Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Internet nie jest sam w sobie niebezpieczny ani zły, ale źli ludzie mogą go wykorzystywać w niewłaściwy sposób.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Internet nie jest sam w sobie niebezpieczny ani zły, ale źli ludzie mogą go wykorzystywać w niewłaściwy sposób."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Internet nie jest sam w sobie niebezpieczny ani zły, ale źli ludzie mogą go wykorzystywać w niewłaściwy sposób.

4

5 Najcz ę stsze zagro ż enia, na jakie nara ż one s ą dzieci w Internecie: kontakt z tre ś ciami pornograficznymi kontakt z materia ł ami epatuj ą cymi przemoc ą kontakt z pedofilami uzale ż nienie od Internetu kontakt z internetowymi oszustami nie ś wiadome uczestniczenie w dzia ł aniach niezgodnych z prawem nie ś wiadome udost ę pnianie informacji (np. numerów kart, adresów, hase ł )

6 ZASADY BEZPIECZEŃSTWA Jeśli nie musisz, nie ujawniaj prawdziwych danych, a jeśli takie informacje są wymagane zapytaj rodziców, czy możesz je podać w tej konkretnej sytuacji. Pamiętaj o tym, że tak naprawdę wcale nie znasz osób spotkanych w Sieci, a to, co piszą o sobie, nie musi być prawdą. Nie zapominaj też, że w każdej chwili możesz się wylogować, kiedy coś Cię zdenerwuje lub sprawi, że poczujesz się zakłopotany. Jeżeli w Sieci przytrafi Ci się coś, co sprawi, że poczujesz się zakłopotany, urażony albo w jakikolwiek sposób skrzywdzony, powiedz o tym właśnie rodzicom. Oni będą wiedzieli, co zrobić. W Internecie można znaleźć mnóstwo materiałów, z których nie można korzystać bez zapłacenia, bo jest to po prostu kradzież, za którą grożą surowe kary.

7


Pobierz ppt "Internet nie jest sam w sobie niebezpieczny ani zły, ale źli ludzie mogą go wykorzystywać w niewłaściwy sposób."

Podobne prezentacje


Reklamy Google