Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczni na drodze. Bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach. Pamiętaj! Inaczej poruszamy się w mieście, inaczej na wsi. Droga na wsi wygląda.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczni na drodze. Bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach. Pamiętaj! Inaczej poruszamy się w mieście, inaczej na wsi. Droga na wsi wygląda."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczni na drodze

2 Bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach. Pamiętaj! Inaczej poruszamy się w mieście, inaczej na wsi. Droga na wsi wygląda tak: rów pobocze jezdnia Piesi na wsi poruszają się po poboczu zawsze lewą stroną drogi, żeby widzieć nadjeżdżające pojazdy. Kiedy pobocze jest wąskie, należy iść jeden za drugim.

3 Tak wygląda droga w mieście: torowisko pojazdów szynowych jezdnia droga rowerowa chodnik Piesi w mieście poruszają się korzystając z chodnika.

4 Przechodzenie przez jezdnię. Przez jezdnię przechodzimy tylko w wyznaczonych miejscach. O tym, że możemy wejść na jezdnię informuje nas zielone światło na sygnalizatorze świetlnym. Kiedy nie ma sygnalizatora musimy się upewnić, że do przejścia nie zbliża się żaden pojazd.

5 Znaki zakazu Znaki drogowe zakazu: - czerwona obwódka, - białe tło, - czarny symbol.

6 Znaki nakazu Znaki drogowe nakazu: - niebieski kolor, - biały symbol w środku.

7 Znaki ostrzegawcze Znaki drogowe ostrzegawcze: - żółte tło, - czerwona obwódka, - czarny symbol w środku

8 Znaki informacyjne Znaki drogowe informacyjne: - niebiesko – biała obwódka, - niebieskie tło, - biały lub czarny symbol w środku.

9 Kiedy światło się czerwieni niech się pieszy w posąg zmieni. Kiedy jest w kolorze słońca – postój, już dobiega końca. Gdy w trawiastej jest tonacji – ten kto stoi, nie ma racji.

10 Poprawa bezpieczeństwa na drogach. Pamiętaj! Poza obszarem zabudowanym przy zmierzchu i przy złej pogodzie należy używać elementów odblaskowych.

11 Bezpieczeństwo w czasie podróżowania. Podział środków komunikacji: - środki komunikacji indywidualnej: - środki komunikacji zbiorowej:

12 Bezpieczeństwo w środkach komunikacji indywidualnej. Podróżując samochodem należy mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Kierowca roweru powinien poruszać się tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Rowerzysta musi znać znaki drogowe i zasady bezpiecznej jazdy.

13 Bezpieczeństwo w środkach komunikacji zbiorowej. Pasażerowie oczekujący na środek komunikacji miejskiej powinni stać w specjalnie wyznaczonym miejscu – na przystanku. Wsiadając do pojazdu należy przepuścić osoby wysiadające. Podczas jazdy nie można rozpraszać kierowcy. W środkach komunikacji miejskiej należy ustępować miejsce osobom starszym, matkom z małymi dziećmi oraz osobom chorym.

14 Zabawa w bezpiecznych warunkach. Zabroniona jest zabawa w pobliżu jezdni lub torów pojazdów szynowych.

15 Podsumowanie: Stosowanie się do zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiednie zachowanie podczas podróży uchroni nas od wypadku. SZANUJMY ZDROWIE I ŻYCIE NASZE ORAZ OSÓB W NASZYM OTOCZENIU!


Pobierz ppt "Bezpieczni na drodze. Bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach. Pamiętaj! Inaczej poruszamy się w mieście, inaczej na wsi. Droga na wsi wygląda."

Podobne prezentacje


Reklamy Google