Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DOM NAD WODOSPADEM Zuzanna Sawicka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DOM NAD WODOSPADEM Zuzanna Sawicka."— Zapis prezentacji:

1 DOM NAD WODOSPADEM Zuzanna Sawicka

2 SPIS TREŚCI 1.Wstęp, informacje o autorze 2.Opis domu 3. Galeria
Oznaczenia w prezentacji: Przejście do podanego slajdu Przejście do spisu treści Przejdź do następnego/poprzedniego slajdu

3 1.Wstęp Frank Lloyd Wright (Frank Lincoln Wright, FLW, ur. 8 czerwca 1867 w Richland, USA) – amerykański architekt modernistyczny, jeden z najważniejszych projektantów XX wieku. Fallingwater - czyli w wolnym tłumaczeniu ''Dom nad wodospadem'' zaprojektowany przez Franka Lloyda Wrighta w latach 30-tych XX wieku. Jego niezwykła lokalizacja i wciąż nowoczesny styl architektoniczny spowodowały, że budynek ten stał się najbardziej rozpoznawalnym prywatnym domem na świecie. Znajduje się w Pensylwanii, w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych.

4 Dlaczego „Fallinwater” jest inspirującym domem?.
2.OPIS DOMU Według pomysłu Wrighta domownicy powinni znaleźć się jak najbliżej natury - stąd pod częścią domu, na który składa się seria balkonów i tarasów, przepływa strumień. Do budowy elementów pionowych wykorzystano kamień, do elementów poziomych – beton. Wielkie głazy leżące w strumieniu w miejscu budowy pozostawiono nietknięte. Dlaczego „Fallinwater” jest inspirującym domem?. Budynek jest ponadczasowy i niezwykły. Poprzez liczne przeszklenia i tworzywa naturalne z jakich jest zbudowany stwarza wrażenie otwierania się na las i harmonii z naturą. ''Fallingwater'' stał się sławny jeszcze przed ukończeniem i sława ta rosła z każdą upływającą dekadą. Idea Franka Lloyda Wrighta, która legła u podstaw ''domu nad wodospadem'' trwa do dzisiaj. Człowiek może żyć w zgodzie z przyrodą.

5 3. GALERIA


Pobierz ppt "DOM NAD WODOSPADEM Zuzanna Sawicka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google