Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Po co pomagamy- wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Po co pomagamy- wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej"— Zapis prezentacji:

1 Po co pomagamy- wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej

2 Wolontariat To dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

3 Wolontariusz To osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych

4 Dlaczego jesteśmy wolontariuszami ?

5 Najczęstsze motywacje wolontariuszy:
chęć zrobienia czegoś dobrego, pożytecznego; potrzeba kontaktu z ludźmi lub nawiązania nowych znajomości; chęć bycia potrzebnym; chęć spłacenia dobra, które kiedyś od kogoś się otrzymało ; chęć zdobycia nowych umiejętności oraz doświadczeń zawodowych i życiowych; pobudki religijne.

6 Czy każdy może zostać wolontariuszem?

7 Każdy może być wolontariuszem bez względu na wiek
Każdy może być wolontariuszem bez względu na wiek. Jeśli chcesz nieść pomoc potrzebującym to nieważne kim jesteś, liczą się twoje dobre chęci.

8 Instytucje zrzeszające wolontariuszy
Najbardziej znanymi instytucjami zrzeszającymi wolontariuszy w Polsce są: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Polski Czerwony Krzyż, a także ZHP, w którym harcerze chętnie biorą udział w akcjach mających na celu niesienia pomocy potrzebującym

9 Podsumowanie

10 Jeśli chcesz byś wolontariuszem, pomagać innym i czerpać z tego radość to nie ważne ile będziesz miał lat i kim będziesz; ważne będzie twoje zaangażowanie jakie okażesz wobec tych, którym będziesz niósł pomoc.

11 THE END


Pobierz ppt "Po co pomagamy- wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google