Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aby było bezpieczne…. Są różne programy antywirusowe, które możesz mieć na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym, dzięki którym Twoje urządzenie będzie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aby było bezpieczne…. Są różne programy antywirusowe, które możesz mieć na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym, dzięki którym Twoje urządzenie będzie."— Zapis prezentacji:

1 Aby było bezpieczne…

2 Są różne programy antywirusowe, które możesz mieć na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym, dzięki którym Twoje urządzenie będzie bezpieczne.

3 Pobierając pirackie programy, narażasz swój komputer na różne niebezpieczeństwa.

4 Nie otwierajmy maili od nieznanych adresatów i nie używajmy linków rozsyłanych w niechcianej poczcie (tzw. spamie) oraz przez komunikatory. Mogą prowadzić do niebezpiecznych stron lub programów. Użycie oprogramowania antyspamowego znacznie ogranicza ilość niechcianej poczty.

5 Komunikatory internetowe (np. Skype, Gadu- Gadu) są bezpieczne pod warunkiem, że rozmawiamy tylko ze znanymi nam osobami i nie korzystamy z linków oraz plików przesyłanych przez niewiadomych nadawców.

6 Surfując po Internecie zachowujmy daleko posuniętą czujność i ostrożność. Na niektórych stronach, zwłaszcza hakerskich, bardzo często znajdują się złośliwe programy, które możemy nieświadomie zainstalować na komputerze. Mogą one sparaliżować jego pracę bądź wyciągając z niego poufne dane.

7 W przeglądarkach internetowych można ustawić opcję filtru rodzinnego lub zainstalować na komputerze oprogramowanie, które uniemożliwi młodszym członkom rodziny korzystanie z niepożądanych stron.

8 Warto też zaopatrzyć się w tzw. firewall (dosł. ścianę ogniową), która zablokuje próby włamania się z sieci do naszego komputera. Z Internetu możemy pobrać darmowe oprogramowanie tego typu.

9 Nawet usunięte pliki można odzyskać po pewnym czasie. Dzieje się tak, gdyż poszczególne fragmenty pliku w dalszym ciągu znajdują się na dysku. Istnieją programy, które umożliwiają odtwarzanie takich usuniętych plików.


Pobierz ppt "Aby było bezpieczne…. Są różne programy antywirusowe, które możesz mieć na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym, dzięki którym Twoje urządzenie będzie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google