Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

18 lat Gminy Łęczyca- wywiad z Panem Krzysztofem Królakiem Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "18 lat Gminy Łęczyca- wywiad z Panem Krzysztofem Królakiem Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej."— Zapis prezentacji:

1 18 lat Gminy Łęczyca- wywiad z Panem Krzysztofem Królakiem Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej

2 W ywiad został przeprowadzony z Panem Krzysztofem Królakiem, mieszkańcem wsi Leźnica Mała. Pan Królak jest strażakiem w Państwowej Pożarnej w Łęczycy. Pełni obecnie funkcje Radnego Gminy Łęczyca. Prezentacja postaci

3 Wywiad - Jak układa się współpraca Pana z władzami gminy, radnymi, sołtysami i mieszkańcami gminy? - Mogę powiedzieć, że dobrze. Wspólnie z pozostałymi radnymi staramy się, żeby było jak najlepiej w naszej gminie. -Jak na początku wyglądała organizacja samorządu gminnego? -Do końca 1991 roku gmina wiejska Łęczyca była połączona z miastem Łęczyca. Natomiast od stycznia 1992 roku powstały dwie oddzielne gminy: Gmina Miasto Łęczyca oraz Gmina Wiejska Łęczyca. -Czy uważa Pan, że przez ostatnie 20 lat, gmina się zmieniła na lepsze czy na gorsze? Proszę podać przykłady. -Moim zdaniem gmina zmieniła się i na lepsze, gdyż zaczęto realizować potrzeby większości lokalnego społeczeństwa.

4 Drogi W tym roku przebudowa dróg ma być dokonana w Pilchach i na Kobylaku t. j. w Leźnicy Małej. Do tej pory w naszej gminie udało się przebudować drogi w Zdunach, Wincentowie i Topoli Szlacheckiej.

5 OSP Leźnica Mała (Ochotnicza Straż Pożarna) Dokonano także termomodernizacji budynku OSP i został oddany do użytku nowy samochód przystosowany do akcji ratowniczych.

6 Oświata Jednym z największych przedsięwzięć w gminie była budowa Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej, a także Wiejskiego Centrum Kultury i Sportu w Wilczkowicach

7 Utylizacja Śmieci W naszej gminie jest prowadzona segregacja śmieci oraz ich utylizacja. W całej gminie istnieje 40 punktów, gdzie są postawione kontenery na śmieci takie jak: szkło, plastik, czy papier. Niestety w gminie pojawia się też problem z nielegalnymi wywozami śmieci.

8 Adrian Brygier 1995 r. klasa 2 gimnazjum brygiera3@wp.pl Maksymilian Włodarczyk 1995 r. klasa 2 gimnazjum szakal1910@interia.eu Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej Jolanta Kuropatwa jola.kuropatwa@op.pl W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "18 lat Gminy Łęczyca- wywiad z Panem Krzysztofem Królakiem Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google