Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Punkt 4 kodeksu 2.0 NIE PODAJEMY SWOICH DANYCH I NIE ZAWIERAMY ZNAJOMOŚCI Z NIEZNANYMI OSOBAMI W INTERNECIE. STOSUJEMY ZASADY OGRANICZONEGO ZAUFANIA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Punkt 4 kodeksu 2.0 NIE PODAJEMY SWOICH DANYCH I NIE ZAWIERAMY ZNAJOMOŚCI Z NIEZNANYMI OSOBAMI W INTERNECIE. STOSUJEMY ZASADY OGRANICZONEGO ZAUFANIA."— Zapis prezentacji:

1 Punkt 4 kodeksu 2.0 NIE PODAJEMY SWOICH DANYCH I NIE ZAWIERAMY ZNAJOMOŚCI Z NIEZNANYMI OSOBAMI W INTERNECIE. STOSUJEMY ZASADY OGRANICZONEGO ZAUFANIA

2 Czego nie robić na portalach społecznościowych?

3 1.Nie udostępniaj swoich danych nieznanym osobom Takie dane jak twoje imię, nazwisko, adres, numer telefonu powinny być przez ciebie pilnie strzeżone. Nie należy ich podawać osobom poznanym przypadkowo w Internecie. Zagrożenie: Gdy podasz swoje dane obcym osobom mogą cię później z łatwością odnaleźć w realnym świecie.

4 2. Nigdy nie podawaj komuś swojego hasła Ktoś kto zna twoje hasło może przeglądać twoją pocztę, konto na Naszej Klasie czy Facebooku. Może wysyłać głupie wiadomości do wszystkich twoich znajomych podszywając się pod Ciebie.

5 3. Nigdy nie umawiaj się na spotkanie z nieznajomą osobą 3. Nigdy nie umawiaj się na spotkanie z nieznajomą osobą Bądź czujny! Nie ufaj osobom poznanym w sieci. Nie wierz we wszystko co o sobie mówią. Ktoś po drugiej stronie może podawać się za kogoś innego i możesz zostać oszukany. Dlatego jeżeli obca osoba proponuje ci spotkanie lepiej zachować ostrożność i poprosić rodziców o radę. Bądź czujny! Nie ufaj osobom poznanym w sieci. Nie wierz we wszystko co o sobie mówią. Ktoś po drugiej stronie może podawać się za kogoś innego i możesz zostać oszukany. Dlatego jeżeli obca osoba proponuje ci spotkanie lepiej zachować ostrożność i poprosić rodziców o radę.

6 4. Nie odpowiadaj na zaczepki w sieci 4. Nie odpowiadaj na zaczepki w sieci Jeśli ktoś wysyła ci obraźliwe maile albo zaczepia na czacie - nie odpowiadaj. Takie złośliwe osoby tylko na to czekają. Lepiej zignorować ich wiadomości - w końcu znudzi im się. Jeśli ktoś wysyła ci obraźliwe maile albo zaczepia na czacie - nie odpowiadaj. Takie złośliwe osoby tylko na to czekają. Lepiej zignorować ich wiadomości - w końcu znudzi im się.

7 Komiks : Pomyśl, co by było dalej gdyby Ania spotkała się z osobą siedzącą po przeciwnej stronie… Pomyśl, co by było dalej gdyby Ania spotkała się z osobą siedzącą po przeciwnej stronie… Jaką krzywdę mogłaby jej wyrządzić? Jaką krzywdę mogłaby jej wyrządzić? Komiks

8 I inne uwagi. 1. Używaj programów antywirusowych. Surfując w Internecie możesz nieświadomie zarazić komputer wirusami dlatego używaj oprogramowania antywirusowego. 2. Nie wierz wszystkiemu co czytasz w sieci. W sieci jest wiele stron udających normalne serwisy. Jednak, często są one zrobione po to, żeby wyłudzić twój adres e-mail i zalać potem skrzynkę tonami spamu. Bądź ostrożny rejestrując się w niesprawdzonych serwisach. 3. Nigdy nie używaj kamer podczas rozmowy z nieznaną osobą. Jeśli nie masz pewności, z kim rozmawiasz na czacie czy na Skype, nie zgadzaj się na połączenie wideo zwłaszcza jeśli ta osoba sama go nie udostępnia.

9 Klasa 5b


Pobierz ppt "Punkt 4 kodeksu 2.0 NIE PODAJEMY SWOICH DANYCH I NIE ZAWIERAMY ZNAJOMOŚCI Z NIEZNANYMI OSOBAMI W INTERNECIE. STOSUJEMY ZASADY OGRANICZONEGO ZAUFANIA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google