Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dostrzegamy zmiany wokół siebie…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dostrzegamy zmiany wokół siebie…"— Zapis prezentacji:

1

2 Dostrzegamy zmiany wokół siebie…

3 Ratusz Miasta i Gminy Serock

4 Rynek i ulica T. Kościuszki

5 Jak zmieniło się w Zegrzu

6 Szkoła i boisko w Woli Kiełpińskiej

7 Nasze osiągnięcia

8 Lista osiągnięć samorządu lokalnego jest długa, my skoncentrowaliśmy się na tych, które są impulsem i motywacją dla nas. Uchwałą z dnia 22 kwietnia 1995 roku zostały przyjęte symbole gminy: herb, barwy i flaga, a uchwałą z 27 kwietnia 2002 roku: hejnał.

9 Nadanie imienia szkole
Zegrze Nadanie imienia szkole

10 Razem …nie tylko z obowiązku

11 … ale i dla przyjemności

12 Integracja…

13 Uroczystość środowiskowa „MY W UNII EUROPEJSKIEJ”
Serock - rynek Uroczystość środowiskowa „MY W UNII EUROPEJSKIEJ”

14 Współpraca partnerska i wymiana szkolna z miastami:
CELLENO IGNALINA LANŚKROUN DZIERŻONIÓW

15 15

16 16

17 Np. …Omnibus…

18 Od października rozpoczęły się zajęcia w ramach realizacji projektu pt
Od października rozpoczęły się zajęcia w ramach realizacji projektu pt. „Każdy może zostać Omnibusem” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W gminie Serock do projektu przystąpiło 680 uczniów, w 43 grupach.

19 Na zajęciach

20 W Muzeum Techniki w Warszawie

21 Ankieta…

22 57% TAK 69% TAK Czy bierze Pan/ Pani udział w wyborach?
1Czy wie Pan/ Pani ile lat mija w tym roku od powstania samorządów lokalnych? 57% TAK 69% TAK

23 3. Czy zna Pan/ Pani nazwisko przewodniczącego Rady Miasta i Gminy?
4. Czy wie Pan/ Pani ile trwa kadencja Rady Miasta i Gminy? 39% NIE 5. Czy interesuje się Pan/ Pani działaniami samorządu lokalnego? 35% NIE 61% TAK 65% TAK 38% NIE 62% TAK

24 6. Które z ostatnich inwestycji podjętych przez samorząd lokalny uważa Pan/Pani za najważniejsze?

25 Wywiad z panem Piotrem Ślazińskim – wieloletnim radnym Rady Miejskiej w Serocku

26 Czy Pańskim zdaniem przez dwadzieścia lat istnienia samorządów gminnych wzrosło zaufanie mieszkańców do radnego? „Jedno jest pewne: nie zmalało, bo nie rozmawialibyście ze mną, jako z wieloletnim radnym. Czy natomiast wzrosło? Wśród interesantów widzę zazwyczaj wciąż te same twarze. Niewiele jest nowych mieszkańców, którzy zgłaszaliby się do mnie z problemami lub propozycjami. Czasem zastanawiam się czy gdyby zapytać tych nowych, młodych, czy wiedzieliby, kto jest radnym ich okręgu. Podejrzewam, że mieliby problem z odpowiedzią.”

27 Czy Radzie Miejskiej brakuje młodych osób, które osobiście prezentowałyby potrzeby młodego pokolenia? „Rozumiem, co macie na myśli, w końcu ten problem dotyczy min. was. Tak, czasami myślę, że należałoby wpuścić w to grono trochę tzw. świeżej krwi, z nowymi pomysłami, potrzebami. Nasz honor ratuje Przewodniczący pan Artur Borkowski, który jest najmłodszym radnym w obecnej kadencji rady. Staramy się jednak iść z duchem czasu. Wśród nas zasiadają nauczyciele, doskonale znający młodzież i jej potrzeby. W swoim położeniu dążymy do połączenia wieloletniego doświadczenia z otwartym na innowacje umysłem.”

28 Czy Pana zdaniem, gdyby w Radzie Miejskiej zasiadało więcej młodych ludzi, rozwiązywalibyście teraz inne problemy? „Dalej trzymałby się nas problem budowy kanalizacji i dróg. Uzbrojenie nowo powstałych działek to aktualnie nasz priorytet. Oprócz tego zajmujemy się renowacją szkół i boisk. Może gdyby w radzie miejskiej zasiadało więcej młodzieży kładlibyśmy jeszcze większy nacisk na kulturę, ale i tak nie zostajemy w tyle. To jednak młodzi muszą wyjść do nas z inicjatywą budowania tego, co jest im najpotrzebniejsze, tego, z czego będą korzystać w kolejnych latach.”

29 Na temat samorządu rozmawialiśmy również Sylwestrem Sokolnickim
z Burmistrzem Miasta i Gminy Serock Sylwestrem Sokolnickim W towarzystwie rozmówcy -Katarzyna Kacperska - autorka wywiadu

30 Co jest według Pana największym sukcesem samorządu lokalnego?
To właśnie powstanie samorządów lokalnych jest największym sukcesem, samym w sobie. Czyli tak naprawdę, przywrócenie do polskich miast, miasteczek, wsi samorządności. Lokalne społeczności same decydują o swoim losie, same wybierają radnych, swojego wójta, prezydenta, burmistrza ustalają kierunki swojego rozwoju. I to jest ta zdobycz!

31 Dziękujemy za uwagę. Materiałów do prezentacji dostarczyli: oraz
Jakub Korytkowski Przemysław Rempalski Marcin Wiszniewski Kamil Kacperski Sylwia Pająk Magdalena Żądło Dominik Dziwanowski Albert Wójcik Patrycja Stuglik Adrianna Strużyk Iwona Rasińska Grzegorz Tokarski Katarzyna Kacperska Bartłomiej Białas Blanka Lutomirska Patryk Błaszczak Opiekę nad uczniami sprawowały: Danuta Parys Małgorzata Szczerba Agnieszka Królak

32


Pobierz ppt "Dostrzegamy zmiany wokół siebie…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google