Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ADOPCJA RZEKI Nazwa: LASÓWKA Długość: około 8 km Szerokość: przy źródle 35 cm przy ujściu 3 m Rzeka przepływa przez: Godową, okolice Żyznowa i Jawornik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ADOPCJA RZEKI Nazwa: LASÓWKA Długość: około 8 km Szerokość: przy źródle 35 cm przy ujściu 3 m Rzeka przepływa przez: Godową, okolice Żyznowa i Jawornik."— Zapis prezentacji:

1

2 ADOPCJA RZEKI Nazwa: LASÓWKA Długość: około 8 km Szerokość: przy źródle 35 cm przy ujściu 3 m Rzeka przepływa przez: Godową, okolice Żyznowa i Jawornik

3 KRÓTKO O RZECE Lasówka bierze swój początek w Godowej. Lasówka bierze swój początek w Godowej. Przy źródle rzeka tworzy estuarium. Na odcinku Godowa-Żyznów nie jest bardzo zanieczyszczona i jest obfita w różne rośliny. W niektórych miejscach tworzą się wodospady. Choć w rzece nie ma ryb woda na tym odcinku jest czysta. Zaś na odcinku Żyznów-Jawornik jest bardzo dużo śmieci. Nie ma tam obfitej flory ale rzeka jest porośnięta pokrzywami i tarkami. Przy granicy Żyznowa i Lutczy rzeka wpada i łączy się z inną. Przy źródle rzeka tworzy estuarium. Na odcinku Godowa-Żyznów nie jest bardzo zanieczyszczona i jest obfita w różne rośliny. W niektórych miejscach tworzą się wodospady. Choć w rzece nie ma ryb woda na tym odcinku jest czysta. Zaś na odcinku Żyznów-Jawornik jest bardzo dużo śmieci. Nie ma tam obfitej flory ale rzeka jest porośnięta pokrzywami i tarkami. Przy granicy Żyznowa i Lutczy rzeka wpada i łączy się z inną.

4 Nazwa LASÓWKA wzięła nazwę od tego,że rzeka płynie przez las. POCHODZENIE NAZWY

5 BIEG RZEKI Właśnie przy źródle rzeka jest najwęższa. Na początku rzeki woda jest najczystsza ponieważ w okolicy nikt nie mieszka i nikt nie wysypuje tam śmieci. Właśnie przy źródle rzeka jest najwęższa. Na początku rzeki woda jest najczystsza ponieważ w okolicy nikt nie mieszka i nikt nie wysypuje tam śmieci.

6 W miejscu gdzie woda tworzy uskok płynąca tam rzeka małe wodospady. W miejscu gdzie woda tworzy uskok płynąca tam rzeka małe wodospady.

7 Tam gdzie nurt rzeki jest silniejszy woda wymywa muł i powstają zagłębienia wypełnione wodą. Czasem głębokość sięga do 1 m Wypłukany muł tworzy osady. Wypłukany muł tworzy osady.

8 Rośliny które porastają brzegi rzeki to głównie: pokrzywy, jeżyny, paprocie, bluszcze itp.

9 Czasami rzeka podmywa brzegi które osuwają tworząc skarpy.

10 To największe osuwisko które wydrążyła rzeka.

11 Płynąca woda podmywa także korzenie drzew rosnących przy rzece które z biegiem czasu przewracają się.

12 Rzeka zasila stawy hodowlane należące do prywatnego właściciela.

13 To są miejsca w których człowiek najmniej naruszył naturalny wygląd rzeki.

14 To najbardziej zanieczyszczone miejsca przez ludzką działalność.

15 WYKONAWCY: TOMASZ GORZYNIK KAMIL KOPA TOMASZ RAK PRZEMYSŁAW SZURLEJ


Pobierz ppt "ADOPCJA RZEKI Nazwa: LASÓWKA Długość: około 8 km Szerokość: przy źródle 35 cm przy ujściu 3 m Rzeka przepływa przez: Godową, okolice Żyznowa i Jawornik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google