Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ewolontariat Marta Kowalewska Justyna Kapelewska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ewolontariat Marta Kowalewska Justyna Kapelewska."— Zapis prezentacji:

1 Ewolontariat Marta Kowalewska Justyna Kapelewska

2 Wolontariat co to takiego? Dla każdego słowo wolontariat oznacza co innego. Słownik języka polskiego definiuje te słowo jako: dobrowolna, bezp ł atna, ś wiadoma praca na rzecz innych lub ca ł ego spo ł ecze ń stwa, wykraczaj ą ca poza zwi ą zki rodzinno - kole ż e ń sko-przyjacielskie.

3 Kim jest wolontariusz? Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Innym określeniem jest ochotnik (choć ten wyraz ma też inne znaczenia). Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.

4 Nasza propozycja: Dla wolontariuszy możliwość wolontariatu bez wychodzenia z domu; możliwość pomagania innym; nowe znajomości; nie konieczne jest wykształcenie; Dla osób chcących korzystać z naszego wolontariatu możliwość wyrażenia siebie; okazja podzielenia się z innymi swoimi sukcesami; perspektywa ukazania własnych zainteresowań;

5 Jak dzia ł amy? Nasz wolontariat jest organizacją działającą na obszarze całego kraju. Jest to możliwe dzięki dostępowi do Internetu. Mamy na celu pomóc innym w codziennych, trudnych sytuacjach.

6 Kto mo ż e skorzysta ć z naszej pomocy? Z naszej pomocy może skorzystać każdy. Jest to strona otwarta na potrzeby innych, a nasi wolontariusze chętnie udzielą Wam rad w miarę swoich możliwości.

7 Jak do nas do łą czy ć ? Jeśli chcesz służyć pomocą innym, bądź jej potrzebujesz to znalazłeś się w dobrym miejscu. Gdy potrzebujesz pomocnej dłoni opisz nam swój problem, a my postaramy się bezzwłocznie Tobie doradzić. Jeżeli jednak to Ty chcesz pomagać innym skontaktuj się z nami na nasz adres mailowy.

8 Zapraszamy do korzystania z naszych porad, a wszystkich ch ę tnych do wspólnego dzia ł ania prosimy o kontakt z nami


Pobierz ppt "Ewolontariat Marta Kowalewska Justyna Kapelewska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google