Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Słownik Języka Haseł Przedmiotowych Nauk o Bezpieczeństwie i Obronności (SJHPNoBiO) St. kustosz Aneta Pajka – Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Słownik Języka Haseł Przedmiotowych Nauk o Bezpieczeństwie i Obronności (SJHPNoBiO) St. kustosz Aneta Pajka – Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka."— Zapis prezentacji:

1 Słownik Języka Haseł Przedmiotowych Nauk o Bezpieczeństwie i Obronności (SJHPNoBiO) St. kustosz Aneta Pajka – Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Kustosz Grzegorz Kolek – Biblioteka Główna Akademii Obrony Narodowej

2 Portal Resortowej Sieci Bibliotecznej Sił Zbrojnych RP (www. rsb. wp
Portal Resortowej Sieci Bibliotecznej Sił Zbrojnych RP (www.rsb.wp.mil.pl) Na wzór krajowej sieci bibliotecznej utworzono portal dla bibliotek wojskowych w celu : wymiany doświadczeń bibliotek służb mundurowych, pomocy instrukcyjno-metodycznej, dostępu do bazy dokumentów normatywnych z zakresu bibliotekoznawstwa i działalności kulturalno-oświatowej, promowanie działalności środowiska bibliotekarskiego w Wojsku Polskim, dostęp do bazy bibliograficznej, dostępu do bazy adresowej.

3 Współtworzenie i uaktualnianie słownika języka haseł przedmiotowych nauk o bezpieczeństwie

4 Zmiany w nazewnictwie nowe dyscypliny naukowe
Uchwała Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów z dn. 28 stycznia 2011 r. (M.P.) Nr 14, poz. 149 W dziedzinie nauki 6. Nauki humanistyczne dodaje się dyscypliny naukowe: 9a) nauki o bezpieczeństwie 9b) nauki o obronności Skreśla się dziedzinę naukową 17. Nauki wojskowe

5 Ewolucja nauk wojskowych w nauki o obronności
Nauki wojskowe – system wiedzy o właściwościach i prawach wojny, o przygotowaniu sił zbrojnych i kraju do ewentualnej wojny oraz sposobach jej prowadzenia. Przedmiotem badań jest walka zbrojna prowadzona w czasie wojny. Nauka o obronności – studia nad rolą sił zbrojnych w skomplikowanym środowisku bezpieczeństwa dzisiaj i jutro. Przedmiotem badań są zadania sił zbrojnych oraz sposoby w jaki wpływają one (pozytywnie i negatywnie) na bezpieczeństwo międzynarodowe.

6 Logowanie do systemu GUI i WEB dla opracowujących SJHPNobiO

7 Opracowanie SJHPNobiO– widok główny

8 Tworzenie i edycja rekordu SJHPNobiO

9 OPAC WWW SJHPNobiO

10 Słownik Języka Haseł Przedmiotowych Nauk o Bezpieczeństwie i Obronności (wcześniejsze wydania)

11 OKŁADKA V EDYCJI SJHPNobiO

12 Dziękujemy za uwagę! Kontakt: apajka@cbw.pl, tel.: (22) 6 817-178
Kontakt: tel.: (22)


Pobierz ppt "Słownik Języka Haseł Przedmiotowych Nauk o Bezpieczeństwie i Obronności (SJHPNoBiO) St. kustosz Aneta Pajka – Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google