Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GENEZA PROJEKTU wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w szkole wiejskiej, gdzie koszt utrzymania 1 ucznia jest bardzo wysoki, duża odległość od centrów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GENEZA PROJEKTU wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w szkole wiejskiej, gdzie koszt utrzymania 1 ucznia jest bardzo wysoki, duża odległość od centrów."— Zapis prezentacji:

1

2 GENEZA PROJEKTU wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w szkole wiejskiej, gdzie koszt utrzymania 1 ucznia jest bardzo wysoki, duża odległość od centrów kultury, słabszy rozwój społeczny dzieci wiejskich, osamotnienie nauczycieli przedmiotów Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

3 CELE PROJEKTU Wyrównanie szans edukacyjnych dla 123 uczniów. Zmniejszenie różnic wiedzy i umiejętności, jakie posiadają uczniowie. Zwiększenie atrakcyjności zajęć. Podniesienie jakości pracy szkoły. Podniesienie poziomu umiejętności kluczowych. Wzrost motywacji do samorozwoju Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

4 BENEFICJENCI Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Lipinkach Łużyckich klasy I-VI. Ogółem w projekcie udział wzięło 123uczniów, w tym 67 chłopców i 56 dziewcząt Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

5 ZADANIA, WG KTÓRYCH PRACOWALIŚMY 1. Skok w przyrodę 2. Liczę, więc jestem 3. Zielonym atramentem pisane 4. W angielskim ogrodzie 5. W niemieckim ogrodzie 6. Chcę, to zrobię 7. Spotkania ze sztuką 8. Spotkanie z nauką Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

6 WARTOŚĆ FINANSOWA PROJEKTU: ,35 zł Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

7 W TRAKCIE REALIZACJI PAMIĘTALIŚMY, ŻE: edukacja powinna odnosić się do realnego życia, edukacja musi być związana ze środowiskiem lokalnym, uczniowie muszą być aktywni w procesie nauczania, nauczyciel to tylko (albo aż) architekt, budowanie należy do ucznia Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

8 REZULTATY TWARDE 764 godziny zajęć, w tym: PRZYRODA - zajęć wyrównawczych 90 - zajęć rozwijających 46 MATEMATYKA - zajęć wyrównawczych zajęć rozwijających 55 JĘZYK POLSKI - zajęć wyrównawczych 89 - zajęć rozwijających Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

9 REZULTATY TWARDE c.d. J. ANGIELSKI - zajęć rozwijających 64 - zajęć praktycznych 20 J.NIEMIECKI - zajęć rozwijających 90 - zajęć praktycznych 20 ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

10 REZULTATY TWARDE c.d. Wyjazdy edukacyjne kilkudniowe o Na wyspę Wolin – 3 dni dla 51 uczniów o Do Krakowa - 3 dni dla 36 uczniów o Do Wrocławia – 2 dni dla 36 uczniów Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

11 REZULTATY TWARDE c.d. Wyjazdy edukacyjne jednodniowe o Do Zielonej Góry – redakcja Gazety Lubuskiej o Do Żar – redakcja Gazety Regionalnej o Do Łęknicy, Żagania i Rezerwatu Wrzosiec – zajęcia z przyrody w terenie o Wyjazdy do teatru i muzeum – 2xdo Wrocławia 3x do Zielonej Góry Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

12 REZULTATY TWARDE c.d. DZIEŃ NAUKI (całodniowy piknik naukowy) interaktywny pokaz doświadczeń laboratoria i warsztaty z fizyki i chemii Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

13 REZULTATY MIĘKKIE wzrost wiedzy i umiejętności z przyrody, matematyki i języka polskiego, wzrost umiejętności w zakresie praktycznego posługiwania się językiem obcym, podniesienie umiejętności interpersonalnych i motywacji do nauki, podniesienie zakresu doświadczeń w obcowaniu ze sztuką, Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

14 WARTOŚĆ DODANA wzbogacenie bazy szkoły, rozwój społeczny uczniów, promocja uczenia się przez całe życie, wzrost wiedzy o Europejskim Funduszu Społecznym, Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

15 WYNIK SPRAWDZIANU (po 10 miesiącach trwania projektu) 24,58 pkt. kraj -24, 03 okręg – 23,36 woj. lubuskie - 23,98 powiat żarski – 24, Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

16 Wyniki ewaluacji 1) Czy podobało Ci się na zajęciach: 49 ucz. – tak1 ucz.- nie mam zdania 2) Czy jakość posiłków Ci odpowiadała: 47 ucz. – tak3 ucz. – nie Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

17 Wyniki ewaluacji 3) Ocena w skali od 1 do 6: Wyjazdy do teatru – 5,4 Wielodniowe wycieczki - 5,9 Wyjazdy z przyrody - 5,1 Tematyka zajęć – 5,2 Organizacja zajęć - 5,6 Metody pracy - 5,1 Pomoce dydaktyczne wykorzystywane na zajęciach – 5, Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

18 REFLEKSJE UCZNIÓW Zajęcia bardzo mi się podobały, czy mogłyby dalej trwać? Najfajniej było na wycieczkach, dużo zwiedziliśmy, spaliśmy w ekstra hotelach. Na projekcie było super!!! Miło, wesoło i … smacznie. Chciałbym jeszcze więcej godzin Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

19 REFLEKSJE UCZNIÓW Podobało mi się na wycieczkach, książki, które dostaliśmy są kolorowe i ciekawe. Nauczyłem się wiele nowych rzeczy. Jest tu miła atmosfera i uczymy się przez zabawę. Zauważyłem, że mam coraz wyższe oceny z jęz. polskiego. Wykonaliśmy wiele ciekawych plakatów, lubię tak pracować. Uwielbiam te zajęcia Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."

20 Dziękuję WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do sprawnej realizacji projektu. Iza Kuligowska koordynator projektu Konferencja podsumowująca projekt "Przyszłość jest nasza..."


Pobierz ppt "GENEZA PROJEKTU wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w szkole wiejskiej, gdzie koszt utrzymania 1 ucznia jest bardzo wysoki, duża odległość od centrów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google