Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zabezpiecz swoje urządzenie!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zabezpiecz swoje urządzenie!"— Zapis prezentacji:

1 Zabezpiecz swoje urządzenie!
Aby było bezpieczne…

2 Uważaj na wirusy! Są różne programy antywirusowe, które możesz mieć na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym, dzięki którym Twoje urządzenie będzie bezpieczne.

3 Nie pobieraj pirackich programów!
Pobierając pirackie programy, narażasz swój komputer na różne niebezpieczeństwa.

4 Maile mogą też być niebezpieczne!
 Nie otwierajmy maili od nieznanych adresatów i nie używajmy linków rozsyłanych w niechcianej poczcie (tzw. spamie) oraz przez komunikatory. Mogą prowadzić do niebezpiecznych stron lub programów. Użycie oprogramowania antyspamowego znacznie ogranicza ilość niechcianej poczty.

5 Uważaj też na komunikatory internetowe!
Komunikatory internetowe (np. Skype, Gadu-Gadu) są bezpieczne pod warunkiem, że rozmawiamy tylko ze znanymi nam osobami i nie korzystamy z linków oraz plików przesyłanych przez niewiadomych nadawców.

6 Uważaj na złośliwe programy!
Surfując po Internecie zachowujmy daleko posuniętą czujność i ostrożność. Na niektórych stronach, zwłaszcza hakerskich, bardzo często znajdują się złośliwe programy, które możemy nieświadomie zainstalować na komputerze. Mogą one sparaliżować jego pracę bądź wyciągając z niego poufne dane.

7 STOP ! Niebezpiecznym stronom!
W przeglądarkach internetowych można ustawić opcję filtru rodzinnego lub zainstalować na komputerze oprogramowanie, które uniemożliwi młodszym członkom rodziny korzystanie z niepożądanych stron.

8 Zablokuj próby włamania się do twojego komputera!
Warto też zaopatrzyć się w tzw. firewall (dosł. ścianę ogniową), która zablokuje próby włamania się z sieci do naszego komputera. Z Internetu możemy pobrać darmowe oprogramowanie tego typu.

9 Odtwarzanie usuniętych plików!
Nawet usunięte pliki można odzyskać po pewnym czasie. Dzieje się tak, gdyż poszczególne fragmenty pliku w dalszym ciągu znajdują się na dysku. Istnieją programy, które umożliwiają odtwarzanie takich usuniętych plików. 


Pobierz ppt "Zabezpiecz swoje urządzenie!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google