Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyłączenie sygnału analogowego telewizji w województwie lubuskim. Kampania informacyjna i przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu. 27 sierpnia 2012r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyłączenie sygnału analogowego telewizji w województwie lubuskim. Kampania informacyjna i przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu. 27 sierpnia 2012r."— Zapis prezentacji:

1 Wyłączenie sygnału analogowego telewizji w województwie lubuskim. Kampania informacyjna i przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu. 27 sierpnia 2012r.

2 Cele spotkania: Informacja na temat aktualnego stanu przygotowań do wyłączenia sygnału analogowego Przedstawienie planów działania zaangażowanych instytucji Poszukiwanie możliwości wspólnych działań Stworzenie harmonogramu prac

3 Cele działania Wojewody Lubuskiego: Zminimalizowanie negatywnych skutków wyłączenia sygnału analogowego – zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu Wsparcie kampanii informacyjnej poprzez wykorzystanie potencjału administracji państwowej

4 Zadania: Identyfikacja potencjalnych partnerów mogących wesprzeć działania Koordynacja działań zaangażowanych w projekt instytucji Udział w tworzeniu kampanii informacyjnej Identyfikacja zagrożeń procesu i ich likwidowanie

5 Działania podjęte przez Wojewodę Lubuskiego Poprzez zmianę w statucie Urzędu Wojewódzkiego poszerzony został zakres działalności Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców przez przypisanie zadań związanych z budowaniem społeczeństwa informacyjnego. Proponowana zmiana nazwy wydziału: Wydział Spraw Obywatelskich, Cudzoziemców i Cyfryzacji Informacje o procesie z wykorzystaniem dostępnych środków własnych Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego: –strona internetowa urzędu, newsletter –Informacje w mediach –spotkania z samorządowcami –spotkania z różnymi środowiskami (np. wykład na PWSZ)

6 W trakcie telewizyjnej debaty na temat wyłączenia sygnału analogowego podpisane zostało Porozumienie o współpracy z TVP Gorzów Wielkopolski gwarantujące: współpracę mającą na celu promocję możliwości, jakie stwarza wprowadzenie cyfrowego sygnału telewizyjnego, podjęcie wspólnych działań mających na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu, wymianę informacji o postępach i problemach związanych z wdrażaniem sygnału cyfrowego na terenie województwa lubuskiego, zaproszenie do współpracy przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych.

7 Podmioty odpowiedzialne i partnerzy Wojewoda Lubuski TVP S.A. Oddział Terenowy w Gorzowie Wlkp. Jednostki samorządu terytorialnego Lubuski Kurator Oświaty Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej Komendant Wojewódzki Policji Poczta Polska Ochotnicza Straż Pożarna Sołtysi, nauczyciele, lokalni liderzy Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji Urząd Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Zielonej Górze EmiTel sp. z o.o. Uniwersytet Zielonogórski Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wlkp. Uniwersytety Trzeciego Wieku

8 7 listopada 2012 zakończone zostanie nadawanie analogowego sygnału telewizyjnego na terenie województwa lubuskiego. Na terenie województwa możliwy jest już odbiór telewizji cyfrowej

9 Obecnie 34,3 proc. gospodarstw domowych w Polsce korzysta z oferty platform satelitarnych, 34,9 proc. - z sieci kablowych, a naziemną telewizję odbiera 30,9 proc. (KRRiT) Według danych Nielsen Audience Measurement z czerwca 2012, 15,9% gospodarstw domowych w Polsce (ok. 2,2 mln) ma dostęp do DVB-T. Jest to znaczny wzrost zainteresowania usługą od stycznia 2012 roku, kiedy analogiczny wskaźnik wynosił 6,4 proc. Z danych Emitela i PBS wynika, że penetracja nie przekroczyła jeszcze granicy 15 proc., ale jest zbliżona do wyników Nielsen Audience Measurement. Zwiększone zainteresowanie usługą jest wynikiem między innymi pokazania w HD relacji z Euro 2012, a także bezpłatności usługi.

10 Wstępnie szacuje się, że ok. 14 tys. lubuszan, dotychczas znajdujących się w zasięgu emisji analogowych, może stracić dostęp do telewizji, gdyż miejsce ich zamieszkania nie będzie objęte zasięgiem sygnały cyfrowego. Dokładne badania m.in. na terenie woj. lubuskiego, przeprowadza UKE. Wyniki zostaną udostępnione we wrześniu br.


Pobierz ppt "Wyłączenie sygnału analogowego telewizji w województwie lubuskim. Kampania informacyjna i przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu. 27 sierpnia 2012r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google