Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PSOUU Koło w Elblągu zaczęło swoją działalność w lutym 1992 roku. Od tamtej pory prężnie działa na terenie powiatu m. Elbląg oraz powiatów ościennych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PSOUU Koło w Elblągu zaczęło swoją działalność w lutym 1992 roku. Od tamtej pory prężnie działa na terenie powiatu m. Elbląg oraz powiatów ościennych."— Zapis prezentacji:

1

2 PSOUU Koło w Elblągu zaczęło swoją działalność w lutym 1992 roku. Od tamtej pory prężnie działa na terenie powiatu m. Elbląg oraz powiatów ościennych pomagając osobom z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzinom radzić sobie z przeszkodami w codziennym życiu. Swoje zadania realizuje poprzez prowadzenie 3 placówek dziennego pobytu, w których uczestnicy mają zapewnioną rehabilitację, terapię, edukację oraz usługi wielu specjalistów. Organizacja prowadzi także wiele działań projektowych, w których osoby niepełnosprawne mogą realizować swoje pasje oraz rozwijać zainteresowania.

3 Wykwalifikowana kadra specjalistów Nowoczesny sprzęt Odpowiednio dobrane metody

4 5 gabinetów w 3 budynkach 87 stałych pacjentów Kontrakt z NFZ

5 OREW jest niepubliczną placówką oświatową oraz niepubliczną placówką służby zdrowia przeznaczoną dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim, znacznym i umiarkowanym ze sprzężonymi niepełnosprawnościami, w wieku od 0 do 25 lat. Uczniowie realizują w ośrodku obowiązek szkolny, korzystają z rehabilitacji ruchowej, spełniają swoje pasje i zainteresowania. Oferowane jest także wsparcie dla rodzin osób niepełnosprawnych ze strony prawnika, psychologa, pracownika socjalnego.

6 Oddział przedszkolny Poziom edukacyjny I Poziom edukacyjny II Poziom edukacyjny III Oddział Przysposabiający do Pracy

7 5 zespołów Rewalidacyjno-Wychowawczych 50 wychowanków Gabinety z nowoczesnym sprzętem 30 specjalistów + kadra wspierająca: -pedagodzy specjalni, -logopedzi, -psycholodzy, -fizjoterapeuci, -muzykoterapeuta, -terapeuci zajęciowi, -dogoterapeuta,

8 WTZ jest placówką pobytu dziennego, stwarzającą osobom niepełnosprawnym mającym trudności z podjęciem pracy – możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia. Umiejętności wykonywania ww. czynności życia codziennego oraz zaradności osobistej, psychofizycznych sprawności oraz podstawowych i specjalistycznych umiejętności zawodowych, umożliwiających uczestnictwo w szkoleniu zawodowym albo podjęcie pracy. Uczestnicy ze względu na stopień schorzenia, sprawność psychofizyczną oraz własne zainteresowania i predyspozycje przydzieleni są do jednej z pięciu pracowni: stolarstwa artystycznego i użytkowego, gospodarstwa domowego, gospodarczo – porządkowej, plastyczno – ceramicznej, technik różnych i witrażu.

9 25 uczestników 5 pracowni o różnej tematyce

10

11 Wystawy Aukcje

12 ŚDS jest placówką dla dorosłych osób z upośledzeniem umysłowym i kalectwami sprzężonymi w celu podtrzymania aktywności życiowej, ciągłego uspołeczniania, nauki zaradności oraz przebywania w grupie rówieśniczej. Podstawowym zadaniem Domu jest podtrzymania i rozwijanie umiejętności osób uczestniczących w zajęciach niezbędnych im do możliwie jak najbardziej niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia, zarówno w środowisku rodzinnym, jak i społeczności lokalnej.

13 28 uczestników

14 2 samochody przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych Transport uczestników na trasie dom – placówka – dom

15 Zajęcia judo Zajęcia kajakarskie

16 Zajęcia piłkarskie Zajęcia z szermierki

17 Muzykoterapia Zajęcia strzeleckie

18 Zajęcia na basenie Dogoterapia

19 Zajęcia self-adwokatury Zajęcia fotograficzne

20 Włączanie się w kampanie społeczne Zbiórki żywności Organizacja imprez

21


Pobierz ppt "PSOUU Koło w Elblągu zaczęło swoją działalność w lutym 1992 roku. Od tamtej pory prężnie działa na terenie powiatu m. Elbląg oraz powiatów ościennych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google