Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szko ł a Podstawowa nr 29 im. Giuseppe Garibaldiego ul. Fabryczna 19, 00 – 446 Warszawa 6-latki w naszej szkole.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szko ł a Podstawowa nr 29 im. Giuseppe Garibaldiego ul. Fabryczna 19, 00 – 446 Warszawa 6-latki w naszej szkole."— Zapis prezentacji:

1 Szko ł a Podstawowa nr 29 im. Giuseppe Garibaldiego ul. Fabryczna 19, 00 – 446 Warszawa 6-latki w naszej szkole

2 O szkole Szkoła Podstawowa nr 29 jest szkołą publiczną, prowadzoną przez Miasto Stołeczne Warszawa. Placówka powstała w 1918 roku i znajduje się na osiedlu mieszkaniowym. Liczba oddziałów w roku szkolnym 2009/10 – 16. Liczba uczniów w roku szkolnym 2009/10 – 350. Nauka w szkole odbywa się w systemie jednozmianowym,

3 Baza szko ł y Szkoła dysponuje 22 salami dydaktycznymi, w tym pracownią komputerową ze stałym dostępem do Internetu, salą przyrodniczą, pracownią do nauki języków obcych oraz biblioteką multimedialną. Pierwsze piętro przeznaczone jest dla klas 0 - III, a drugie dla klas starszych. Dzieci sześcioletnie korzystają z dwóch sal lekcyjnych wyposażonych w dostosowane do wieku mebelki, wykładzinę dywanową, niezbędne pomoce dydaktyczne i zabawki wspomagające prawidłowy rozwój dziecka.

4 Ś wietlica szkolna Świetlica szkolna jest nieodpłatna (rodzice mogą wnosić dobrowolną opłatę przeznaczoną na potrzeby dzieci). Nauczyciele sprawują opiekę nad dziećmi od 6.45 do 17.30. Każde dziecko korzysta z urozmaiconej oferty zajęć: ruchowych, dydaktycznych, czytelniczych, plastycznych, technicznych, umuzykalniających.

5 Ś wietlica szkolna - pomieszczenia W świetlicy dzieci przebywają w 3 salach urządzonych estetycznie, bezpiecznie i funkcjonalnie. Jedna z sal wyposażona jest w telewizor i odtwarzacz video do prezentacji programów i filmów edukacyjnych. Druga sala ma charakter wypoczynkowo- relaksowy. Jest wyposażona w koce i poduszki, można w niej prowadzić zajęcia ruchowe przy muzyce oraz przygotowywać programy artystyczne ponieważ jest tu scena z kurtyną.

6 Zaj ę cia dodatkowe Nasza szkoła zapewnia dzieciom bezpłatne zajęcia dodatkowe. Uczniowie klas młodszych mogą rozwijać swoje zainteresowania w ramach koła: - teatralnego, - matematycznego, - plastycznego, - muzyczno-tanecznego, - informatycznego, - dziennikarskiego, - przyrodniczego, - chór szkolny, - sportowego.

7 Opieka specjalistyczna Szkoła zatrudnia: logopedę, reedukatora, pedagoga szkolnego, nauczyciela gimnastyki korekcyjnej, prowadzących specjalistyczne zajęcia.

8 Opieka medyczna W szkole znajduje się Gabinet opieki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej. W szkole znajduje się Gabinet opieki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej. Pielęgniarka pełni dyżur codziennie od 8.00 do 15.00.

9 Baza sportowa Szkoła Podstawowa Nr 29 dysponuje nowoczesną bazą sportową. Należą do niej: dwie sale gimnastyczne (1 pełnowymiarowa i 1 taneczna) trzy boiska sportowe (do piłki nożnej, ręcznej i koszykówki oraz siatkówki) bieżnia tartanowa "zielony" plac zabaw dla najmłodszych; sala do rytmiki i korektywy W klasie drugiej obowiązuje nauka pływania.

10 Klasy sportowe Od roku szkolnego 2009/2010 w szkole funkcjonuje klasa sportowa o profilu piłka nożna chłopców i lekkoatletyka dziewcząt. Bardzo chętnie przyjmujemy do klasy czwartej sportowej uczniów klas trzecich ze szkół podstawowych. Promujemy zdrowie i właściwe zasady współzawodnictwa poprzez sport. Na terenie szkoły organizowanych jest wiele zajęć sportowych.

11 Wy ż ywienie W szkole mieści się stołówka szkolna, w której uczniowie mogą zjeść smaczny obiad. Posiłki są dwudaniowe, wydawane w godzinach od 11.30 do 14.15. W roku szkolnym 2009/2010 koszt obiadu wynosi 4,00 zł. W oddziałach przedszkolnych dzieci korzystają z trzech posiłków dziennie.

12 ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY EDUKACYJNEJ http:// www.sp29.asi.pl


Pobierz ppt "Szko ł a Podstawowa nr 29 im. Giuseppe Garibaldiego ul. Fabryczna 19, 00 – 446 Warszawa 6-latki w naszej szkole."

Podobne prezentacje


Reklamy Google