Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LOKALNY ZESPÓŁ PROJEKTOWY NR 3 PROJEKT EDUKACYJNY Czy jest nam potrzebny ogólnodostępny plac zabaw? Gimnazjum nr 26 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zespole.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LOKALNY ZESPÓŁ PROJEKTOWY NR 3 PROJEKT EDUKACYJNY Czy jest nam potrzebny ogólnodostępny plac zabaw? Gimnazjum nr 26 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zespole."— Zapis prezentacji:

1 LOKALNY ZESPÓŁ PROJEKTOWY NR 3 PROJEKT EDUKACYJNY Czy jest nam potrzebny ogólnodostępny plac zabaw? Gimnazjum nr 26 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 35 w Krakowie

2 Zaktywizowanie przedstawicieli władz samorządu lokalnego (radni) oraz mieszkańców osiedla do podjęcia działań, których efektem będzie dążenie do stworzenia ogólnodostępnego placu zabaw. Opracowanie materiałów (ankiety, makieta, prezentacja, plakat, film), które staną się źródłem informacji i wiedzy dla uczniów naszej szkoły, ich rodziców czy sąsiadów oraz przedstawicieli władzy lokalnej.

3 Nasz Szkolny Zespół Projektowy pracował w składzie 20 uczniów z klasy 2A i 2B gimnazjum: Mateusz Romanek Magdalena Nawieśniak Maciej Wrona Agnieszka Nawrot Patrycja Krawczyk Adrian Krawczyk Magdalena Rogoda Emilia Góra Nikola Król Jadwiga Dudek Kinga Kicińska Aleksandra Góra Joanna Klimczyk Karolina Ziółkowska Grzegorz Brożek Arkadiusz Moskal Filip Chlebda Piotr Madej Krystian Sikora Mariusz Wojakiewicz Opiekunowie projektu: p. Renata Marona p. Anna Wrona

4 Opracowanie ankiety, dla mieszkańców naszego osiedla, pozwalającej na zorientowanie się czy w środowisku lokalnym potrzebny jest plac zabaw. Wykonanie makiety wzorcowego placu zabaw dla dzieci. Fotograficzna dokumentacja istniejących placów zabaw w Krakowie i okolicy (ranking najpiękniejszych, najbezpie- czniejszych placów zabaw). Opracowanie i przeprowadzenie wywiadu filmowego z grupą dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 136 w Krakowie na temat spędzania przez nich wolnego czasu.

5 Wykonanie plakatu propagandowego pt., O czym marzą dzieci? Opracowanie informacji na temat już zrealizowanych w Polsce projektów w ramach akcji budowy placów zabaw. Przeprowadzenie wywiadów z przedstawicielami władz lokalnych (przewodniczący Rady Dzielnicy X, radna Dzielnicy X, prezes KS Wróblowianka). Podsumowanie pracy wszystkich uczestników biorących udział w projekcie. Prezentacja efektów pracy LZP młodzieży gimnazjum.

6 pt. Czy jest nam potrzebny ogólnodostępny plac zabaw?

7

8

9

10

11

12 Analiza 461 ankiet pozwoliła nam wyciągnąć następujące wnioski: plac zabaw dla dzieci jest cenną inicjatywą, bo dzięki niemu poznają swoich rówieśników, mogą się z nimi pobawić, a w okolicy brakuje takich miejsc, dzieci potrzebują ruchu, przebywania na świeżym powietrzu, dzięki takim miejscom dzieci nie muszą siedzieć przed komputerem tylko twórczo integrują się z rówieśnikami, mieszkańcy osiedla są gotowi partycypować w kosztach budowy ogólnodostępnego placu zabaw.

13

14

15

16 pt. WIEM CO MUSZĘ ZMIENIĆ NA TYM PLACU ZABAW

17 Projekt:Radosna Szkoła Organizator: Ministerstwo Edukacji Narodowej Projekt:100 placów zabaw na 100 lecie NIVEA Organizator: Firma NIVEA

18 Projekt pozwolił nam włączyć się w działania, którymi zwykle zajmują się dorośli. Mieliśmy okazję osobiście poznać przedstawicieli władz lokalnych. Zrozumieliśmy, że każda inicjatywa wymaga zaangażowania i wkładu finansowego, ale też poczuliśmy się ważni i potrzebni. Nasza praca spotkała się z zainteresowaniem i zrozumieniem osób dorosłych, które niejednokrotnie służyły nam radą i pomocą. Rozpoczynając pracę przy projekcie byliśmy pełni entuzjazmu i wiary w to, że uda nam się znaleźć sponsorów i wybudować plac zabaw. Dziś wiemy, że nie jest to takie proste, a sam fakt znalezienia przez nas lokalizacji pod w/w plac jest dla nas satysfakcjonujący. Radość sprawia nam to, że włączyliśmy się w sprawę propagowania idei placu zabaw na naszym osiedlu.

19 TEREN OBOK KS WRÓBLOWIANKA

20


Pobierz ppt "LOKALNY ZESPÓŁ PROJEKTOWY NR 3 PROJEKT EDUKACYJNY Czy jest nam potrzebny ogólnodostępny plac zabaw? Gimnazjum nr 26 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zespole."

Podobne prezentacje


Reklamy Google