Na odcinku o długości 6,5km rozciąga się wspaniały widok na koryto rzeki Warty. Planowany czas przejazdu odcinkiem ok. 30 min.

9 Dojazd do Dębna około godz. 13:30. Na miejscu przepłyniemy rzekę Wartę promem. Po przekroczeniu rzeki dalsza podróż. Następny cel-Żerków. Czeka na nas całe 11km jazdy. Planowany czas przejazdu 30 min. Prom. Widok z promu.

10 Zanim jednak wjedziemy do Żerkowa wcześniej skręcimy w kierunku Lgowa. Znajduje się tam piękny drewniany kościół pw. Narodzenia NMP zbudowano najprawdopodobniej w 2 połowie XVI wieku.

11 Na miejsce dojedziemy około godz. 14:45. Na rynku w Żerkowie zebranie sił i czas wolny dla uczestników wycieczki. Pomnik poległych za Ojczyznę. W i e ż a w Ż e r k o w i e. R y n e k. Kościół św. Stanisława

12 Po odpoczynku o godzinie 16:00 wyjazd z miasta i przejazd na punkt widokowy na Łysej Górze. Odcinek krótki niespełna 1km. Piękna panorama Szwajcarii Żerkowskiej.

13 Po nacieszeniu wzroku widokami Szwajcarii Żerkowskiej, zjazd z górki i długa prosta do pałacu w Śmiełowie. Czas przybycia około godz. 16:30. Na miejscu posiłek, zwiedzanie muzeum oraz zakończenie wycieczki około godz. 18:30 – 19:00. Park w Śmiełowie. Pałac w Śmiełowie. Widok z lotu ptaka.

14 Dziękuję za uwagę. Plan wycieczki przygotował Michał Molenda z Publicznego Samorządnego Gimnazjum im. Kazimierza III Wielkiego w Pyzdrach.


Pobierz ppt "Teren parku leży w dorzeczu Warty i odwadniają go rzeki Warta, Miłosławka i Lutynia. Rzeki te na terasie zalewowej utworzyły liczne, niezwykle malownicze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google