Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Francuski i kontaktujesz!. Ambasada Francji przygotowała pakiet pedagogiczny do nauki języka francuskiego. Pakiet będzie się składał z cyfrowej tablicy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Francuski i kontaktujesz!. Ambasada Francji przygotowała pakiet pedagogiczny do nauki języka francuskiego. Pakiet będzie się składał z cyfrowej tablicy."— Zapis prezentacji:

1 Francuski @@@ i kontaktujesz!

2 Ambasada Francji przygotowała pakiet pedagogiczny do nauki języka francuskiego. Pakiet będzie się składał z cyfrowej tablicy interaktywnej, edukacyjnych programów komputerowych oraz dostępu do platformy cyfrowej www.francuski.fr. W 2009 roku, Ambasada Francji przekaże w skali kraju sto tablic interaktywnych do gimnazjów, które już postawiły na język francuski, a w 2010 roku do kolejnych stu gimnazjów, które zobowiążą się wprowadzić język francuski w roku szkolnym 2009/2010. www.francuski.fr Kuratorium ma dokonać wyboru szkół, które byłyby potencjalnie zainteresowane pakietem. Ponadto dla zainteresowanych szkół podstawowych prowadzone są tzw. Lekcje zerowe j.francuskiego (informacja na stronie internetowej KO).

3 ProjektZestaw dydaktycznyZobowiązania Dwie najważniejsze kompetencje, które powinien zdobyć każdy uczeń obok umiejętności czytania, pisania i liczenia, to znajomość języka obcego oraz znajomość technik informacyjnych. Przewidziany dla nauki języka obcego innowacyjny projekt Francuski @@@ i kontaktujesz! zaznajomi uczniów z technikami informacyjnymi, a nauczycielom zapewni przygotowanie lekcji w innowacyjnej metodzie pracy na bazie łatwego w obsłudze elektronicznego sprzętu cyfrowego.

4 ProjektZestaw dydaktycznyZobowiązania Zestaw dydaktyczny dla szkół Spis treści Tablica interaktywna Platforma internetowa z materiałami dydaktycznymi Platforma internetowa z materiałami dydaktycznymi Oficjalne certyfikaty językowe Pomoc przy organizacji manifestacji kulturalnych Zaproszenie na Francuskie Dni Kariery (5, 6 marca 2009) Zaproszenie na Francuskie Dni Kariery (5, 6 marca 2009)

5 ProjektZestaw dydaktycznyZobowiązania Dla każdej szkoły, z którą nawiążemy współpracę, przewidzieliśmy tablice interaktywną do zamontowania w sali języka francuskiego. Po podłączeniu tablicy interaktywnej do komputera i rzutnika multimedialnego uzyskujemy interaktywną przestrzeń dotykową o bardzo dużej powierzchni (240 cm x 180 cm).

6 ProjektZestaw dydaktycznyZobowiązania Tablica interaktywna umożliwia dostęp do wszystkich zasobów audiowizualnych i informatycznych (dokumentów dźwiękowych, filmów, zdjęć, tekstów, gier i stron internetowych online). Lekcja staje się w ten sposób bardziej interaktywna, zabawna i twórcza. Nauczycielom szkół biorących udział w projekcie proponujemy udział w szkoleniu na temat pracy z tablicą interaktywną oraz dostosowany do niej zestaw ćwiczeń. Strona : www.e-beam.comwww.e-beam.com

7 ProjektZestaw dydaktycznyZobowiązania Platforma internetowa umożliwiająca nauczycielom wymianę zasobów i materiałów dydaktycznych, a uczniom – samodzielną pracę. Każda szkoła, z którą nawiążemy współpracę, otrzyma nieograniczony dostęp do internetowej platformy Edu.maxicours.fr.

8 ProjektZestaw dydaktycznyZobowiązania Na platformie znajduje się ponad 100 scenariuszy dydaktycznych dla nauczycieli, są one dostosowane do pracy z tablicą interaktywną. Platforma umożliwia wymianę online między klasami. Na platformie znajdują się filmy i interaktywne ćwiczenia dla uczniów, które urozmaicają proces uczenia się Strona : www.edu.maxicours.frwww.edu.maxicours.fr

9 ProjektZestaw dydaktycznyZobowiązania Uczniowie będą mieli możliwość zdawania egzaminów językowych w Instytutach Francuskich i ośrodkach Alliance Française w całej Polsce i otrzymania oficjalnych certyfikatów Ministerstwa Edukacji Narodowej (Francja) potwierdzających znajomość języka. Wszyscy uczniowie otrzymają możliwość przystąpienia do egzaminów potwierdzających znajomość języka francuskiego i otrzymania certyfikatu Diplôme Elémentaire de Langue Française (DELF). Zestaw ćwiczeń przygotowujących do egzaminów DELF dla nauczycieli i uczniów będzie dostępny online. Strona : www.ciep.frwww.ciep.fr

10 ProjektZestaw dydaktycznyZobowiązania Pomoc przy organizacji Dni Frankofonii, konkursów i festiwali. Szkoły podejmujące się inicjatyw wspierających język francuski otrzymają wsparcie od Ambasady Francji w Polsce. Za organizację projektów pozaszkolnych przewidywane są nagrody (między innymi wycieczki językowe).

11 ProjektZestaw dydaktycznyZobowiązania Dla dyrektorów szkół oraz szefów wydziałów edukacji: zaproszenie na trzecią edycję Francuskich Dni Kariery – Forum na Rzecz Zatrudnienia (5-6 marca 2009) oraz na okolicznościowe przyjęcie do rezydencji Ambasadora Francji. Zaproszenie na Francuskie Dni Kariery w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Spotkanie z dyrektorami wielkich firm, pracownikami naukowymi, politykami, władzami edukacyjnymi (francuskiego i polskiego pochodzenia). Zaproszenie do udziału w spotkaniu roboczym (seminarium) w celu przedyskutowania metod promocji języka francuskiego.

12 ProjektZestaw dydaktycznyZobowiązania Zobowiązania wzajemne Ambasady Francji i szkół, z którymi została nawiązana współpraca Zobowiązania Ambasady FrancjiZobowiązania szkół Wspieranie inicjatyw szkolnych (dni frankofonii, konkursy, festiwale itp.) Zwiększenie wymiaru godzin nauczania języka francuskiego w szkole Udostępnienie tablicy interaktywnejUdostępnienie nauczycielom języka francuskiego projektora multimedialnego oraz komputera Nieograniczony dostęp do internetowej platformy z zasobami w języku francuskim dla nauczycieli i uczniów Umieszczenie informacji o projekcie na stronie internetowej szkoły Organizacja szkoleń dla nauczycieli języka francuskiego Umożliwienie nauczycielom udziału w organizowanych szkoleniach Zaproszenie na spotkanie z decydentami w dziedzinie edukacji, polityki i ekonomii Organizacja spotkania informacyjnego na temat projektu dla rodziców uczniów Podpisanie konwencji o współpracy

13 ProjektZestaw dydaktycznyZobowiązania Koordynatorzy regionalni Ambasady Francji w Polsce POLSKA POŁUDNIOWO- WSCHODNIA (Śląskie, Małopolskie, Dolnośląskie) M. Michel BERTHAUD Tél. 012 424 53 52 michel.berthaud@ifcracovie.org.pl POLSKA WSCHODNIA (Mazowieckie, Lubelskie, Podlaskie) Paul ROMANOVITCH Tel. 022 529 30 87 paul.romanovitch@diplomatie.gouv.fr POLSKA CENTRALNA (Łódzkie, Świętokrzyskie) Marc BOUDIN Tel. 088 817 25 36 boudin_marc@hotmail.com POLSKA PÓŁNOCNO- ZACHODNIA (Wielkopolskie, Kujawsko- Pomorskie, Warmińsko- Mazurskie, Zachodniopomorskie, Pomorskie) Pascal SCHALLER Tel. 056 651 01 42 scactorun@yahoo.fr POLSKA POŁUDNIOWO- ZACHODNIA (Lubuskie, Dolnośląskie, Opolskie) Michel IMBERT, Tel. 071 341 02 80 michelimbert@yahoo.fr


Pobierz ppt "Francuski i kontaktujesz!. Ambasada Francji przygotowała pakiet pedagogiczny do nauki języka francuskiego. Pakiet będzie się składał z cyfrowej tablicy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google