Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bez tajemnic” Wojciech Korthals klasa „0” Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Żelistrzewie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bez tajemnic” Wojciech Korthals klasa „0” Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Żelistrzewie."— Zapis prezentacji:

1 „Cyfryzacj@ Bez tajemnic” Wojciech Korthals klasa „0” Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Żelistrzewie

2 Możliwości i bezpieczne korzystanie z komputera i Internetu

3 Korzyści prawidłowo dostosowanego komputera dla potrzeb dziecka Komputer ułatwia naukę. Wiele programów „uczy – bawiąc”. Umożliwia dzieciom kształcenie konkretnych umiejętności np. czytanie, liczenie bądź wspomagając rozwój myślenia.

4 Komputer umożliwia dostęp do olbrzymich zasobów informacji. Dzięki temu mogą być wykorzystane intuicyjne zdolności dzieci do chłonięcia olbrzymich ilości informacji (korzystanie z encyklopedii multimedialnych, Internetu).

5 Komputer rozwija zainteresowania i samodzielność, dostarcza rozrywki i relaksuje. Rozumienie, jak pracuje komputer, umiejętność pracy z różnymi programami to również talent, którym może zabłysnąć.

6 Komputer stanowi nieocenioną pomoc dla dzieci niepełnosprawnych fizycznie, czy nie nadążających w rozwoju intelektualnym za rówieśnikami. Istnieją programy wspomagające rozwój mowy i uatrakcyjniające żmudne ćwiczenia logopedyczne, czy zawierające ćwiczenia dla dyslektyków. „RZ” czy „Ż” „U” czy „Ó”

7 Internet!!! Korzyści i Zagrożenia

8 Korzyści korzystania z Internetu: dostęp do informacji możliwość poszerzania swoich zainteresowań możliwość rozrywki możliwość komunikowania się ze znajomymi

9 Dostęp do informacji Możliwość korzystania z encyklopedii, książek internetowych, słowników. Możemy dowiedzieć się jaka jest pogoda, o której odjeżdża autobus do szkoły.

10 Możliwość poszerzania swoich zainteresowań Za pomocą sieci możemy uczyć się języków obcych, korzystać z multimedialnych prezentacji a różnorodne strony internetowe pomagają nam zdobywać wiedzę.

11 Rozrywka Istnieje dużo portali rozrywkowych, na których możemy oglądać zdjęcia, brać udział w konkursach, a także zagrać w gry on-line. Na stronach takich jak YouTube można oglądać bajki i krótkie teledyski.

12 Komunikacja Możemy kontaktować się z bliskimi znajomymi, jak i zawierania nowych znajomości. Umożliwiają nam to: - komunikatory internetowe: Gadu-Gadu, Skype, Tlen - Poczta e-mail - Czaty

13 Bezpieczeństwo w Internecie Niestety, Internet to nie tylko praktycznie nieograniczone źródło informacji, idealny sposób komunikowania się oraz pracy. Jednym z wielu zagrożeń jakie niesie ze sobą są Wirusy.

14 Wirusy komputerowe umieszczane są na wielu stronach www, a także w e-mailach i plikach pobieranych z Sieci. Najlepszą ochroną przed nimi jest firewall - zapora sieciowa, blokująca dostęp do komputera.

15 Zasady bezpiecznego korzystania z internetu: Nie udostępniaj swoich prywatnych danych nieznanym osobom Nigdy nie podawaj komuś swojego hasła Używaj programów antywirusowych i antyspamowych. Nie wierz wszystkiemu co czytasz w sieci Nigdy nie umawiaj się na spotkanie z nieznajomą osobą Nie odpowiadaj na zaczepki w sieci

16 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Bez tajemnic” Wojciech Korthals klasa „0” Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Żelistrzewie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google