Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

XXI wiek i 7 cudów architektury polskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "XXI wiek i 7 cudów architektury polskiej."— Zapis prezentacji:

1 XXI wiek i 7 cudów architektury polskiej.
Siedziba Agencji Reklamy YETI w Kryspinowie. Projekt architektów pracowni Group_A

2 Kościoł Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu
Kościoł Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu. Odnowiony kościół pod nadzorem architekta Wojciecha Gesiaka. Stojący na dużym osiedlu mieszkaniowym, wśród bloków kościół przypomina malowniczą rzeźbę. Z zewnątrz przypomina kwiat tulipana.

3 PGE Arena Gdańsk Stadion piłkarski w Gdańsku zaprojektowany i wybudowany z myślą o EURO 2012.
Budowlę zaprojektował Rhode-Kellermann-Wawrowsky z Düsseldorfu Fasada pokryta jest płytek z poliwęglanu w 6 odcieniach, które imitują bursztyn. Powierzchnia stadionu wynosi miejsc, Jest on stadionem czwartej kategorii UEFA Stadion mieści się w północnej części miasta, nad Martwą Wisłą, w dzielnicy Letnica. Główne wejście znajduje się przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk.

4 Muzeum histori żydów Polskich W Warszawie

5 Nowa siedziba Allegro w Poznaniu.
Budynek jest w pełni ekologiczny. Fasada budynku od strony ulicy Grunwaldzkiej jest spokojna, niemal całkowicie przeszklona. Projekt opracowało biuro architektoniczne James Architekci. Generalnym wykonawcą jest firma BUDIMEX S. A.

6 Przystań w Bydgoszczy. Bydgoska Marina to architektura o wielu wymiarach. Ambitnie założony i zrealizowany plan nowego zagospodarowania nabrzeża Brdy jest nową wizytówką Bydgoszczy. Wykonawcą projektu jest Laboratorium Projektowe Zivva - Tomasz Rokicki

7 Biblioteka Śląska w Katowicach
Biblioteka gromadzi dokumenty z zakresu wszystkich dyscyplin naukowych, ze szczególnym uwzględnieniem nauk prawniczych, ekonomicznych, społecznych i humanistycznych oraz literaturę regionalną. Biblioteka Śląska jest wojewódzką biblioteką publiczną o statusie naukowym. Biblioteka posiada w swoich zbiorach ponad 2 mln. woluminów


Pobierz ppt "XXI wiek i 7 cudów architektury polskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google