Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MIĘDZYNAROWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MIĘDZYNAROWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA"— Zapis prezentacji:

1 MIĘDZYNAROWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

2 Co to jest wolontariat? Wolontariat - to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno – koleżeńsko - przyjacielskie.

3 Kim jest wolontariusz? Wolontariusz - to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.

4 Co powoduje, że zostajemy wolontariuszami?
chęć zrobienia czegoś dobrego, pożytecznego; potrzeba kontaktu z ludźmi lub nawiązania nowych znajomości; chęć bycia potrzebnym; chęć spłacenia dobra, które kiedyś od kogoś się otrzymało; chęć zdobycia nowych umiejętności oraz doświadczeń zawodowych i życiowych; pobudki religijne. chęć zobaczenia uśmiechu wywołanego naszą pomocą.

5 Co roku 5 grudnia ludzie ze wszystkich stron świata obchodzą Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Wspierającego Rozwój Gospodarczy i Społeczny. W tym czasie na całym świecie odbywa się mnóstwo spotkań i imprez.

6 Wolontariat w naszej szkole
Akcje, w których uczestniczymy: Wyjazdy do domu dziecka Wyjazdy do schroniska Zbieranie zakrętek Zbiórka zawieszek z liptona Zbieranie rzeczy do schroniska Zbiórka telefonów komórkowych Zbiórka słodyczy.

7 Zbiórka zakrętek dla Oliwerka
Zbierając plastikowe zakrętki pomagamy Olinkowi uzbierać pieniążki na leczenie i rehabilitację. Za kilogram nakrętek  dostaje 1 zł. Od ponad 5 lat Olinek objęty jest intensywną rehabilitacją, która przynosi ogromne rezultaty, niestety jest bardzo kosztowna.

8 NASI Wolontariusze

9 Zbieramy stare telefony komórkowe
Oddając starą komórkę Towarzystwu Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, możesz pomóc dzieciom niewidomym i niedowidzącym. Pieniądze ze sprzedaży telefonów zasilą budżet Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. Aparaty trafią z Lasek do firmy Simplikom. Tam zostaną poddane badaniu technicznemu i wycenie. Uszkodzone będą naprawiane, a później wysyłane do najbiedniejszych krajów Afryki, Azji czy Ameryki Łacińskiej. Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi otrzyma pieniądze z ich sprzedaży. Aparaty uszkodzone w sposób nieodwracalny, trafią do wyspecjalizowanych firm, które przeprowadzą zgodny z prawem proces recyklingu lub w ostateczności utylizacji sprzętu. Jeśli chcesz oddać telefon, pamiętaj o dołączeniu baterii i wyjęciu z niego karty SIM.

10 ZBIERAMY ZAWIESZKI Z HERBATY LIPTON, BY POMÓC NIEPEŁNOSPRAWNEMU DZIECKU

11 Książę Zaadoptowaliśmy również psiaka o imieniu Książę, w typie wyżła. Trafił do schroniska wystraszony i zaniedbany, ale dzięki naszej pomocy wygląda coraz lepiej.

12

13

14

15

16

17

18

19 ZWIERZOLUBNI 2013 Za nasze zaangażowanie i opiekę nad zwierzętami w schronisku „Psitul mnie” oraz adopcję psiaka o imieniu Książę, otrzymaliśmy certyfikat „Zwierzolubni 2013”!!!

20


Pobierz ppt "MIĘDZYNAROWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google