Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIECI I RUCH DROGOWY Program I III. Czym jest droga? Znaki drogowe Przechodzenie przez ulicę Sygnalizacja świetlna Niedokończone zdania Elementy odblaskowe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIECI I RUCH DROGOWY Program I III. Czym jest droga? Znaki drogowe Przechodzenie przez ulicę Sygnalizacja świetlna Niedokończone zdania Elementy odblaskowe."— Zapis prezentacji:

1 DZIECI I RUCH DROGOWY Program I III

2 Czym jest droga? Znaki drogowe Przechodzenie przez ulicę Sygnalizacja świetlna Niedokończone zdania Elementy odblaskowe Numery alarmowe Dzieci i ruch drogowy

3 DROGA wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt.

4 DROGA DLA ROWERÓW drogę lub jej część przeznaczoną do ruchu rowerów jednośladowych, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi.

5 JEZDNIA to część drogi przeznaczoną do ruchu pojazdów; określenie to nie dotyczy torowisk wydzielonych z jezdni.

6 PAS RUCHU to każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi.

7 POBOCZE część drogi przyległą do jezdni, która może być przeznaczona do ruchu pieszych lub niektórych pojazdów, postoju pojazdów, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt.

8 CHODNIK część drogi przeznaczoną do ruchu pieszych..

9 SKRZYŻOWANIE przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową lub stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze.

10 PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH powierzchnię jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska przeznaczoną do przechodzenia przez pieszych, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi.

11

12 DZIECI

13 ROWERZYŚCI

14 SYGNAŁY ŚWIETLNE

15 ZAKAZ RUCHU W OBU KIERUNKACH

16 ZAKAZ WJAZDU

17

18 ZAKAZ RUCHU PIESZYCH

19 DROGA DLA ROWERÓW

20 KONIEC DROGI DLA ROWERÓW

21 PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH

22

23 STÓJ! UWAGA!IDZ! SYGNALIZACJA ŚWIETLNA

24 Wbiegłem/am na jezdnię przy zapalonym czerwonym świetle i… Przeszedłem/przeszłam przez jezdnie w nie wyznaczonym miejscu i… Kiedy przechodziłem/am na drugą stronę jezdni nie spojrzałem/am w lewą stronę i… Jeśli nie będę nosił/a o zmroku elementów odblaskowych to…

25 ELEMENTY ODBLASKOWE

26 NUMERY ALARMOWE 986 STRAŻ MIEJSKA 997 POLICJA 998 STRAŻ POŻARNA 999 POGOTOWIE

27 © Copyright by Straż Miejska w Łodzi Wykorzystano zasoby sieciowe przeglądarki DZIĘKUJEMY


Pobierz ppt "DZIECI I RUCH DROGOWY Program I III. Czym jest droga? Znaki drogowe Przechodzenie przez ulicę Sygnalizacja świetlna Niedokończone zdania Elementy odblaskowe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google