Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ambasada Francji przygotowała pakiet pedagogiczny do nauki języka francuskiego. Pakiet będzie się składał z cyfrowej tablicy interaktywnej, edukacyjnych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ambasada Francji przygotowała pakiet pedagogiczny do nauki języka francuskiego. Pakiet będzie się składał z cyfrowej tablicy interaktywnej, edukacyjnych."— Zapis prezentacji:

1 Francuski@@@ i kontaktujesz!

2 Ambasada Francji przygotowała pakiet pedagogiczny do nauki języka francuskiego. Pakiet będzie się składał z cyfrowej tablicy interaktywnej, edukacyjnych programów komputerowych oraz dostępu do platformy cyfrowej W 2009 roku, Ambasada Francji przekaże w skali kraju sto tablic interaktywnych do gimnazjów, które już postawiły na język francuski, a w 2010 roku do kolejnych stu gimnazjów, które zobowiążą się wprowadzić język francuski w roku szkolnym 2009/2010. Kuratorium ma dokonać wyboru szkół, które byłyby potencjalnie zainteresowane pakietem. Ponadto dla zainteresowanych szkół podstawowych prowadzone są tzw. Lekcje zerowe j.francuskiego (informacja na stronie internetowej KO).

3 Dwie najważniejsze kompetencje, które powinien zdobyć każdy uczeń obok umiejętności czytania, pisania i liczenia, to znajomość języka obcego oraz znajomość technik informacyjnych. Przewidziany dla nauki języka obcego innowacyjny projekt i kontaktujesz!” zaznajomi uczniów z technikami informacyjnymi, a nauczycielom zapewni przygotowanie lekcji w innowacyjnej metodzie pracy na bazie łatwego w obsłudze elektronicznego sprzętu cyfrowego.

4 Zestaw dydaktyczny dla szkół
Spis treści Tablica interaktywna Platforma internetowa z materiałami dydaktycznymi Oficjalne certyfikaty językowe Pomoc przy organizacji manifestacji kulturalnych Zaproszenie na Francuskie Dni Kariery (5, 6 marca 2009)

5 Dla każdej szkoły, z którą nawiążemy współpracę, przewidzieliśmy tablice interaktywną do zamontowania w sali języka francuskiego. Po podłączeniu tablicy interaktywnej do komputera i rzutnika multimedialnego uzyskujemy interaktywną przestrzeń dotykową o bardzo dużej powierzchni (240 cm x 180 cm).

6 Tablica interaktywna umożliwia dostęp do wszystkich zasobów audiowizualnych i informatycznych (dokumentów dźwiękowych, filmów, zdjęć, tekstów, gier i stron internetowych online). Lekcja staje się w ten sposób bardziej interaktywna, zabawna i twórcza. Nauczycielom szkół biorących udział w projekcie proponujemy udział w szkoleniu na temat pracy z tablicą interaktywną oraz dostosowany do niej zestaw ćwiczeń. Strona :

7 Platforma internetowa umożliwiająca nauczycielom wymianę zasobów i materiałów dydaktycznych, a uczniom – samodzielną pracę. Każda szkoła, z którą nawiążemy współpracę, otrzyma nieograniczony dostęp do internetowej platformy „Edu.maxicours.fr”.

8 Na platformie znajduje się ponad 100 scenariuszy dydaktycznych dla nauczycieli, są one dostosowane do pracy z tablicą interaktywną. Platforma umożliwia wymianę online między klasami. Na platformie znajdują się filmy i interaktywne ćwiczenia dla uczniów, które urozmaicają proces uczenia się Strona :

9 Uczniowie będą mieli możliwość zdawania egzaminów językowych w Instytutach Francuskich i ośrodkach Alliance Française w całej Polsce i otrzymania oficjalnych certyfikatów Ministerstwa Edukacji Narodowej (Francja) potwierdzających znajomość języka. Wszyscy uczniowie otrzymają możliwość przystąpienia do egzaminów potwierdzających znajomość języka francuskiego i otrzymania certyfikatu Diplôme Elémentaire de Langue Française (DELF). Zestaw ćwiczeń przygotowujących do egzaminów DELF dla nauczycieli i uczniów będzie dostępny online. Strona :

10 Pomoc przy organizacji Dni Frankofonii, konkursów i festiwali.
Szkoły podejmujące się inicjatyw wspierających język francuski otrzymają wsparcie od Ambasady Francji w Polsce. Za organizację projektów pozaszkolnych przewidywane są nagrody (między innymi wycieczki językowe).

11 Dla dyrektorów szkół oraz szefów wydziałów edukacji: zaproszenie na trzecią edycję Francuskich Dni Kariery – Forum na Rzecz Zatrudnienia (5-6 marca 2009) oraz na okolicznościowe przyjęcie do rezydencji Ambasadora Francji. Zaproszenie na Francuskie Dni Kariery w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Spotkanie z dyrektorami wielkich firm, pracownikami naukowymi, politykami, władzami edukacyjnymi (francuskiego i polskiego pochodzenia). Zaproszenie do udziału w spotkaniu roboczym (seminarium) w celu przedyskutowania metod promocji języka francuskiego.

12 Zobowiązania wzajemne Ambasady Francji i szkół, z którymi została nawiązana współpraca
Zobowiązania Ambasady Francji Zobowiązania szkół Wspieranie inicjatyw szkolnych (dni frankofonii, konkursy, festiwale itp.) Zwiększenie wymiaru godzin nauczania języka francuskiego w szkole Udostępnienie tablicy interaktywnej Udostępnienie nauczycielom języka francuskiego projektora multimedialnego oraz komputera Nieograniczony dostęp do internetowej platformy z zasobami w języku francuskim dla nauczycieli i uczniów Umieszczenie informacji o projekcie na stronie internetowej szkoły Organizacja szkoleń dla nauczycieli języka francuskiego Umożliwienie nauczycielom udziału w organizowanych szkoleniach Zaproszenie na spotkanie z decydentami w dziedzinie edukacji, polityki i ekonomii Organizacja spotkania informacyjnego na temat projektu dla rodziców uczniów Podpisanie konwencji o współpracy

13 Koordynatorzy regionalni Ambasady Francji w Polsce
POLSKA WSCHODNIA (Mazowieckie, Lubelskie, Podlaskie) Paul ROMANOVITCH Tel POLSKA CENTRALNA (Łódzkie, Świętokrzyskie) Marc BOUDIN Tel POLSKA POŁUDNIOWO-ZACHODNIA (Lubuskie, Dolnośląskie, Opolskie) Michel IMBERT, Tel POLSKA PÓŁNOCNO-ZACHODNIA (Wielkopolskie, Kujawsko-Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie, Zachodniopomorskie, Pomorskie) Pascal SCHALLER Tel POLSKA POŁUDNIOWO-WSCHODNIA (Śląskie, Małopolskie, Dolnośląskie) M. Michel BERTHAUD Tél


Pobierz ppt "Ambasada Francji przygotowała pakiet pedagogiczny do nauki języka francuskiego. Pakiet będzie się składał z cyfrowej tablicy interaktywnej, edukacyjnych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google