Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZABYTKI KUTNA. D awny ratusz miejski jest obecnie siedzibą Muzeum Regionalnego. Zaprojektowany został w 1838r. przez Bonifacego Witkowskiego, a wybudowany.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZABYTKI KUTNA. D awny ratusz miejski jest obecnie siedzibą Muzeum Regionalnego. Zaprojektowany został w 1838r. przez Bonifacego Witkowskiego, a wybudowany."— Zapis prezentacji:

1 ZABYTKI KUTNA

2 D awny ratusz miejski jest obecnie siedzibą Muzeum Regionalnego. Zaprojektowany został w 1838r. przez Bonifacego Witkowskiego, a wybudowany w latach 1843-45.

3 N eogotycki kościół pw. świętego Wawrzyńca to jeden z najstarszych zabytków miasta. Zaprojektowany został przez architekta Konstantego Wojciechowskiego w latach 1883-86.

4 D awny zajazd dworski zwany kiedyś Nową Oberżą wybudowany przez Feliksa Mniewskiego w 1843r. Budynek pełnił funkcję reprezentacyjnego domu zajezdnego wraz z restauracją.

5 Z ajazd królewski zwany też Pałacem Saskim lub Pałacem pod Koroną wzniesiono według projektu Johana Martina Waltera w latach 1748 (1750)- 1753. Był to zajezdny dom podróżny dla Króla Polski i Saksonii – Augusta III Sasa.

6 Z espół pałacowy Gierałty – pałac właścicieli Kutna. Został wybudowany w latach 1781-1785. Obecnie jest to siedziba Państwowej Szkoły Muzycznej. Za budynkami pałacowymi mieści się park pałacowy, obecnie im. Wiosny Ludów.

7 K aplica grobowa Mniewskich, dawnych właścicieli Kutna. Została ona wybudowana w XIX w. Obecnie w jej wnętrzu mieści się wystawa Muzeum Bitwy nad Bzurą.

8 K utnowski dworzec kolejowy został zbudowany w 1862r. Przebudowano go w końcu XIXw. oraz w latach trzydziestych XXw. Odnowiony został w latach 2011- 2012.

9 W illa doktora Troczewskiego zbudowana w 1897r. Obecnie znajduje się tu Urząd Stanu Cywilnego.

10 D worek Modrzewiowy – Dwór Chlewickich. Jest to najstarszy drewniany zabytek Kutna. Powstał na przełomie XVII i XVIII w. Odrestaurowany został w roku 2012.

11 D awny Dom Dochodowy Ochotniczej Straży Pożarnej oddany do użytku w 1908r. Obecnie znajduje się tu Centrum Teatru, Muzyki i Tańca.

12 W ybudowany w I połowie XIX wieku kompleks budynków szpitalnych. Doktor Antoni Troczewski pracował tu jako wolontariusz, a następnie został pierwszym dyrektorem Szpitala św. Walentego w Kutnie.

13


Pobierz ppt "ZABYTKI KUTNA. D awny ratusz miejski jest obecnie siedzibą Muzeum Regionalnego. Zaprojektowany został w 1838r. przez Bonifacego Witkowskiego, a wybudowany."

Podobne prezentacje


Reklamy Google