Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konin – moje piękne miasto

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konin – moje piękne miasto"— Zapis prezentacji:

1 Konin – moje piękne miasto
Moja okolica Konin – moje piękne miasto

2 Położenie Konin leży w południowej Polsce, we wschodniej części Wielkopolski. Przez Konin przepływa rzeka Warta. Przez Konin przebiegają też trasy lotnicze, kolejowe oraz autostrada A2. Miasto liczy ok mieszkańców.

3 Legenda założenia miasta
Miasto zostało utworzone przez rycerza Leszka na pamiątkę wydarzenia, w którym konie uratowały mu życie przed napadem smolarzy.

4 Zdobycze architektury
Mieści się tutaj min. Dworek Zofii Urbanowskiej, Kościół św. Bartłomieja czy Słup Milowy pełniący w średniowieczu wyznacznik drogi między Kaliszem a Kruszwicą. Godne zauważenia są też zabytkowe kamienice przy Placu Wolności.

5 Konińskie osiedla W Koninie mamy dużo osiedli. Są one ładne, czyste i w dużym stopniu odnowione. Nasze piękne miasto posiada dobre tereny mieszkalne.

6 Rozrywka i rekreacja w Koninie
Konin ma dużo obiektów rozrywkowych i rekreacyjnych. W czasie wolnym można wybrać się do centrów handlowych, iść do kina, na basen, do kręgielni lub do ulubionej kafejki albo restauracji.

7 Kultura Konin to miasto rozwinięte pod względem kulturowym. Odbywa się tu dużo wydarzeń kulturalnych typu koncerty czy spektakle. Jest tu dużo ośrodków kultury, muzeum, biblioteki oraz galerie sztuki.

8 Osobistości z Konina Z Konina pochodzi wiele sławnych osób. Edyta Olszówka, znana aktorka uczyła się w naszym II LO i dorastała w Koninie. Reni Jusis, sławna polska piosenkarka też urodziła się w Koninie.

9 Edukacja W mieście jest wiele szkół (również wyższych) oraz przedszkoli. Można kształcić się tu z dofinansowaniem jak i z własnych środków.

10 Spacerowe okolice Okolice nad rzeką Warta jak i pobliskie lasy zapraszają wręcz do spacerów. Piękne widoki i spokój – to gwarancja dobrego samopoczucia przez nasze spacerowe okolice. Wiele jezior sprzyja rozwojowi turystyki.

11 Koniński przemysł Jedyna w Polsce Konińska huta aluminium zaspokaja prawie 50% zapotrzebowania krajowego na węgiel brunatny. Blisko konina znajduje się kopalnia węgla brunatnego. Znajdują się tu dwie elektrownie.

12 Fotogaleria – Stary Konin

13 Fotogaleria – Nowy Konin

14 Koniec Dziękuję za obejrzenie prezentacji pt. „Moja okolica”
na temat mojego miasta Konina. Prezentację wykonała Magdalena Molenda z SP9 w Koninie.


Pobierz ppt "Konin – moje piękne miasto"

Podobne prezentacje


Reklamy Google