Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczeństwo w sieci. Zagrożenia internetowe : Istnieją różne zagrożenia w Internecie. Nigdy nie mamy pewności jakie zagrożenie czeka nas surfując po.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczeństwo w sieci. Zagrożenia internetowe : Istnieją różne zagrożenia w Internecie. Nigdy nie mamy pewności jakie zagrożenie czeka nas surfując po."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczeństwo w sieci

2 Zagrożenia internetowe : Istnieją różne zagrożenia w Internecie. Nigdy nie mamy pewności jakie zagrożenie czeka nas surfując po stronach internetowych. Oto kilka z zagrożeń : - WIRUS KOMPUTEROWY - OPROGRAMOWANIE SZPIEGUJĄCE - MALWARE - KOŃ TROJAŃSKI - ROBAK - ROOTKIT

3 Co robią wirusy i inne zagrożenia? - Przejmują dane - Uszkadzają system - Niszczą dane - Uniemożliwiają prace na komputerze - Ukrywają zdarzenia przed użytkownikiem - Wyświetlają niechciane programy, grafiki itd. - I tym podobne …

4 Jak uchronić komputer i osobę korzystającą z komputera ? Wykupić programy antywirusowe Wprowadzić blokady na poszczególne strony internetowe Sprawdzać zabezpieczenia komputera Wchodzić ma zaufane strony internetowe Zainstalować program ruchu sieciowego

5 Co zrobić aby nasze dziecko czuło się bezpiecznie w Internecie ? Najlepszym rozwiązaniem było by sprawdzanie na jakie strony wchodzi dziecko, zablokowanie stron, które niosą zagrożenia i są nieodpowiednie dla dziecka. Od jakiegoś czasu wszedł program kontrola rodzicielska, to bardzo pomocny program, ułatwiający korzystanie z Internetu dzieciom i kontrolę rodziców nad stronami z jakich ono korzysta.

6 Pogram Kontrola Rodzicielska W przypadku zagadnień związanych z Internetem i korzystaniem z komputera, kontrola rodzicielska to oprogramowanie lub funkcje urządzeń, umożliwiające rodzicom decydowanie, w jaki sposób dziecko korzysta z komputera i Internetu. Kontrola rodzicielska umożliwia m.in. kontrolę i ograniczanie czasu, w którym dziecko korzysta z komputera oraz decydowanie o tym, jakie strony odwiedza w Internecie.

7 Biografia: pl


Pobierz ppt "Bezpieczeństwo w sieci. Zagrożenia internetowe : Istnieją różne zagrożenia w Internecie. Nigdy nie mamy pewności jakie zagrożenie czeka nas surfując po."

Podobne prezentacje


Reklamy Google