Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Projekt "Dziecięca akademia przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Projekt "Dziecięca akademia przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia."— Zapis prezentacji:

1 1 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Projekt "Dziecięca akademia przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w szkołach podstawowych KONKURS pt.: Start w Przyszłość Organ prowadzący: URZĄD GMINY w Tczowie 26-706 TCZÓW Nr umowy o dofinansowanie: 7/ES/ZS/D- POKL/12 Szkoła: PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. Królowej św. Jadwigi Rawica 12 26-706 Tczów Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

2 2 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Uczniowie udając się do pobliskiego zbiornika wodnego, badali czynniki warunkujące życie w wodzie, np. temperaturę, przezroczystość oraz prędkość przepływu. Następnie za pomocą lupy i mikroskopu odkrywali różnorodność organizmów wodnych. Na podstawie prostych obserwacji poznali życie wodnych bezkręgowców. Badali również odczyn wód pochodzących z różnych źródeł za pomocą skali pH.

3 3 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013

4 4 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Uczniowie na polu i w lesie starali się dostrzec ślady bytowania i żerowania zwierząt. Szukali, a następnie rozpoznawali tropy odbite na śniegu. Dzieci zostały uwrażliwione na potrzebę pomagania zwierzętom w czasie zimy.

5 5 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Podczas zajęć uczniowie korzystali z przyrządów przyrodniczych. Prowadzili obserwacje mikroskopowe gotowych preparatów oraz tych, które przygotowali sami.

6 6 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 W ramach zajęć uczniowie pojechali na wycieczkę do Izby Edukacji Leśnej Miodne do Nadleśnictwa Zwoleń. Na ścieżce przyrodniczo-leśnej Nasze Drzewa wysłuchali prelekcji pani leśnik na temat znaczenia lasów dla bioróżnorodności. Dzięki temu dzieci zrozumiały, jak ważne jest przyjmowanie postaw przyjaznych środowisku.

7 7 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Nauczyli mnie mnóstwa mądrości, Logarytmów, wzorów i formułek (…) I nic nie wiem, i nic nie rozumiem… J.Tuwim Nauczanie matematyki kojarzy się przeważnie z zapamiętywaniem sztywnych definicji, twierdzeń i reguł. Nowoczesne podejście wiąże teorię ściśle z zastosowaniem jej w życiu. Dzieci uczyły się np. jak oszczędzać wodę, zdrowo się odżywiać czy chronić środowisko. Poznały sztukę składania papieru wykonując origami płaskie i przestrzenne. Okazuje się, że matematyka może być przyjemna i prosta.

8 8 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 ADRES SZKOŁY Rawica 12 26-706 Tczów woj. mazowieckie Tel.: 48-676-98-28 Faks: 48-676-98-28 E-mail: rawica@poczta.onet.pl www.rawica.strefa.pl NIP: 811-16-91-773 (szkoła) 811-15-13-066 (Komitet Rodzicielski) 811-14-55-050 (Urząd Gminy) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej św. Jadwigi Dzieci uczyły się redagowania i formatowania druków okolicznościowych i zaproszeń.

9 9 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 RAWICA W CZTERECH PORACH ROKU Bardzo ciepłe lato Złota polska jesień Być może, gdzie indziej są ziemie piękniejsze i noce gwiaździstsze, i ranki jaśniejsze, być może, bujniejsza, zieleńsza jest zieleń i ptaki w gałęziach śpiewają weselej (…)

10 10 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Kwitnąca wiosna Długa mroźna zima (…) Być może, gdzie indziej... lecz sercu jest droższa piosenka nad Wisłą i piasek Mazowsza. St. R. Dobrowolski Poprzez naukę fotografii przyrody i krajobrazu dzieci poznawały piękno ziemi ojczystej.

11 11 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Prezentacje multimedialne Więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko… Praca z programami multimedialnymi dała możliwość twórczego zaprezentowania wydarzeń z życia klasy.

12 12 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Portrety Choć aparat fotograficzny nie może wyrazić swej duszy, to może to zrobić fotografujący! Ansel Adams Dzieci uczyły się trudnej sztuki fotografowania ludzi – przedstawiania ich osobowości.

13 13 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 SZTUCZKI W PROGRAMACH GRAFICZNYCH Praca w programach graficznych dała nieograniczone możliwości twórczego kreowania otaczającej nas rzeczywistości.

14 14 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 FILMOWANIE Ile razem dróg przebytych, ile ścieżek przedeptanych… K. I. Gałczyński Młodzi amatorzy tworząc własne filmy próbowali zatrzymać czas i ocalić od zapomnienia lata szkolne.

15 15 Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Uczniowie uczyli się fotografować detale otaczającego nas świata. Jedna z najpiękniejszych dziedzin fotografii, pozwalająca spojrzeć na codzienne przedmioty z zupełnie nowej strony.

16 16 Człowiek – najlepsza inwestycja. Dziękujemy za uwagę Autorzy: Małgorzata Bulsa Marta Ćwiklak Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 "Dziecięca akademia przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w szkołach podstawowych, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 – zwanego dalej (PO KL), Priorytetu IX Rozwój Wykształcenia i Kompetencji w Regionach, Działania 9.1, Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych. Projekt współfinansowany w ramach przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


Pobierz ppt "1 Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Projekt "Dziecięca akademia przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google