Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Grzmiąca - wieś położona w województwie zachodniopomorskim na terenie powiatu szczecineckiego. Malowniczo położona w sąsiedztwie lasów i jezior. Czyste.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Grzmiąca - wieś położona w województwie zachodniopomorskim na terenie powiatu szczecineckiego. Malowniczo położona w sąsiedztwie lasów i jezior. Czyste."— Zapis prezentacji:

1 Grzmiąca - wieś położona w województwie zachodniopomorskim na terenie powiatu szczecineckiego. Malowniczo położona w sąsiedztwie lasów i jezior. Czyste wody okolicznych jezior i rzeka Parsęta są atrakcjami dla turystów i wędkarzy. Rzeka Parsęta jest dostępna dla kajakarzy. Lasy zajmują 34% powierzchni gminy.

2 Mapa Gminy Grzmiąca

3 Urząd Gminy w Grzmiącej Budynek przy ulicy 1 maja 7 jest siedzibą władz lokalnych. Mieści się tu także Urząd Stanu Cywilnego i posterunek Straży Gminnej. Dawniej był to zespół pałacowo- folwarczny. Dalej wjechać nie mogliśmy.

4 Zespół Szkół w Grzmiącej W jego skład wchodzi Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego. Budynek został poddany termomodernizacji.

5 Orlik Orlik to najnowsza inwestycja w Grzmiącej. Oddany do użytku ku uciesze dzieci i młodzieży uprawiającej sport. Zapewnia komfortowe warunki do gry w piłkę nożną.

6 Hala sportowo-rekreacyjna Kolejna inwestycja o charakterze sportowo – rekreacyjnym. Nowoczesny budynek wraz z zapleczem sanitarnym i wnętrzem przystosowanym do wielu uprawiania wielu dyscyplin sportowych.

7 Klub sportowy w Grzmiącej Stadion i siedziba klubu piłkarskiego Zawisza grającego w lidze okręgowej. To tutaj młodzi piłkarze mogą stawiać swoje pierwsze kroki.

8 Biogazownia - ekologiczna energia. Jej budowa trwała 7 miesięcy. Pierwszego rozruchu dokonano 26 stycznia 2011. Wytwarzane w niej ciepło ogrzewa szkołę, halę sportową, ośrodek zdrowia i prywatne mieszkania.

9 Zabytki Wieża ciśnień Gorzelnia Wieża ciśnień wybudowana w 1911 roku. Ma około 18 metrów wysokości. Wewnątrz mieściła się stacja uzdatniania wody i zespół pomp. Budynek dawnej owczarni i gorzelni z 1864 roku.

10 Kościół Kościół parafialny w Grzmiącej w stylu gotyckim z 1600 roku. Został przebudowany w XVII i XIX wieku. Wpisany jest do rejestru zabytków pod pozycją 331 w 1961 roku.

11 Ośrodek zdrowia Ośrodek zdrowia w Grzmiącej zapewnia podstawową opiekę medyczną dla mieszkańców.

12 Ochotnicza Straż Pożarna Remiza została przeniesiona do większego budynku zapewniającego więcej miejsca wozom strażackim.

13 Fauna Nasze piękne łabędzie w zbiorniku wodnym za kościołem.

14 Nowe bloki W Grzmiącej zawsze jest miejsca pod dostatkiem. Na osiedlu bloków wielorodzinnych mieszkania czekają na lokatorów. Zapraszamy serdecznie !!!

15 The End Przygotowali: Wojtek Gryzel Jakub Antoniak


Pobierz ppt "Grzmiąca - wieś położona w województwie zachodniopomorskim na terenie powiatu szczecineckiego. Malowniczo położona w sąsiedztwie lasów i jezior. Czyste."

Podobne prezentacje


Reklamy Google