Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czesio postanowił ugotować ryż. Na opakowaniu przeczytał, że czas gotowania wynosi dokładnie 16 minut. Czesio ma dwie klepsydry - małą i dużą. W małej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czesio postanowił ugotować ryż. Na opakowaniu przeczytał, że czas gotowania wynosi dokładnie 16 minut. Czesio ma dwie klepsydry - małą i dużą. W małej."— Zapis prezentacji:

1

2 Czesio postanowił ugotować ryż. Na opakowaniu przeczytał, że czas gotowania wynosi dokładnie 16 minut. Czesio ma dwie klepsydry - małą i dużą. W małej piasek przesypuje się przez 5 minut, a w dużej przez 7 minut. Pomóż Czesiowi odmierzyć zadany czas 16 minut za pomocą dwóch klepsydr wiedząc, że każdą z nich można odwrócić w dowolnej chwili, a czas potrzebny do odwracania klepsydr zaniedbujemy. Zagadka 2

3 Najpierw Czesio postawi dwie klepsydry mała i dużą Duża- 7 minut Mała-5 minut

4 Kiedy w małej klepsydrze zleci wszystki piasek to w dużej pozostaną jeszcze 2 minuty, wtedy Czesio zacznie grzać ryż. Zostaną tylko 14 minuty można to wyliczyć z działania: 16-2=14 Czesio będzie musiał jeszcze dwa razy odmierzać czas duża klepsydrą : Obliczaliśmy to w następujący sposób: 16-(2+7+7)=0 *Po upływie 16 minut Czesio powinien wyłączyć ryż..!

5 Prezentacje opracowała: klasa Ia Zespołu Szkół w Trzebielu Pod Opieką : Pani mgr Barbary Kowalskiej Pani mgr inż. Danuty Paś


Pobierz ppt "Czesio postanowił ugotować ryż. Na opakowaniu przeczytał, że czas gotowania wynosi dokładnie 16 minut. Czesio ma dwie klepsydry - małą i dużą. W małej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google