Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

7 punktów Kodeksu 2.0. 1. Ucz i ucz się z TIK Jak prowadzić lekcję w sieci online? Jak prowadzić lekcję w sieci online? Jak korzystać z internetu, gdy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "7 punktów Kodeksu 2.0. 1. Ucz i ucz się z TIK Jak prowadzić lekcję w sieci online? Jak prowadzić lekcję w sieci online? Jak korzystać z internetu, gdy."— Zapis prezentacji:

1 7 punktów Kodeksu 2.0

2 1. Ucz i ucz się z TIK Jak prowadzić lekcję w sieci online? Jak prowadzić lekcję w sieci online? Jak korzystać z internetu, gdy lekcja nie odbywa się w pracowni? Jak korzystać z internetu, gdy lekcja nie odbywa się w pracowni? Jakie narzędzia komputerowe mogą się przydać na różnych przedmiotach i do różnych zadań? Jakie narzędzia komputerowe mogą się przydać na różnych przedmiotach i do różnych zadań? Jak odrabiać prace domowe w erze TIK? Jak odrabiać prace domowe w erze TIK? Jak nauczyć się dyskutować i precyzyjnie prezentować swoje poglądy w sieci? Jak nauczyć się dyskutować i precyzyjnie prezentować swoje poglądy w sieci? Jaki użytek z internetu, komputera, komórek można dopuścić na sprawdzianach i egzaminach? Jaki użytek z internetu, komputera, komórek można dopuścić na sprawdzianach i egzaminach?

3 2. Z informacji korzystam samodzielnie i krytycznie. Jak rozpoznawać wiarygodne strony i źródła? Jak rozpoznawać wiarygodne strony i źródła? Jak odróżnić informację od komentarzy czy opinii? Jak odróżnić informację od komentarzy czy opinii? Jak mądrze i skutecznie szukać potrzebnych informacji i materiałów? Jak mądrze i skutecznie szukać potrzebnych informacji i materiałów? Czy i jak reagować na nieprawidłowości, oszustwa, błędy? Czy i jak reagować na nieprawidłowości, oszustwa, błędy? Jak się zachowywać, gdy zauważy się przejawy rasizmu, antysemityzmu, ksenofobii, nietolerancji? Jak się zachowywać, gdy zauważy się przejawy rasizmu, antysemityzmu, ksenofobii, nietolerancji?

4 3. Nie kradnij i nie daj się okraść Jak zgodnie z prawem korzystać z dostępnych w sieci materiałów – tekstów, zdjęć, filmów? Jak zgodnie z prawem korzystać z dostępnych w sieci materiałów – tekstów, zdjęć, filmów? Gdzie i jak szukać legalnych źródeł do wykorzystania? Gdzie i jak szukać legalnych źródeł do wykorzystania? Jak podawać autorów i źródła? Jak podawać autorów i źródła? Jak czytać i respektować informacje o prawach autorskich? Jak czytać i respektować informacje o prawach autorskich? Jak zadbać o własne prawa? Jak zadbać o własne prawa? Jak podpisywać swoje teksty, zdjęcia itp..? Jak podpisywać swoje teksty, zdjęcia itp..? Kiedy warto korzystać z wolnych licencji i na czym one polegają? Kiedy warto korzystać z wolnych licencji i na czym one polegają? Gdzie można znaleźć otwarte zasoby edukacyjne? Gdzie można znaleźć otwarte zasoby edukacyjne?

5 4. Komunikujemy się. Jak używać TIK do komunikacji w szkole i z rodzicami? Jak używać TIK do komunikacji w szkole i z rodzicami? Jak e-maile oraz portale społecznościowe mogą ułatwić między nauczycielami, uczniami i rodzicami? Jak e-maile oraz portale społecznościowe mogą ułatwić między nauczycielami, uczniami i rodzicami? Jakich informacji nie należy rozpowszechniać tą drogą? Jakich informacji nie należy rozpowszechniać tą drogą? Jak stworzyć system monitorowania postępów ucznia by pomagał on się uczyć? Jak stworzyć system monitorowania postępów ucznia by pomagał on się uczyć? Czy używać SMS-ów w kontaktach nauczycieli z uczniami? Czy używać SMS-ów w kontaktach nauczycieli z uczniami? Jaka powinna być strona internetowa szkoły? Jaka powinna być strona internetowa szkoły? Kto za nią odpowiada, kto ją prowadzi, co mogą na niej robić uczniowie? Kto za nią odpowiada, kto ją prowadzi, co mogą na niej robić uczniowie? Gazetka szkolna w internecie – czy i jak nauczyciele powinni ją kontrolować? Gazetka szkolna w internecie – czy i jak nauczyciele powinni ją kontrolować?

6 5. Komputery pod ręką Jak zapewnić dostępność komputerów i sieci w szkole zamiast zamykać je w pracowni komputerowej? Jak zapewnić dostępność komputerów i sieci w szkole zamiast zamykać je w pracowni komputerowej? Jak sprawiedliwie i sensownie dzielić dostęp do TIK między różne przedmioty i wielu uczniów? Jak sprawiedliwie i sensownie dzielić dostęp do TIK między różne przedmioty i wielu uczniów? Jak optymalnie wykorzystywać komputery i dostęp do sieci? Jak optymalnie wykorzystywać komputery i dostęp do sieci? Rozrywka na szkolnych komputerach –kiedy i w jakim zakresie? Rozrywka na szkolnych komputerach –kiedy i w jakim zakresie?

7 6. Bądź bezpieczny w sieci? Na czym polega bezpieczne korzystanie z sieci? Na czym polega bezpieczne korzystanie z sieci? Jakie ślady zostawiasz surfując po internecie? Jakie ślady zostawiasz surfując po internecie? Jak korzystać z portali społecznościowych? Jak korzystać z portali społecznościowych? Komputery w szkole co uczniowie mogą na nich robić, a czego nie? Komputery w szkole co uczniowie mogą na nich robić, a czego nie? Szyfrowanie danych na szkolnych dyskach – jak to robić? Szyfrowanie danych na szkolnych dyskach – jak to robić? Kontakty ze znajomymi jak się nauczyć zasad bezpieczeństwa? Kontakty ze znajomymi jak się nauczyć zasad bezpieczeństwa? Jak się bronić przed internetowymi przestępcami? Jak się bronić przed internetowymi przestępcami?

8 7. Nauczcie tego innych. W jaki sposób uczniowie przy współpracy nauczycieli mogą szkolić innych np. swoich dziadków, rodziców czy sąsiadów, w dziedzinie TIK? W jaki sposób uczniowie przy współpracy nauczycieli mogą szkolić innych np. swoich dziadków, rodziców czy sąsiadów, w dziedzinie TIK? Jak przełamać barierę wstydu, że młodzi uczą starszych? Jak przełamać barierę wstydu, że młodzi uczą starszych? Kto i jak ma nadzorować takie zajęcia? Kto i jak ma nadzorować takie zajęcia?


Pobierz ppt "7 punktów Kodeksu 2.0. 1. Ucz i ucz się z TIK Jak prowadzić lekcję w sieci online? Jak prowadzić lekcję w sieci online? Jak korzystać z internetu, gdy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google