Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpiecznie w sieci. Zasady bezpieczeństwa w Internecie Nie udostępniaj swoich prywatnych danych nieznanym osobom. Takie dane jak twoje imię, nazwisko,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpiecznie w sieci. Zasady bezpieczeństwa w Internecie Nie udostępniaj swoich prywatnych danych nieznanym osobom. Takie dane jak twoje imię, nazwisko,"— Zapis prezentacji:

1 Bezpiecznie w sieci

2 Zasady bezpieczeństwa w Internecie Nie udostępniaj swoich prywatnych danych nieznanym osobom. Takie dane jak twoje imię, nazwisko, numer telefonu powinny być przez ciebie pilnie strzeżone. Nie należy ich podawać osobom poznanym przypadkowo na czacie czy gadu – gadu.

3 Nigdy nie podawaj komuś swojego hasła Chyba, że masz ochotę na to by ktoś grzebał w twojej poczcie, koncie itp.

4 Używaj programów antywirusowych. Warto zabezpieczyć swój komputer. Chyba, że chcesz żeby ktoś wykorzystał go do swoich szemranych celów.

5 Jaką mamy gwarancję, że poznana w Internecie osoba będzie tą samą osobą? Nigdy nie umawiaj się na spotkanie z nieznajomą osobą.

6 Nie używaj Web kamery podczas rozmowy z osobą której nie znasz. Szczególnie wtedy, jeśli ta osoba sama go nie udostępnia.

7 Nie odpowiadaj na zaczepki w sieci. Jeśli ktoś wysyła Ci obraźliwe wiadomości, nie odpowiadaj. W końcu się mu znudzi i poszuka innej ofiary. czytaj regulaminy

8 Bądź ostrożny rejestrując się w niesprawdzonych serwisach. Ostrożnie pobieraj pliki z sieci. Unikaj klikania w nieznane linki i załączniki.

9 Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć. Nie wiesz do kogo trafią. Kiedy coś lub ktoś w Internecie Cię przestraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom lub zaufanej osobie.

10 Szanuj innych użytkowników Internetu. Jeżeli chcesz coś kupić w Internecie, skonsultuj się z rodzicami.

11 Nie spędzaj całego wolnego czasu przy komputerze.

12 Dziękuje za obejrzenie prezentacji Justyna Chalamońska Faustyna Maciejczuk Źródło : książka


Pobierz ppt "Bezpiecznie w sieci. Zasady bezpieczeństwa w Internecie Nie udostępniaj swoich prywatnych danych nieznanym osobom. Takie dane jak twoje imię, nazwisko,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google