Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

(łac. voluntarius – dobrowolny) dobrowolna, bezpłatna, ś wiadoma praca na rzecz innych lub całego społecze ń stwa, wykraczaj ą ca poza zwi ą zki rodzinno-kole.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "(łac. voluntarius – dobrowolny) dobrowolna, bezpłatna, ś wiadoma praca na rzecz innych lub całego społecze ń stwa, wykraczaj ą ca poza zwi ą zki rodzinno-kole."— Zapis prezentacji:

1 (łac. voluntarius – dobrowolny) dobrowolna, bezpłatna, ś wiadoma praca na rzecz innych lub całego społecze ń stwa, wykraczaj ą ca poza zwi ą zki rodzinno-kole ż e ń sko-przyjacielskie

2 5 lat temu z inicjatywy uczniów został zorganizowany koncert charytatywny w Teatrze Małym. Koncert był wspólną imprezą Kruczka i Norwida. Występowały zespoły i soliści z obu tych szkół. Organizacja koncertu przyczyniła się do udziału w innych akcjach charytatywnych na rzecz budowy domu hospicyjnego.

3 Po koncercie młodzież coraz częściej zaczęła odczuwać potrzebę wspierania budowy domu hospicyjnego w Tychach. Zorganizowała więc różne akcje charytatywne: -kwestowanie na cmentarzu, -kwestowanie w sklepach, -organizacja kiermaszów świątecznych.

4

5 Następne działanie to uczestnictwo w rozpoczynającej się akcji Pola Nadziei. Wolontariusze sadzili żonkile wokół Urzędu Miasta Tychy.

6

7 Po akcji Pola Nadziei powstaje szkolne koło wolontariatu. Uczniowie obecnej klasy 3c utworzyli szkolny ogródek żonkilowy. Uroczystość sadzenia kwiatów odbyła się w obecności osób z hospicjum. Już w czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie, a dzisiaj jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.

8 Działalność koła rozszerzyła się nie tylko o kwestowanie, ale także o organizację imprez dla osieroconych dzieci: -Mikołaj -Dzień Dziecka Działania te zostały powtórzone w następnym roku, poszerzone o nowe pomysły młodzieży, m.in. o zbiórkę przyborów szkolnych.

9 Mikołaj odwiedził dzieci w hospicjum:

10 Dzień dziecka w hospicjum:

11 Wolontariusze przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych.

12 10 marca 2011 roku wolontariusze wystąpili na festiwalu, który odbył się w Teatrze Małym w Tychach. Wykonali oni autorską piosenkę pt. Misja wolontariusza.

13 Ideą grupy wolontaryjnej jest propagowanie idei opieki hospicyjnej wśród młodzieży, która rozpoczyna naukę w naszej szkole. Co roku zapraszamy pracowników hospicjum na zajęcia z młodzieżą. Dowiadują się m.in. jak wygląda praca w hospicjum czy też praca z dziećmi osieroconymi.

14

15 Grupa wolontaryjna poszukuje nowych źródeł niesienia pomocy – w tym roku powstała idea wspierania Schroniska dla Zwierząt w Tychach.


Pobierz ppt "(łac. voluntarius – dobrowolny) dobrowolna, bezpłatna, ś wiadoma praca na rzecz innych lub całego społecze ń stwa, wykraczaj ą ca poza zwi ą zki rodzinno-kole."

Podobne prezentacje


Reklamy Google