Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Skuter. Bęczarka to mała miejscowość położona w województwie małopolskim, powiecie myślenickim i Gminie Myślenice. Choć jest niewielkiej powierzchni,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Skuter. Bęczarka to mała miejscowość położona w województwie małopolskim, powiecie myślenickim i Gminie Myślenice. Choć jest niewielkiej powierzchni,"— Zapis prezentacji:

1 Skuter

2 Bęczarka to mała miejscowość położona w województwie małopolskim, powiecie myślenickim i Gminie Myślenice. Choć jest niewielkiej powierzchni, ruch drogowy okazuje się tu być dość duży, jednakże kierowcy, rowerzyści, a także piesi zachowują się kulturalnie i zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

3 W naszej wiosce możemy zobaczyć m.in. takie znaki jakie przedstawione są powyżej. Nasi kierowcy, piesi oraz rowerzyści w 98 % przestrzegają tych przepisów.

4 Dla poprawy bezpieczeństwa w naszej miejscowości są także zamontowane lustra.

5 Tak jeżdżą nasi kierowcy!

6 Zjazd do Bęczarki z Zakopianki. Miejsce, gdzie w porach deszczowych, burzowych, podczas mgły jest dużo wypadków. Jest to miejsce bardzo nie bezpieczne dla pieszych.

7 Jeden z wypadku przy zjeździe z Zakopianki do Bęczarki, jednakże ta kolizja została spowodowana przez mieszkańca Katowic, a nie tubylca.

8 80% rowerzystów naszej wioski posiada podstawowe wyposażenie potrzebne do uczestnictwa w ruchu drogowym. Mianowicie: - Kartę rowerową - Kask - Światła odblaskowe - Kamizelkę odblaskową - Sprawne hamulce

9 85% Bęczarzanów zachowuje szczególną ostrożność w niebieczpieczych miejscach naszej miejscowości, którymi są zakręt przy szkole oraz przedszkolu.

10 Zachowaj ostrożność w Bęczarce, bo ja tu czuwam !!!

11 W naszej szkole zostały przeprowadzone w ramach projektu Jeżdżę z głową prelekcje dotyczące ruchu drogowego i obowiązujących przepisów na drodze.

12 W Bęczarce oraz w Jaworniku zostały zebrane podpisy na deklaracjach. Świadczą one o kierowcach, o tym, że rzeczywiście są oni tolerancyjni oraz rozumieją, iż rowerzyści maja także prawo do poruszania się po jezdni jak i osoby jadące samochodem (gdy nie mają osobnego pasu wydzielonego dla rowerów).

13 W naszej miejscowości pośród kierowców panuje prawidłowe zachowanie wobec rowerzystów. Możemy powiedzieć, że jest to równouprawnienie na drodze.

14 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji. Uczennice klasy 2a Publicznego Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Jaworniku mieszkający w Bęczarce.


Pobierz ppt "Skuter. Bęczarka to mała miejscowość położona w województwie małopolskim, powiecie myślenickim i Gminie Myślenice. Choć jest niewielkiej powierzchni,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google