Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ostrowskie biblioteki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ostrowskie biblioteki"— Zapis prezentacji:

1 ostrowskie biblioteki

2 Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim

3 BIBLIOTEKA GŁÓWNA adres: ul. Wolności 2
w budynku mieści się: Czytelnia, Wypożyczalnia i Dział Opracowania  w czytelni i wypożyczalni Biblioteki zgromadzono około 67 tys. książek ze wszystkich dziedzin wiedzy i dla wszystkich grup użytkowników

4 Zawiera bogaty księgozbiór liczący ok. 59 tysięcy woluminów.
WYPOŻYCZALNIA Zawiera bogaty księgozbiór liczący ok. 59 tysięcy woluminów. Czytelnikami mogą być również osoby niewidome i niedowidzące, ponieważ w wypożyczalni dostępny jest zbiór kaset i płyt CD z nagraniami literatury pięknej i popularnonaukowej.

5 CZYTELNIA W czytelni można korzystać z : księgozbioru podręcznego
46 tytułów czasopism stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu bezpłatnego dostępu do Wi – Fi zasobów Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej kartoteki zagadnieniowej

6 W swoich zbiorach biblioteka posiada książki dotyczące judaizmu.
FILIA NR 1 Placówka mieści się przy ulicy Batorego 2. Posiada ciekawy i bogaty księgozbiór, na który składają się książki z literatury pięknej, literatury dla dzieci i młodzieży jak również książki popularno-naukowe. W swoich zbiorach biblioteka posiada książki dotyczące judaizmu.

7 FILIA NR 2 Filia mieści się przy ulicy Wrocławskiej 22.
Posiada wypożyczalnię i czytelnię. Filia gromadzi i udostępnia materiały ze wszystkich dziedzin dla wszystkich grup użytkowników. Posiada bardzo bogaty księgozbiór z literatury pięknej polskiej i obcej, nauki o literaturze, historii, sztuk  pięknych. Gromadzi również księgozbiór pod kątem potrzeb studentów wydziałów humanistycznych.

8 FILIA NR 3 Lokal filii znajduje się w Szpitalu przy ulicy Limanowskiego 20. Biblioteka gromadzi i udostępnia książki dla wszystkich grup użytkowników, a prawo korzystania z księgozbioru biblioteki mają wszyscy zainteresowani. Trzon księgozbioru biblioteki stanowi literatura piękna dla dorosłych oraz dla dzieci  i młodzieży. Duży zbiór stanowi pogodna, relaksująca i uspokajająca literatura pomagająca zmniejszyć lęki, rozproszyć złe myśli oraz odwrócić uwagę czytelników od trudnych problemów.

9 FILIA NR 6 Filia mieści się w Domu Kombatanta przy ul. Komuny Paryskiej14. Znajduje się na parterze bez barier architektonicznych, dlatego mogą z niej korzystać czytelnicy niepełnosprawni oraz poruszający się na wózkach inwalidzkich. Filia dysponuje bogatym księgozbiorem dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

10 FILIA NR 7 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Królowej Jadwigi 3. Podjazd dla wózków, umożliwia korzystanie z biblioteki osobom niepełnosprawnym. Trzon księgozbioru to literatura dla dzieci i młodzieży.  Oprócz działalności typowo bibliotecznej biblioteka prowadzi szeroką działalność kulturalno-edukacyjną.

11 PUNKT BIBLIOTECZNY Naukowy Punkt Biblioteczny powstał w marcu 2009 roku w efekcie współpracy miasta i Biblioteki im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim przy Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Ostrowie Wielkopolskim.     W punkcie gromadzi się i udostępnia książki z dziedzin związanych z zarządzaniem, prawem, ekonomią, marketingiem, informatyka itp. Księgozbiór przeznaczony jest nie tylko dla studentów Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania, ale dla wszystkich studiujących poza Ostrowem oraz dla mieszkańców naszego miasta.

12 BIBLIOTEKA MUZEUM MIASTA OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO
Księgozbiór biblioteki muzealnej liczy obecnie kilka tysięcy tomów i zawiera opracowania głównie z zakresu historii, także najnowszej, historii sztuki i literatury oraz twórczość pisarzy i poetów związanych z naszym miastem. Bogaty księgozbiór regionalny zawiera liczne, często unikalne, przedwojenne wydania dokumentujące historię naszego miasta i sąsiednich miejscowości. Wszystkie materiały ze zbiorów biblioteki udostępniane są wyłącznie w czytelni.

13 Filia mieści się w Ostrowie przy ulicy Limanowskiego 17
KSIĄŻNICA PEDAGOGICZNA IM. A PARCZEWSKIEGO W KALISZU — FILIA W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM  Biblioteka, ze względu na swą specyfikę, głównie gromadzi zbiory z zakresu pedagogiki, oświaty i wychowania, zarządzania oświatą, psychologii, publikacje metodyczne, podręczniki szkolne i programy nauczania w celu zaspokajania potrzeb czytelniczych nauczycieli i studentów, wspierania ich kształcenia, dokształcania oraz doskonalenia zawodowego. Jednak niemałą część księgozbioru stanowią wydawnictwa ogólnoinformacyjne, publikacje naukowe i popularnonaukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy oraz literatura piękna. Filia mieści się w Ostrowie przy ulicy Limanowskiego 17

14 BIBLIOTEKI SZKOLNE Pracownie interdyscyplinarne, które funkcjonują w każdej szkole podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej na terenie całego miasta. Czynne są w godzinach zajęć dydaktycznych. 

15 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ AUTORKI PREZENTACJI:
Agata Cajdler,Julia Pawlaczyk, Zuzanna Czarnecka, Angelika Jurek, Julita Adamczak

16 Wykorzystane źródła: www.biblioteka_ostrow.pl,
zdjęcia własne   


Pobierz ppt "ostrowskie biblioteki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google