Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak moje miasto jeździ z głową? Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak moje miasto jeździ z głową? Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku."— Zapis prezentacji:

1 Jak moje miasto jeździ z głową? Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku

2 Jak moje miasto jeździ z głową?

3 Ekspert ruchu drogowego Mapy Problemów Drogowych Deklaracja Jeżdżę z głową Wojewódzki Turniej BRD

4 Jak moje miasto jeździ z głową? Ekspert ruchu drogowego 1. Najczęściej uczestniczę w ruchu drogowym jako: 2. Pasem ruchu dla rowerów wydzielonym z powierzchni jezdni mogą się poruszać: 3. Rowerzysta ma prawo wyprzedzać wolno jadące samochody, np. w korku ulicznym, z ich prawej strony, 4. W jakich okolicznościach dwóch rowerzystów nie może jechać obok siebie po jezdni: 5. Rowerzyście zabrania się: 6. Każdy rowerzysta powinien dla własnego bezpieczeństwa jeździć: 7. Jak Pani/Pan ocenia sytuacje dotycząca bezpieczeństwa ruchu drogowego w swojej okolicy? 8. Każdy rowerzysta powinien mieć prawidłowo wyposażony rower, jeździć w odblaskowej kamizelce, posiadać przy sobie kartę rowerowa (jeśli nie ukończył 18. roku życia). Czy w Pani/Pana okolicy to zobowiązanie jest przez rowerzystów przestrzegane i w jakim stopniu? 9. Czy w swojej okolicy czuje się Pani/Pan bezpieczna/y jako pieszy? 10. Czy drogi w Pani/Pana okolicy są odpowiednio oświetlone? 11. Który użytkownik drogi według Pani/Pana opinii najczęściej łamie przepisy ruchu drogowego w Pani/Pana okolicy? 12. Proszę o wskazanie miejsc z najbliższej okolicy, w których według Pani/Pana zdarza się najwięcej wypadków lub istnieje ryzyko ich wystąpienia. 13. Jak według Pani/Pana zwiększyć bezpieczeństwo na drogach w Państwa okolicy? 14. W jakim wieku Pani/Pan jest?: 15. Płeć – zaznacza ankieter:

5 Pasem ruchu dla rowerów z powierzchni jezdni mogą się poruszać: Jak moje miasto jeździ z głową?

6 Rowerzysta ma prawo wyprzedzać wolno jadące samochody np. w korku ulicznym, z ich prawej strony jeśli: Jak moje miasto jeździ z głową?

7 W jakich okolicznościach dwóch rowerzystów niemoże jechać obok siebie na jezdni: Jak moje miasto jeździ z głową?

8 Rowerzyście zabrania się: Jak moje miasto jeździ z głową?

9 Każdy rowerzysta powinien dla własnego bezpieczeństwa jeździć: Jak moje miasto jeździ z głową?

10 Rowerzysta ma prawo wyprzedzać wolno jadące samochody np. w korku ulicznym, z ich prawej strony jeśli: Jak moje miasto jeździ z głową?

11 Jak Pan/Pani ocenia sytuacje dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego w swojej okolicy (ocena w skali 1-5): Jak moje miasto jeździ z głową?

12 Każdy rowerzysta powinien mieć prawidłowo wyposażony rower, jeździć w odblaskowej kamizelce, posiadać przy sobie kartę rowerową (jeśli nie ukończył 18go roku życia). Czy w Pana/Pani okolicy to zobowiązanie jest przestrzegane i w jakim stopniu? Jak moje miasto jeździ z głową?

13 Czy w swojej okolicy czuje się Pan/Pani bezpieczny/-na jako pieszy? Jak moje miasto jeździ z głową?

14 Rowerzysta ma prawo wyprzedzać wolno jadące samochody np. w korku ulicznym, z ich prawej strony jeśli: Jak moje miasto jeździ z głową?

15 Który użytkownik drogi według Pana/Pani opinii najczęściej łamie przepisy ruchu drogowego w Pana/Pani okolicy? Jak moje miasto jeździ z głową?

16 Jak moje miasto jeździ z głową? Ekspert ruchu drogowego Mapy Problemów Drogowych Wojewódzki Turniej BRD Deklaracja Jeżdżę z głową

17 Mapa Problemów Drogowych Wybierz znak aby oglądać Pokaz slajdów Wybierz znak aby wybierać kolejne zagrożenia Wybierz znak aby opuścić pokaz problemów Jak moje miasto jeździ z głową?

18 Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

19 Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

20 Problem 1 Jak moje miasto jeździ z głową?

21 W miejscu, gdzie znajduję się Straż Pożarna nie ma sygnalizacji świetlnej, informującej o tym, kiedy wóz strażacki wyjeżdża. Takie rozwiązanie ułatwiłoby pracę. Jak moje miasto jeździ z głową?

22 Problem 2 Jak moje miasto jeździ z głową?

23 Gdy w kościele odbywają się większe uroczystości, np.komunie, śluby itp., ludzi jest więcej niż zazwyczaj. Pojawia się problem, jak dostać się na wysepkę na której znajduje się świątynia? Droga jest bardzo ruchliwa, a przejście nie widać. Może tam dojść do wielu wypadków. Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

24 Problem 3 Jak moje miasto jeździ z głową?

25 Szkoła podstawowa położona jest wzdłuż ulicy Granicznej, należącej do jednych z bardziej ruchliwych. Codziennie tłumy dzieciaków wybierają się do szkoły. Niestety, nie ma tam przejście dla pieszych, a przechodzenie przez drogę, kiedy co chwila jeżdżą samochody nie jest dobrym pomysłem. Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

26 Problem 4 Jak moje miasto jeździ z głową?

27 Przedszkole leży na tej samej ulicy co szkoła podstawowa i ma ten sam problem- brak przejścia dla pieszych. Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

28 Problem 5 Jak moje miasto jeździ z głową?

29 Lustro drogowe (U-18a) jest zasłonięte znakiem, przez co zdecydowanie utrudnia pracę kierowcą. Ponad to jest w złym stanie technicznym. Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

30 Problem 6 Jak moje miasto jeździ z głową?

31 Problemem w tym miejscu jest brak sygnalizacji, która spowalniałaby ruch drogowy. Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

32 Problem 1 Jak moje miasto jeździ z głową?

33 W miejscu, gdzie znajduję się Straż Pożarna nie ma sygnalizacji świetlnej, informującej o tym, kiedy wóz strażacki wyjeżdża. Takie rozwiązanie ułatwiłoby pracę. Jak moje miasto jeździ z głową?

34 Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

35 Problem 2 Jak moje miasto jeździ z głową?

36 Gdy w kościele odbywają się większe uroczystości, np.komunie, śluby itp., ludzi jest więcej niż zazwyczaj. Pojawia się problem, jak dostać się na wysepkę na której znajduje się świątynia? Droga jest bardzo ruchliwa, a przejście nie widać. Może tam dojść do wielu wypadków. Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

37 Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

38 Problem 3 Jak moje miasto jeździ z głową?

39 Szkoła podstawowa położona jest wzdłuż ulicy Granicznej, należącej do jednych z bardziej ruchliwych. Codziennie tłumy dzieciaków wybierają się do szkoły. Niestety, nie ma tam przejście dla pieszych, a przechodzenie przez drogę, kiedy co chwila jeżdżą samochody nie jest dobrym pomysłem. Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

40 Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

41 Problem 4 Jak moje miasto jeździ z głową?

42 Przedszkole leży na tej samej ulicy co szkoła podstawowa i ma ten sam problem- brak przejścia dla pieszych. Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

43 Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

44 Problem 5 Jak moje miasto jeździ z głową?

45 Lustro drogowe (U-18a) jest zasłonięte znakiem, przez co zdecydowanie utrudnia pracę kierowcą. Ponad to jest w złym stanie technicznym. Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

46 Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

47 Problem 6 Jak moje miasto jeździ z głową?

48 Problemem w tym miejscu jest brak sygnalizacji, która spowalniałaby ruch drogowy. Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

49 Mapa Problemów Drogowych Jak moje miasto jeździ z głową?

50 Jak moje miasto jeździ z głową? Ekspert ruchu drogowego Mapy Problemów Drogowych Deklaracja Jeżdżę z głową Wojewódzki Turniej BRD

51 Deklaracja Jeżdżę z głową Jak moje miasto jeździ z głową?

52 Deklaracja Jeżdżę z głową Jak moje miasto jeździ z głową?

53 Deklaracja Jeżdżę z głową Jak moje miasto jeździ z głową?

54 Deklaracja Jeżdżę z głową Jak moje miasto jeździ z głową?

55 Jak moje miasto jeździ z głową? Ekspert ruchu drogowego Mapy Problemów Drogowych Wojewódzki Turniej BRD Deklaracja Jeżdżę z głową

56 Dni Czerwieńska i Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 8.00 - Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Jak moje miasto jeździ z głową?

57 Dni Czerwieńska i Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Jak moje miasto jeździ z głową?

58 Dni Czerwieńska i Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Jak moje miasto jeździ z głową?

59 Dni Czerwieńska i Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Jak moje miasto jeździ z głową?

60 Dni Czerwieńska i Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Jak moje miasto jeździ z głową?

61 Dni Czerwieńska i Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Jak moje miasto jeździ z głową?

62 Dni Czerwieńska i Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Jak moje miasto jeździ z głową?

63 Dni Czerwieńska i Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Jak moje miasto jeździ z głową?

64 Dni Czerwieńska i Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Jak moje miasto jeździ z głową?

65 Dni Czerwieńska i Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Jak moje miasto jeździ z głową?

66 Dni Czerwieńska i Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Jak moje miasto jeździ z głową?

67 Dni Czerwieńska i Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Jak moje miasto jeździ z głową?

68 Jak moje miasto jeździ z głową?


Pobierz ppt "Jak moje miasto jeździ z głową? Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google