Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Kofoeda.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Kofoeda."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Kofoeda

2 GRUPA I - Agata Kowalewska, - Maria Formella, - Małgorzata Ustrzyńska,
- Adam Cenian.

3 GRUPA ii - Agnieszka Kochanek, - Aleksandra Pakólska, - Dorota Lepak,
- Piotr Harhaj.

4 Szkoła Kofoeda: Instytucja założona w 1928 roku przez Hansa Ch. Kofoeda, działa w oparciu o zasadę „pomoc do samopomocy”, zajmuje się szeregiem problemów społecznych: bezrobocie, bezdomność, alkoholizm, narkomania, trudności w dostosowaniu się do zmieniających warunków społecznych, problemy psychiczne, problemy emigrantów.

5

6 Szkoła Kofoeda ma 4 filie w różnych częściach Danii
Szkoła posiada 550 miejsc dla studentów w Kopenhadze oraz 750 miejsc dla studentów w całej Danii w ciągu roku przewija się 4000 studentów zatrudnia 150 pracowników w Kopenhadze, 175 w całej Danii roczny budżet szkoły to 11 mln euro (Źródła finansowania: 75% Ministerstwo Spraw Socjalnych i Komuna Kopenhaska i 25% inne np. własna produkcja, fundacja szkoły)

7 Szkoła Kofoeda miejscem nauki:
Uzupełnienie braków w wykształceniu, Rozwój osobowości, Nabycie nowych umiejętności. Warsztaty: informatyczny, telewizyjny, zajęcia z rytmiki, biblioteka, nauka języków, przedmioty z zakresu nauk społecznych.

8

9 Szkoła Kofoeda miejscem pracy:
Kursy warsztatowe (przyuczenie do wykonywania określonej pracy) Warsztaty: stolarski, mechaniki samochodowej, stołówka, szklarski, szwalniczy, ceramiczny, poligraficzny, fryzjerski, kulinarny, sortowania śmieci, i inne.

10

11 Dolar Kofoeda

12 wewnętrzna moneta szkolna,
wprowadzona w 1982 roku , środek płatniczy głównie na terenie szkoły, za zarobione pieniądze student może zakupić ciepły posiłek w stołówce szkoły oraz usługi na terenie szkoły np. wziąć prysznic, skorzystać z pralni

13 Piwnica Kofoeda: miejsce gdzie zbierają się osoby bezdomne, głównie Polacy; otwarta 2 godziny dziennie; możliwość wypicia ciepłej herbaty, wykąpania się i zmiany odzieży; poradnictwo i praca w terenie.

14

15 Caroline Marie’s House
mieszkania chronione dla 20 osób, wiek lat, max 5 lat pobytu, osoby chore psychicznie mieszkańcy kierowani są przez pracownika socjalnego, szpital, rodziców, cel: reintegracja ze społeczeństwem, 20 osób personelu + personel wspomagający.

16 Część wspólna w Caroline Marie’s House
Pokój dla gości

17 Jadalnia Przed Caroline Marie’s House

18 Support and Contact Centre:
otwarte przez wszystkie dni w roku, skierowane dla osób samotnych, wycofanych z życia społecznego w szczególności osób chorujących psychicznie i upośledzonych umysłowo, miejsce, gdzie można po prostu spędzić czas wolny.

19

20 Wnioski: klient (użytkownik) podmiotem systemu, praca w oparciu o kontrakt socjalny, rehabilitacja zawodowa i rehabilitacja społeczna, zminimalizowana dokumentacja, wolność wyboru.


Pobierz ppt "Szkoła Kofoeda."

Podobne prezentacje


Reklamy Google