Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczni w sieci Zuzanna Cieślak i Weronika Andrzejewska Z klasy V a

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczni w sieci Zuzanna Cieślak i Weronika Andrzejewska Z klasy V a"— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczni w sieci Zuzanna Cieślak i Weronika Andrzejewska Z klasy V a
Prezentację wykonały: Zuzanna Cieślak i Weronika Andrzejewska Z klasy V a

2

3 Drużyna sieciaków

4 Kim są Sieciaki? Sieciaki to drużyna zgranych przyjaciół którzy czuwają nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą w Internecie. Zasady bezpieczeństwa w sieci według Sieciaków:

5

6 Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu
1. Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem, internetową ksywką. 2. Nigdy nie podawaj osobom poznanym w Internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu informacji. Nie możesz mieć pewności, z kim naprawdę rozmawiasz! 3. Nigdy wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć. Nie wiesz, do kogo naprawdę trafią. 4. Jeżeli wiadomość, którą otrzymałeś jest wulgarna lub niepokojąca nie odpowiadaj na nią. Pokaż ją swoim rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. 5. Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w Internecie. Ktoś kto podaje się za twojego rówieśnika w rzeczywistości może być dużo starszy i mieć wobec ciebie złe zamiary.

7

8 Jakie zagrożenia czyhają na użytkowników w sieci internetowej?
Zagrożenia wynikające z dostępu do Internetu. Myślę iż wszyscy doskonale zadają sobie sprawę, że komputer podłączony do Internetu może być wykorzystywany jako zaawansowana multimedialna pomoc dydaktyczna. Bez wątpienia jest to doskonałe źródło informacji. Jest to ogromna baza danych zawierająca teksty, grafikę, dźwięk; niezliczona ilość stron edukacyjnych, encyklopedii, programów naukowych gwarantuje jasne i dokładne informacje. Niestety, Internet to nie same korzyści. Należy sobie uzmysłowić ciemną stronę tej sieci- pokusy i zagrożenia czyhające na jej użytkowników, przede wszystkim nieletnich. Problem ten dotyczy bowiem głównie młodzieży- grupy o podwyższonym ryzyku. Większość osób nawiązuje połączenie z Internetem, wypełnia mnóstwo formularzy, nawiązuje kontakty z nieznanymi wcześniej ludźmi, wymienia z nimi korespondencję. Ale wiele stron informacje o nas i są one wykorzystywane do różnych celów.

9

10 Słówko o hakerach Haker – osoba o bardzo dużych, praktycznych umiejętnościach informatycznych lub elektronicznych która identyfikuje się ze społecznością hakerskom. Hakerzy odznaczają się bardzo dobrą orientacją w Internecie, znajomością wielu języków programowania, a także świetną znajomością systemów operacyjnych, w tym zwłaszcza z rodziny Unix.

11 Adresy stron z których skorzystałyśmy podczas wykonania tej prezentacji
BLOOG.PL Wikipedia Ściąga.pl Sieciaki.pl Google wyszukiwarka Google grafika

12 Dziękujemy za uwagę!!!


Pobierz ppt "Bezpieczni w sieci Zuzanna Cieślak i Weronika Andrzejewska Z klasy V a"

Podobne prezentacje


Reklamy Google