Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GDZIE SZUKAĆ POMOCY W POWIECIE STRZELCE OPOLSKIE ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GDZIE SZUKAĆ POMOCY W POWIECIE STRZELCE OPOLSKIE ?"— Zapis prezentacji:

1 GDZIE SZUKAĆ POMOCY W POWIECIE STRZELCE OPOLSKIE ?

2 PEDAGODZY SZKOLNI - Szkoła Podstawowa Zawadzkie-Barbara Michael Konarska - Gimnazjum Zawadzkie- Sylwia Pruska - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Zawadzkie- Ewa Przybyła, Magdalena Mlynek - Zespół Szkolno-Gimnazjalny Żędowice- Beata Śmich - Zespół Szkolno-Gimnazjalny Kielcza-Barbara Brolik

3 Punkt Konsultacyjny ul. Dębowa 13, Zawadzkie 77 462-20-95

4 doraźna fachowa pomoc związaną m. in
doraźna fachowa pomoc związaną m.in. z problemem nadużywania alkoholu (własnym lub członka rodziny) oraz przemocy w rodzinie (jako ofiara); Dwa razy w miesiącu w Punkcie dyżuruje psycholog, który udziela bezpłatnie porad i wsparcia. Porad udziela Krystyna Kowalska - psycholog kliniczny

5 ul. Strzelecka 67, Jemielnica
Punkt Konsultacyjny ul. Strzelecka 67, Jemielnica 77 

6 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Strzelce opolskie Ul
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Strzelce opolskie Ul. Chrobrego 5 Tel. 77/

7 Oferta - profilaktyka zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży - terapia indywidualna dla uczniów - terapia rodzinna

8 Punkt Konsultacyjny ul. Habryki 11, Strzelce Opolskie 77 461-44-93
- Poradnictwo psychologiczne z zakresu narkomanii i problematyki alkoholowej - poradnictwo prawne - przyjmowani pacjenci od 13 r.ż.

9 od poniedziałku do piątku
Strzelecki Klub Abstynenta ul. Krakowska 18 od poniedziałku do piątku w godz – 19.00 tel

10 - wsparcie i pomoc po zakończeniu leczenia odwykowego,
- pomoc osobom współuzależnionym - grupa wsparcia dla narkomanów

11 Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Zawadzkiem, Jemielnicy, Kolonowskiem, Strzelcach Opolskich

12 Centrum Terapii i Profilaktyki ul
Centrum Terapii i Profilaktyki ul. Jordanowska 1a Strzelce Opolskie 77  ,

13 Oferta: PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA czyli regularne spotkania z terapeutą które pozwalają urealnić problem, określić cele do zmiany w sobie oraz zrozumieć przyczyny powstałych objawów, co w konsekwencji sprzyja ustąpieniu uciążliwych objawów i dokonaniu zmian w życiu.

14 PSYCHOTERAPIA GRUPOWA czyli pracę w grupie 6-12 osobowej prowadzonej przez jednego lub dwóch psychoterapeutów raz lub dwa razy w tygodniu; w zależności od rodzaju grupy, grupa ma charakter otwarty bądź zamknięty;

15 PSYCHOTERAPIA WSPIERAJĄCA- regularny kontakt z psychologiem i psychoterapeutą mający na celu pomoc w przywróceniu równowagi psychicznej w trudnych sytuacjach życiowych, okresach kryzysów rozwojowych oraz pomoc w problemach adaptacyjnych; Przyjmowani pacjenci od 16 r.ż.

16 Stowarzyszenie MONAR Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Izbicku, Leśna 2  

17 Program leczenia stosowany w placówce został stworzony zgodnie z założeniami społeczności terapeutycznej. Praca w ośrodku oparta jest na założeniach tej metody, gdzie duże znaczenie przykłada się do budowania wspólnoty opartej na określonych prawach i zasadach wypracowanych wspólnie przez członków grupy terapeutycznej oraz kadry. Program obejmuje: terapię grupową, terapię indywidualną, zajęcia warsztatowe i treningowe, obozy terapeutyczne.

18 -Leczenie uzaleznień uwzględnia trzy podejścia:
- biomedyczne oparte na farmakologii- hamowanie tzw. przymusu picia czy brania - psychoterapeutyczne- wykorzystujące różne nurty psychoterapii (najczęściej nurt poznawczo-behawioralny) zmiany przekonań, przyzwyczajeń, zachowań, postaw, relacji z innymi ludźmi, a także sposobów przeżywania, odczuwania, reagowania, myślenia itp. – umożliwiając tym samym funkcjonowanie bez substancji psychoaktywnych i szkodliwych zachowań Kompleksowe- oddziaływaniapsychoterapeutyczne + wsparcie farmakologiczne)

19 W Polsce powszechnie stosowany jest model terapii przez reprogramming, gdzie głównym elementem terapii jest wyuczenie nowych, zdrowych modeli zachowań oraz zbioru zasad, które mają ułatwić uzależnionym trwanie w abstynencji oraz walkę z nawrotami choroby (przy tym podejściu twierdzi się, że uzależnienie jest nieuleczalne). Powszechnym trybem jest reedukacja przez pracę połączona z terapią grupową gdzie głównym narzędziem pracy z pacjentem jest informacja zwrotna.

20 800 120 226 – Policyjny Telefon Zaufania
TELFONY ZAUFANIA – Policyjny Telefon Zaufania


Pobierz ppt "GDZIE SZUKAĆ POMOCY W POWIECIE STRZELCE OPOLSKIE ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google