Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Po co pomagamy- wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Po co pomagamy- wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej."— Zapis prezentacji:

1 Po co pomagamy- wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej

2 Wolontariat To dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko- przyjacielskie.

3 Wolontariusz To osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych

4 Dlaczego jesteśmy wolontariuszami ?

5 Najczęstsze motywacje wolontariuszy: chęć zrobienia czegoś dobrego, pożytecznego; chęć zrobienia czegoś dobrego, pożytecznego; potrzeba kontaktu z ludźmi lub nawiązania nowych znajomości; potrzeba kontaktu z ludźmi lub nawiązania nowych znajomości; chęć bycia potrzebnym; chęć bycia potrzebnym; chęć spłacenia dobra, które kiedyś od kogoś się otrzymało ; chęć spłacenia dobra, które kiedyś od kogoś się otrzymało ; chęć zdobycia nowych umiejętności oraz doświadczeń zawodowych i życiowych; chęć zdobycia nowych umiejętności oraz doświadczeń zawodowych i życiowych; pobudki religijne. pobudki religijne.

6 Czy każdy może zostać wolontariuszem?

7 Każdy może być wolontariuszem bez względu na wiek. Jeśli chcesz nieść pomoc potrzebującym to nieważne kim jesteś, liczą się twoje dobre chęci. Każdy może być wolontariuszem bez względu na wiek. Jeśli chcesz nieść pomoc potrzebującym to nieważne kim jesteś, liczą się twoje dobre chęci.

8 Instytucje zrzeszające wolontariuszy Najbardziej znanymi instytucjami zrzeszającymi wolontariuszy w Polsce są: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Polski Czerwony Krzyż, a także ZHP, w którym harcerze chętnie biorą udział w akcjach mających na celu niesienia pomocy potrzebującym Najbardziej znanymi instytucjami zrzeszającymi wolontariuszy w Polsce są: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Polski Czerwony Krzyż, a także ZHP, w którym harcerze chętnie biorą udział w akcjach mających na celu niesienia pomocy potrzebującym

9 Podsumowanie

10 Jeśli chcesz byś wolontariuszem, pomagać innym i czerpać z tego radość to nie ważne ile będziesz miał lat i kim będziesz; ważne będzie twoje zaangażowanie jakie okażesz wobec tych, którym będziesz niósł pomoc.

11 THE END


Pobierz ppt "Po co pomagamy- wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google