Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt RECOMMEND Rozwój ekoinnowacji w oparciu o zarządzanie środowiskowe w regionach Program INTTERREG IVC Priorytet 1: Innowacje i gospodarka oparta.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt RECOMMEND Rozwój ekoinnowacji w oparciu o zarządzanie środowiskowe w regionach Program INTTERREG IVC Priorytet 1: Innowacje i gospodarka oparta."— Zapis prezentacji:

1 Projekt RECOMMEND Rozwój ekoinnowacji w oparciu o zarządzanie środowiskowe w regionach Program INTTERREG IVC Priorytet 1: Innowacje i gospodarka oparta na wiedzy Podtemat: Przedsiębiorczość i MŚP

2 Zadaniem projektu jest przekonanie i zmotywowanie lokalnych przedsiębiorców i władze publiczne do podjęcia działań na rzecz wdrażania systemów zarządzania środowiskowego jako instrumentu dla rozwoju innowacji i efektywności ekologicznej.

3 W ramach projektu partnerzy wymienią wiedzę oraz spróbują zaadaptować w swoich środowiskach regionalnych użyteczne metody/ instrumenty takie, jak np. platforma skupiająca specjalistów zarządzania środowiskowego, schematy eko-voucherów i inne.

4 5 etapów wdrażania 1. ANALIZA uwarunkowań w zakresie regionalnego ekozarządzania i ekoinnowacji - wymiana dobrych praktyk na poziomie polityk regionalnych 2. IDENTYFIKACJA użytecznych instrumentów w celu promowania i wdrażania systemów ekozarządzania w regionie - wymiana dobrych praktyk opartych na metodologii wdrażania w regionie 3. OPRACOWANIE nowego podejścia i metodologii dla promowania systemów ekozarządzania jako instrumentu dla rozwoju ekoinnowacji w regionie 4. WDROŻENIE regionalnych projektów pilotażowych / wizyty studyjne 5. PRZYGOTOWANIE Regionalnego planu wdrażania (RIP)

5 Partnerzy ATWydział Ekonomii Środowiskowej i Energii Regionalnego Rządu Dolnej Austrii PARTNER WIODĄCY PLWojewództwo Kujawsko - Pomorskie CZEkoport o.s. SILokalna Agencja Energii Spodnje Podravje EERegionalna Agencja Energii Tartu ITProwincja Ascoli Piceno UKCentrum Rozwoju Ekonomicznego i Środowiskowego w Zjednoczonym Królestwie (UK CEED) UKOpportunity Peterborough BGZwiązek Bułgarskich Władz Lokalnych Regionu Morza Czarnego

6 Projekt trwa od 1 stycznia 2012 do 31 grudnia 2014 i jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego kwotą 1 089 996,68 euro. Całkowity budżet projektu wynosi 1 352 264,80 euro..

7 Kontakt www.recommendproject.eu


Pobierz ppt "Projekt RECOMMEND Rozwój ekoinnowacji w oparciu o zarządzanie środowiskowe w regionach Program INTTERREG IVC Priorytet 1: Innowacje i gospodarka oparta."

Podobne prezentacje


Reklamy Google