Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Projekt "Dziecięca akademia przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Projekt "Dziecięca akademia przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia."— Zapis prezentacji:

1 1 Program Operacyjny Kapitał Ludzki Projekt "Dziecięca akademia przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w szkołach podstawowych KONKURS pt.: Start w Przyszłość Organ prowadzący: URZĄD GMINY w Tczowie TCZÓW Nr umowy o dofinansowanie: 7/ES/ZS/D- POKL/12 Szkoła: PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. Królowej św. Jadwigi Rawica Tczów Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

2 2 Program Operacyjny Kapitał Ludzki Uczniowie udając się do pobliskiego zbiornika wodnego, badali czynniki warunkujące życie w wodzie, np. temperaturę, przezroczystość oraz prędkość przepływu. Następnie za pomocą lupy i mikroskopu odkrywali różnorodność organizmów wodnych. Na podstawie prostych obserwacji poznali życie wodnych bezkręgowców. Badali również odczyn wód pochodzących z różnych źródeł za pomocą skali pH.

3 3 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki

4 4 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki Uczniowie na polu i w lesie starali się dostrzec ślady bytowania i żerowania zwierząt. Szukali, a następnie rozpoznawali tropy odbite na śniegu. Dzieci zostały uwrażliwione na potrzebę pomagania zwierzętom w czasie zimy.

5 5 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki Podczas zajęć uczniowie korzystali z przyrządów przyrodniczych. Prowadzili obserwacje mikroskopowe gotowych preparatów oraz tych, które przygotowali sami.

6 6 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki W ramach zajęć uczniowie pojechali na wycieczkę do Izby Edukacji Leśnej Miodne do Nadleśnictwa Zwoleń. Na ścieżce przyrodniczo-leśnej Nasze Drzewa wysłuchali prelekcji pani leśnik na temat znaczenia lasów dla bioróżnorodności. Dzięki temu dzieci zrozumiały, jak ważne jest przyjmowanie postaw przyjaznych środowisku.

7 7 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki Nauczyli mnie mnóstwa mądrości, Logarytmów, wzorów i formułek (…) I nic nie wiem, i nic nie rozumiem… J.Tuwim Nauczanie matematyki kojarzy się przeważnie z zapamiętywaniem sztywnych definicji, twierdzeń i reguł. Nowoczesne podejście wiąże teorię ściśle z zastosowaniem jej w życiu. Dzieci uczyły się np. jak oszczędzać wodę, zdrowo się odżywiać czy chronić środowisko. Poznały sztukę składania papieru wykonując origami płaskie i przestrzenne. Okazuje się, że matematyka może być przyjemna i prosta.

8 8 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki ADRES SZKOŁY Rawica Tczów woj. mazowieckie Tel.: Faks: NIP: (szkoła) (Komitet Rodzicielski) (Urząd Gminy) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej św. Jadwigi Dzieci uczyły się redagowania i formatowania druków okolicznościowych i zaproszeń.

9 9 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki RAWICA W CZTERECH PORACH ROKU Bardzo ciepłe lato Złota polska jesień Być może, gdzie indziej są ziemie piękniejsze i noce gwiaździstsze, i ranki jaśniejsze, być może, bujniejsza, zieleńsza jest zieleń i ptaki w gałęziach śpiewają weselej (…)

10 10 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki Kwitnąca wiosna Długa mroźna zima (…) Być może, gdzie indziej... lecz sercu jest droższa piosenka nad Wisłą i piasek Mazowsza. St. R. Dobrowolski Poprzez naukę fotografii przyrody i krajobrazu dzieci poznawały piękno ziemi ojczystej.

11 11 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki Prezentacje multimedialne Więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko… Praca z programami multimedialnymi dała możliwość twórczego zaprezentowania wydarzeń z życia klasy.

12 12 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki Portrety Choć aparat fotograficzny nie może wyrazić swej duszy, to może to zrobić fotografujący! Ansel Adams Dzieci uczyły się trudnej sztuki fotografowania ludzi – przedstawiania ich osobowości.

13 13 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki SZTUCZKI W PROGRAMACH GRAFICZNYCH Praca w programach graficznych dała nieograniczone możliwości twórczego kreowania otaczającej nas rzeczywistości.

14 14 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki FILMOWANIE Ile razem dróg przebytych, ile ścieżek przedeptanych… K. I. Gałczyński Młodzi amatorzy tworząc własne filmy próbowali zatrzymać czas i ocalić od zapomnienia lata szkolne.

15 15 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki Uczniowie uczyli się fotografować detale otaczającego nas świata. Jedna z najpiękniejszych dziedzin fotografii, pozwalająca spojrzeć na codzienne przedmioty z zupełnie nowej strony.

16 16 Człowiek – najlepsza inwestycja. Dziękujemy za uwagę Autorzy: Małgorzata Bulsa Marta Ćwiklak Program Operacyjny Kapitał Ludzki "Dziecięca akademia przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w szkołach podstawowych, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – zwanego dalej (PO KL), Priorytetu IX Rozwój Wykształcenia i Kompetencji w Regionach, Działania 9.1, Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych. Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


Pobierz ppt "1 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Projekt "Dziecięca akademia przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google