Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Warszawa i Ostro łę ka. Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta Jest to barokowo- klasycystyczny zamek królewski znajdujący się w Warszawie przy Placu Zamkowym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Warszawa i Ostro łę ka. Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta Jest to barokowo- klasycystyczny zamek królewski znajdujący się w Warszawie przy Placu Zamkowym."— Zapis prezentacji:

1 Warszawa i Ostro łę ka

2 Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta Jest to barokowo- klasycystyczny zamek królewski znajdujący się w Warszawie przy Placu Zamkowym.

3 Zamek dawniej i dzi ś

4 Kolumna Zygmunta

5 Katedra ś w. Jana Katedra archidiecezji warszawskiej znajdująca się na Starym Mieście w Warszawie przy ul. Świętojańskiej 8. Jedna z najstarszych świątyń Warszawy.

6 Rynek Starego Miasta

7 Kościół św. Krzyża Znajduje się przy Krakowskim Przedmieściu 3 w Warszawie w dzielnicy Śródmieście. Jest własnością księży misjonarzy.

8 Pomnik dłuta duńskiego rzeźbiarza Bertela Thorvaldsena, wykonany w 1822. 2,8-metrowa brązowa rzeźba przedstawia siedzącego Mikołaja Kopernika z cyrklem w prawej dłoni i sferą armilarną w lewej dłoni.

9 Zlokalizowany w dzielnicy Śródmieście przy ulicy Krakowskie Przedmieście 34. Należy do parafii pod wezwaniem św. Krzyża

10 Teatr Wielki Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie – budynek zlokalizowany przy placu Teatralnym w Warszawie będący siedzibą Opery Narodowej. W Salach Redutowych mieści się Muzeum Teatralne oraz dwie spośród trzech scen Teatru Narodowego.

11 Grób Nieznanego Żołnierza Pomnik na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Ideą warszawskiego Grobu Nieznanego Żołnierza jest uczczenie pamięci poległych w walce o niepodległość.

12 Pałac Kultury Najwyższy budynek w Polsce, w centrum Warszawy na placu Defilad.

13 Park Łazienkowski

14 Ostrołęka leży nad rzeką Narwią. Ma status miasta na prawach powiatu, jest też siedzibą powiatu ziemskiego.


Pobierz ppt "Warszawa i Ostro łę ka. Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta Jest to barokowo- klasycystyczny zamek królewski znajdujący się w Warszawie przy Placu Zamkowym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google