Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

10 ciekawych miejsc w Niemczech. 1.LIPSK Lipsk jest jednym z niemieckich miast. Jest tu wiele ciekawych miejsc. Lipsk jest jednym z niemieckich miast.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "10 ciekawych miejsc w Niemczech. 1.LIPSK Lipsk jest jednym z niemieckich miast. Jest tu wiele ciekawych miejsc. Lipsk jest jednym z niemieckich miast."— Zapis prezentacji:

1 10 ciekawych miejsc w Niemczech

2 1.LIPSK Lipsk jest jednym z niemieckich miast. Jest tu wiele ciekawych miejsc. Lipsk jest jednym z niemieckich miast. Jest tu wiele ciekawych miejsc.

3 2.STADION OLIMPIJSKI Berlin jest stolicą Niemiec. Mieści się tu np. Stadion Olimpijski, który służy także do zwiedzania. Berlin jest stolicą Niemiec. Mieści się tu np. Stadion Olimpijski, który służy także do zwiedzania.

4 3.POTSDAMER PLATZ Potsdamer Platz to zarówno Plac Poczdamski, jak i metro berlińskie. Potsdamer Platz to zarówno Plac Poczdamski, jak i metro berlińskie.

5 4.BRAMA BRANDENBURSKA Zabytkowa Brama Brandenburska mieści się w Berlinie. Jest ona jednym z charakterystycznych punktów miasta. Zabytkowa Brama Brandenburska mieści się w Berlinie. Jest ona jednym z charakterystycznych punktów miasta.

6 5.KATEDRA BERLIŃSKA Katedra Berlińska to ewangelicka katedra, znajdująca się w Berlinie. Została zbudowana w latach według planów architekta Juliusa Carla Raschdorffa. Katedra Berlińska to ewangelicka katedra, znajdująca się w Berlinie. Została zbudowana w latach według planów architekta Juliusa Carla Raschdorffa.

7 6.PAŁAC W DZIELNICY CHARLOTENBURG To wspaniały pałac!

8 7. STARA GALERIA NARODOWA W tym budynku mieściła się kiedyś Galeria Narodowa. Teraz budynek jest odwiedzany przez zwiedzających. W tym budynku mieściła się kiedyś Galeria Narodowa. Teraz budynek jest odwiedzany przez zwiedzających.

9 8.BERLIN HAUPTBANHOF Berlin Hauptbanhof to główny dworzec Berlina. Leży w centrum Grzyba Kolejowego.

10 9. REICHSTAG W tym budynku mieści siedziba niemieckiego Bundestagu. W tym budynku mieści siedziba niemieckiego Bundestagu.

11 10. UNTER DEN LINDEN Unter den Linden to historycznie główna ulica Berlina. Unter den Linden to historycznie główna ulica Berlina.

12 DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! autor: Monika Marusiak kl. IVc autor: Monika Marusiak kl. IVc Źródło: Źródło:


Pobierz ppt "10 ciekawych miejsc w Niemczech. 1.LIPSK Lipsk jest jednym z niemieckich miast. Jest tu wiele ciekawych miejsc. Lipsk jest jednym z niemieckich miast."

Podobne prezentacje


Reklamy Google