Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZABYTKI KUTNA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZABYTKI KUTNA."— Zapis prezentacji:

1 ZABYTKI KUTNA

2 Dawny ratusz miejski jest obecnie siedzibą Muzeum Regionalnego
Dawny ratusz miejski jest obecnie siedzibą Muzeum Regionalnego. Zaprojektowany został w 1838r. przez Bonifacego Witkowskiego, a wybudowany w latach

3 Neogotycki kościół pw. świętego Wawrzyńca to jeden z najstarszych zabytków miasta. Zaprojektowany został przez architekta Konstantego Wojciechowskiego w latach

4 Dawny zajazd dworski zwany kiedyś Nową Oberżą wybudowany przez Feliksa Mniewskiego w 1843r. Budynek pełnił funkcję reprezentacyjnego domu zajezdnego wraz z restauracją.

5 Zajazd królewski zwany też Pałacem Saskim lub Pałacem pod Koroną wzniesiono według projektu Johana Martina Waltera w latach 1748 (1750) Był to zajezdny dom podróżny dla Króla Polski i Saksonii – Augusta III Sasa.

6 Zespół pałacowy Gierałty – pałac właścicieli Kutna
Zespół pałacowy Gierałty – pałac właścicieli Kutna. Został wybudowany w latach Obecnie jest to siedziba Państwowej Szkoły Muzycznej. Za budynkami pałacowymi mieści się park pałacowy, obecnie im. Wiosny Ludów.

7 Kaplica grobowa Mniewskich, dawnych właścicieli Kutna
Kaplica grobowa Mniewskich, dawnych właścicieli Kutna. Została ona wybudowana w XIX w. Obecnie w jej wnętrzu mieści się wystawa Muzeum Bitwy nad Bzurą.

8 Kutnowski dworzec kolejowy został zbudowany w 1862r
Kutnowski dworzec kolejowy został zbudowany w 1862r. Przebudowano go w końcu XIXw. oraz w latach trzydziestych XXw. Odnowiony został w latach

9 Willa doktora Troczewskiego zbudowana w 1897r
Willa doktora Troczewskiego zbudowana w 1897r. Obecnie znajduje się tu Urząd Stanu Cywilnego.

10 Dworek Modrzewiowy – Dwór Chlewickich
Dworek Modrzewiowy – Dwór Chlewickich. Jest to najstarszy drewniany zabytek Kutna. Powstał na przełomie XVII i XVIII w. Odrestaurowany został w roku 2012.

11 Dawny Dom Dochodowy Ochotniczej Straży Pożarnej oddany do użytku w 1908r. Obecnie znajduje się tu Centrum Teatru, Muzyki i Tańca.

12 Wybudowany w I połowie XIX wieku kompleks budynków szpitalnych
Wybudowany w I połowie XIX wieku kompleks budynków szpitalnych. Doktor Antoni Troczewski pracował tu jako wolontariusz, a następnie został pierwszym dyrektorem Szpitala św. Walentego w Kutnie.

13 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "ZABYTKI KUTNA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google